Haberler

kategorisine ait Haberler

 • Başarılı bir fuarın ardından,
  Ülke ve dünya ölçeğinde yaşanan çok yönlü krizler bulaş ve kapanmaların ertesinde 2 yıl sonra yeniden başlayan İntermob Woodtech fuarımız bu yıl hemen tüm beklentilerin üzerinde bir başarıyla gerçekleşti.
  10 Kasım 2021 Çarşamba
  213
 • MOBİBOYA; ahşap, panel, mdf, sunta, masif parçalar, cam, fiberglass, otomotiv parçaları, dijital baskı, masa, sandalye, kapı vb malzemelerinin boyama ve kurutma işlemleri için Kayseri küçük organize sanayide dünya standartlarında bir tesis hizmete açılıyor.
  10 Kasım 2021 Çarşamba
  106
 • Bilge YİĞİT*K.Hüseyin KOÇ**
  *Orman Endüstri Mühendisi, sorumlu yazar, bilgeyigitttt@gmail.com
  **K.Hüseyin Koç, İÜ.C Orman Fakültesi, Öğretim Üyesi, hkoc@iuc.edu.tr

  ÖZET
  Araştırmada, Osmaniye ili Orman Ürünleri Endüstrisinin genel durumu incelenmiştir. Bu kapsamda, bölgedeki kamu kuruluşları, Ticaret ve Sanayi Odası kayıtlarından da yararlanılarak orman ürünleriyle uğraşan firmalar belirlenmiş, sonrasında yüz yüze anket uygulamasıyla firmaların durumları değerlendirilmiştir. Firmaların, üretim konuları, kapasiteleri, kapalı ve açık alanları, tescilli sermayeleri, hammadde temin koşulları, çalışan sayıları ve profili ile bölgedeki kamu kuruluşlarından ve mesleki örgütlerden beklentileri, bölgesel veya ülkesel pazar sorunları, teşvik ve destek koşulları ele alınmıştır.
  10 Kasım 2021 Çarşamba
  158
 • Mobilyanın "Büyük Patronları" Sektörü Küçük Gördü!


  Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (MOSDER) Haziran 2021’de düzenlediği 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı kapsamında yeni dönem başkanlık seçiminde Weltew Home Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı, seçimi kazanarak ikinci kez göreve getirilmişti. 115 üyenin katılım sağladığı seçimlerde Mustafa Balcı 61 oy alırken rakibi Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin ise 54 oy alabilmişti.


  Mustafa Balcı’nın demokratik bir seçimle ikinci kez kazanmasını hoş karşılamayan başta Erciyes Grubu ve Doğtaş Mobilya yöneticileri olmak üzere, derneğe üye olan bazı markaları da örgütleyerek üyelikten istifa etmelerine neden olmuşlardı.
  04 Kasım 2021 Perşembe
  128
 • Dünya ekonomisinde pandeminin de etkisiyle son iki yıl içinde yaşanan dalgalanmalar, başta üretim sektörü olmak üzere finanstan gıda sektörüne kadar geniş bir yelpazede etkisini gösterdi. Süreç günümüzde farklı gelişmelerle kendini yeniliyor. Gelişmiş endüstri toplumları tüketim nesnelerinde ve üretim girdilerinde önemli sorunlar yaşarken ve pandemiyi 3 faz aşı ile atlatmaya çalışırken, Dünya sağlık Örgütü ve Birleşmiş milletler daimi temsilcisi Linda Thomas-Greenfield, başta Afrika ülkeleri olmak üzere Latin Amarika ve Asya’da yoksul ülkelerde aşı oranlarının hala %2-3’ler düzeyinde olduğunu belirterek bunun bir insan hakkı ihlali olduğunu söylüyor ve bu adaletsizliğin kabul edilemeyeceğini belirtti. .
  04 Kasım 2021 Perşembe
  33
 • 18 Ülke’den prestijli ve kendi ülkelerinde lider durumundaki dergilerin oluşturduğu ve her ülkeden bir yayın grubunun temsil edildiği dünya çapındaki en saygın sektör derneklerinden biri olan IAFP ’nin 2021 yılı genel kurulu 29 Ekim 2021 tarihinde zomm üzerinden gerçekleşen toplantıyla gerçekleştirildi.
  01 Kasım 2021 Pazartesi
  99
 • İki yıl aradan sonra gerçekleşen bölgemizin en büyük fuarı katılımcıların yüzünü güldürdü. beklentilerin üzerinde ilgi gören fuarda son yılların en büyük bağlantıları ve sıcak satışları gerçekleşti. Fuara Türkiye ve çevre ülkelerden önemli bir katılımcı ve ziyaretçi geldi.
  22 Ekim 2021 Cuma
  163
 • Türk mobilya endüstrisi, genelde çoğu geleneksel yöntemlerle çalışan atölye tipi, küçük ölçekli işletmelerin ağırlıkta olduğu bir görünüme sahiptir. Buna karşın özellikle son yıllarda süreçte küçük ölçekli işletmelerin yanısıra orta ve büyük ölçekli işletmelerin sayısı artmaya başlamıştır.
  01 Ekim 2021 Cuma
  260
 • Starwood bu yıl gerçekleşen devasa yatırımlarında baskı boya üretim hattında Türkiye’nin alanında başarılı firması UVtek’i tercih etti.
  30 Eylül 2021 Perşembe
  192
 • Kastamonu Entegre ve Han Tümertekin
  Venedik’te güçlerini birleştirdi

  Ağaç bazlı panel sektörünün yarım asırlık global markası Kastamonu Entegre, Venedik Bienali 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi’nde yer alan, mimar Han Tümertekin ve Proje Ortakları’na ait "Yan Yana" (Side by Side) projesinin destekçisi oldu. Bienalin "Birlikte Nasıl Yaşayacağız?" temalı ana sergisi kapsamında hayata geçirilen eser, insanları daha önce bulunmadıkları yerlerde yan yana getirmenin olanaklarını ve potansiyellerini tartışmaya açıyor.
  30 Eylül 2021 Perşembe
  248
 • Genç ve dinamik bir ekip son 10 yıl içinde yüzlerce ülkede uluslararası pazarlamasıyla bu günlerin temellerini attı. değişik sektörlerde yüzlerce farklı makineleriyle Türkiye’nin de gururudur EDDA Makine. Firmanın Kurucusu sn Recep Tunç ile bu süreci konuştuk.
  29 Eylül 2021 Çarşamba
  330
 • Yeni SCM Türkiye İştirakinin açılışıyla birlikte İtalyan Grubu, son derece uzmanlaşmış teknisyen ve satış mühendislerinden oluşan bir ekiple Doğu Akdeniz pazarındaki varlığını daha da güçlendiriyor. Amaç, Türk ağaç işleme işletmelerine daha doğrudan, kapsamlı ve çok yönlü destek sağlamak..
  29 Eylül 2021 Çarşamba
  216