Haberler

kategorisine ait Haberler

 • Ofis sektörünün dünya çapındaki en önemli fuarı olan Köln Orgatec 2018 fuarı 23 Ekim 2018’de kapılarını açtı.
  Dünya çapında en önemli ofis mobilyaları markalarının yer aldığı fuarda bu yıl 12 katılımcı Türk firması var. Ekin Yayın Grubu-Mobilya Dergisi olarak sizler için fuarı izledik.
  İki yılda bir Almanya’nın Köln Kentinde gerçekleşen ve ofis sektörünün dünya çapında en büyük ve prestijli fuarı sayılan Köln Orgatec 2018 fuarı 23-27 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti.

  Bu yıl Architecture World Etkinlikleriyle birlikte gerçekleştirilen ve fuar boyunca pek çok panel ile konferansa da ev sahipliği yapan Orgatec fuarı’nda yüzlerce firma en yeni tasarımlarını görücüye çıkardı. Ağırlıklı Ofis sandalyeleri, makam koltukları personel masaları, ofis çalışma istasyonları ile bunların yeni teknoloji içinde uygulamalarının sunulduğu fuarda modern ofislerin gelecek dünyadaki rolleri de sunuldu. Teknoloji ve dijital dünyanın her alanda etkisini burada da görmek mümkündü. Smart uygulamalar akıllı ofislerde bir android veya IPhone komutları içinde kontrol edilebiliyor.
  25 Ekim 2018 Perşembe
  5421
 • TAMDER (Tüm Ahşap İşleme Makineleri Derneği)değerlendirme ve genel kurul hazırlık toplantısı Kurucu Başkan Nizamettin Coşkun başkanlığında 13 Ekim 2018 tarihinde 13 firmanın katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda genel kurul hazırlıkları için gerekli çalışmalar yapılarak görev dağılımları ve hedefler belirlendi.
  14 Ekim 2018 Pazar
  408
 • Türk ahşap ve imalat sektörünün en büyük fuarı olan Tüyap İntermob ve Ahşap işleme Makineleri fuarı kapılarını açtı.
  Kendi alanında Dünyanın sayılı büyük fuarlarından olan Tüyap İntermob ve Ahşap işleme Makineleri Fuarı İlk günde önemli bir katılımcı ve ziyaretçi akınına uğradı. Dünyanınher yerinden sektör temsilcilerini ağırlayan fuar5 gün sürecek. 14 büyük salonda gerçekleşen fuar, Almanya Ligna fuarından sonra Dünyanın da en büyük katılım fuarlarından biri durumunda.
  14 Ekim 2018 Pazar
  607
 • Güneydoğu Asya’nın en büyük endüstri fuarı olan Malezya Uluslararası Mobilya Fuarı (MIFF), kapılarını 8 -11 Mart 2019’da tekrar açacak.
  2018 yılında yaşadığı en büyük tarihi genişlemesinden bu yana, MIFF 25. yıldönümünde Malezya’nın mobilya ihracatının % 70’inin üst sıralarda yer aldığı, Amerika Birleşik Devletleri, Singapur, Japonya, Avustralya ve 160 ülkeye denk gelen itici gücü Muar ile kutlayacağını bellirtti.
  05 Ekim 2018 Cuma
  633
 • Derneğin kurucu başkanı ve Unimak makine YK başkanı Nizamettin Coşkun ve Varol Makine yk başkanı 2. Başkan Mehmet Varol ile derneğin kuruluşu hakkında konuştuk.
  Sn Başkan, Türk Ağaç İşleme Makineleri sektörü son yıllarda çok önemli atılımlar gerçekleştiriyor. Gerek iç pazarda gerekse de uluslararası ahşap işleme sanayinde önemli bir aktör durumundadır. Öyleki pekçok makine grubunda neredeyse ithal makine satılmıyor. Mesleki dayanışma ve dernekleşmenin sektörde pek çok sorunu çözmede anahtar yapılanmalar olduğunu biliyoruz, Tamder’in bu amaçla sektörde önemli bir değer ve açılım yaratmasını dileyerek Tamder’in kuruluşunu tebrik eder, sektörümüze hayırlı olmasını diliyoruz. Bu çalışmalarınızı okurlarımızla paylaşmanızı istiyoruz.
  02 Ekim 2018 Salı
  7673
 • ÜRÜN GRUPLARINA GÖRE AYRILMIŞ
  14 SALON 120.000 METREKARE KAPALI ALAN
  Tüyap tarafından Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD), Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işbirliğinde; T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB’in desteğiyle düzenlenen fuar, 70 ülkeden 60.000’i aşkın yerli ve yabancı ziyaretçiyi, Çin ve Tayvan gibi milli katılımlara ek olarak Almanya, Hindistan, İtalya ve Rusya başta olmak üzere uluslararası katılımcılarla aynı çatı altında buluşacak
  02 Ekim 2018 Salı
  698
 • Köln Messe tarafından 2 yılda bir gerçekleştirilen ve kendi grubunda en önemli ofis donanımları ve ofis tasarımları fuarı olan Orgatec fuarı bu yıl 23-26 Ekim tarihleri arasında Almanya koln messe fuar alanında gerçekleşecek.

