Haberler

kategorisine ait Haberler

 • 6 farklı kartelada yer alan 350’den fazla
  dekor ile 2021 ROMA kartelası müşterileri ile buluşuyor.
  09 Ocak 2021 Cumartesi
  1753
 • Sektörün panel kesme dalında otomasyon, ahşap işleme atölyelerinde, intelliOptimizer Stacking gibi yenilikçi HOMAG araçlarıyla daha da ilerliyor

  Otomasyon ve akıllı fabrika konseptleri, ahşap işleme işletmelerinde oldukça popülerdir. Kesim işleminde, SAWTEQ B-300 / B-400 flexTec robotlu kesim makineleri ve HOMAG’ın dijital ürünleri ile akıllı otomasyonlar uygulanabilir. Yapılabilen işlem seçenekleri, mevcut makinenin donanım zenginliği ile büyür. IntelliOptimizer Stacking ile artık otomatik istifleme için palet sayısını ve dolayısıyla da operatör için gereken işi önemli ölçüde azaltan dijital bir yazılım, HOMAG ürün yelpazesine eklenmiştir.
  08 Ocak 2021 Cuma
  204
 • Mobilya dergisinin bu sayısında ikinci dosyamız Kıbrıs dosyasıdır, Tabiki KKTC ekonomisi ticareti Türkiye ilişkileri ve özelinde sanayisi ve mobilya sanayisini inceleyeceğiz. Burada KKTC ekonomisinin ana dinamikleri olan Eğitim ve turizm sektörüne de değinerek genel anlamda ülke ekonomisinin zayıf ve güçlü yönlerini de inceleyerek bir çerçeve çizmeye çalışacağız. Bu vesileyle niş sektör olarak KKTC Mobilya sanayicileri derneği tarafından gerçekleştirilen bir raporu burada incelerken, aynı zamanda ülkenin ticarı pek çok yönünü de ele alacağız.
  08 Ocak 2021 Cuma
  1836
 • Derleme: Nesip Uzun

  MAKSDER(Mobilya Aksesuar Sanayicileri Derneği) webiner düzenledi.
  Maksder/ Paradigma Consultancy-Haluk Ünaldı.
  Maksder Tarafından zoom üzerinden gerçekleştirilen ve araştırma şirketi Paradigma Consultancy firması Haluk Ünaldı tarafından gerçekleştirilen analitik çalışmada Demir ve Çelik eşya GTIP:83.02.42 koduyla tanımlanan ürün ve hizmetlerin Pazar ve rakip analizi yapıldı.
  08 Ocak 2021 Cuma
  1859
 • Son yüzyılın en zorlu yıllarından birini geride bıraktık. 1. ve 2. Dünya paylaşım savaşlarını saymazsak, dünyayı saran yeni cins pandeminin tüm dünyaya yayılması ve sürekli mutasyona uğramasıyla, insanlık yeni tür bir biyolojik salgınla karşı karşıya kaldı. Coronalı bir yılı geride bıraktık, milyonlarca insan ölürken milyarlarca insanın da bu pandemiden geçeceği hesaplanıyor. Henüz ilacı bulunmayan bu pandeminin durdurulması için bilim insanları yoğun çalışmalarla aşılar geliştirdiler. Bu aşıların sonuçlarını önümüzdeki altı ay içinde göreceğiz, ancak bu süreçte salgının etkileri sürecek bu nedenle de genel koruma kurallarına yüzde yüz riayet etmek zorundayız, kendimiz ve sevdiklerimizin sağlığı için bu zorunludur.
  08 Ocak 2021 Cuma
  21
 • Dergimizin bu sayısında onemli sektör araştırmaları yurtiçi ve yurtdışından mobilya sektörünün en önemli haberlerini bulacaksınız.
  08 Ocak 2021 Cuma
  1964
 • Devam eden Covid-19 salgını konusundaki belirsizlik ve katılımcılardan ve alıcılardan gelen geri bildirimleri dikkate aldığımız için, MIFF 2021’i Mart’tan 1-4 Eylül’e kadar MITEC ve PWTC’de yeniden planlamaya karar verdiğimizi size bildirmek isteriz. Mart ayında fiziksel gösterinin yokluğunda, küresel mobilya alıcılarına çevrimiçi kaynak alternatifi sunmak için MIFF Furniverse Mart 2021’in 2. baskısını düzenleyeceğiz.
  10 Aralık 2020 Perşembe
  8231
 • Türkiye Yonga Levha Sanayicileri Başkanı Halık Yıldız, mobilya imalat sektöründe özellikşe iç pazarda ortaya çıkan tedarik sorunu ve terminlerin uzamasına yönelik açıklama yaptı.
  05 Aralık 2020 Cumartesi
  9277
 • Mobilya dergisi sektör buluşmalarının konuğu Beta Kimya A.Ş.Genel Müdürü Sayın Cihat Sayacı ile sektörümüzün pek çok sorununu gündemimize aldık, bu pandemi döneminde sektörümüzün değişik bileşenleriyle farklı dönemlerde söyleşiler yaptık ve hepsinden çok değerli bilgiler aldık ilk konuğumuz bildiğiniz gibi Hafele ardından Maksder Genel Başkanı hemen ardından Kastamonu Entegre Ceo’su sayın Haluk Yıldız ve bugünkü konuğumuz Beta Kimya A.Ş. genel müdür sevgili Cihat Sayacı.
  25 Kasım 2020 Çarşamba
  11381
 • Mobilya dergisinin ’’sektörde iz bırakanlar’’ başlığıyla sürdürdüğü yazı dizisinin bu sayımızdaki konuğu Sn Mustafa İştutan. Mobilya sektöründe sürdürebilir hafıza oluşturmak, gelecek kuşaklara ve sektör araştırmacılarına veri oluşturmak, ilkleri olduğu kadar bu sektörün önemli değerleri olarak kayda almak hedefleriyle sürdürdüğümüz bu çaba bundan sonra da devam edecektir. Mustafa İştutan sektördeki başarıları yanında olgun ve örnek kişiliği, mütevazi yapısı ve saygınlığıyla, entelektüel birikimiyle de okurlarımızın dikkatini çekecek bir kişiliktir. Ülkemizdeki hemen tüm önemli yatırımda onun havalandırma filtre sistemleri,siklonlar ve dönüştürücülerini bulabiliriz.
  25 Kasım 2020 Çarşamba
  11257
 • Ağaç bazlı panel sektörünün global markası Kastamonu Entegre, Capital Dergisi’nin "Yurt Dışında Kurulu En Büyük Türk Şirketleri" araştırmasında, Rusya ve Romanya tesisleri ile ilk 50’deki yerini sağlamlaştırırken, İtalya tesisi ile "Yurt dışında en hızlı büyüyen şirketler" listesine 3. sıradan giriş yaptı. Şirket, 2019 yılında %60’a yükselen "ciroda yurt dışı payı" ile Türkiye’nin global devleri arasında 8. sırada yer almayı başardı.
  24 Kasım 2020 Salı
  11315