  Fuarın tanıtımı ve uluslararsı lansmanı için bu yıl da yine değişik ülkelerde tasarım dünyasının önemli merkezlerinde sunumlar ve ziyaretler gerçekleştirildi.
  01 Ekim 2018 Pazartesi
  666
 • 2018 Nisan Ayından Bu Yana Konkordato İlan Eden Firmalar)

  Türkiye’de konkordato ilan eden firmaların listesi aşağıdaki gibidir:

  Mendo / Menpa Mağazacılık
  Hotiç
  Keskinoğlu
  Remoil
  Makro Market
  Dizayn Boru
  Aker İnşaat
  Euronet Car Rental
  Om-Ar Tekstil İnşaat
  Nalpaş Gıda
  Yeşil Kundura
  Beta Ayakkabı
  Ankara İnşaat Ticaret
  Eminiş Ambalaj
  Astaldi
  Günaydın Group
  Kaşıbeyaz
  29 Eylül 2018 Cumartesi
  746
 • 3. SCHATTDECOR PLAJ VOLEYBOLU TURNUVASI VE ŞENLİĞİ Bu yıl da heyecanla gerçekleşti.

  Turnuva bu yıl 08 Eylül 2018 tarihinde Fenerbahçe Kalamış Parkı spor tesislerinde gerçekleşti.

  Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Schattdecor Plaj Voleybolu Etkinliği geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi oldukça çekişmeli ve heyecanlı mücadelelere sahne oldu. Bir şölen havasında geçen karşılaşmaları Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan gelen hakemler yönetti.
  18 Eylül 2018 Salı
  9268
 • 12 Eylül 2018’de saat 10:30-12:00 arası Uluslararası perspektifler, küresel fırsatlar konulu panelde Dünya genelinde 10 gazetecinin konuşmacı olarak davet edildiği panelde Türkiye’yi temsilen Mobilya Dergisi imtiyaz sahibi Nesip uzun konuşacak.
  18 Eylül 2018 Salı
  8845
 • Aslına bakılırsa, Pekin’deki WMF-Ağaç İşleme Makineleri Fuarı’nı CIFF-Shanghai ile birlikte Şanghay’a taşıma kararı, Çin gibi büyük bir ülkede daha büyük bir mobilya ve ahşap sanayi yaratacaktır.
  18 Eylül 2018 Salı
  810
 • Nesip Uzun:

  Türkiye mobilya sektörü, özellikle dış ticarette verdiği fazla ve yarattığı istihdam gibi nedenlerden dolayı stratejik bir sektör durumundadır. Artan küresel rekabete rağmen rekabetçi konumunu zaman içerisinde arttırdığı da görülmektedir (TÜSİAD, 2006). Türk mobilya sektörü geçmişe oranla geleneksel düşük teknoloji ve sermaye ile emek yoğun girdilerini hızlı bir değişim ile bilgi ve sermaye yoğun hale getirmekte, kendini geliştiren bir sektör olma yolunda ilerlemektedir
  18 Eylül 2018 Salı
  0