Haberler

kategorisine ait Haberler

 • İnovatif çalışmallarına hız kesmeden devam eden Peli Parke, geçtiğimiz yıl koleksiyonuna kattığı ’LOFT’ renk tonları ve yüzey özellikleri ile ahşap görünümüne en yakın parke. ’Loft Koleksiyon’u doğal görünümü, zengin renk seçenekleriyle özgün ve özgür tasarımlara zemin hazırlıyor.
  Adını, en belirgin özelliği özgürlüğü, rahatlığı ve ferahlığı olan Loft’lardan alan koleksiyon dar ebadı, gerçek ahşap dokusu, gerçek masif veya lamine parkelerle yarışacak nitelikte. Loft Koleksiyon’da yer alan meşe ve kestane dokuları 8 farklı renk alternatifiyle mekanlara artı değer katıyor.
  07 Temmuz 2018 Cumartesi
  775
 • 2018 yılı ülkemizde ve dünyada önceden öngörülmeyen pek çok değişimlere tanıklık ediyor,
  Toplumbilimciler ve ekonomistlerin 21. Yüzyıla yönelik analizleri reel hayatta pek karşılığını bulamadı. Yaşanan ve tanık olduğumuz Bir öngörü var ki, o da bu finansal ve büyük teknolojik güç kimin elindeyse onun borusu ötecek gibi görünüyor. Dünyada demokrasinin yayılacağı ve AB değerlerinin Avrupa’dan başlayarak gelecekte tüm dünyanın evrensel hukuk’una dönüşeceği varsayımları önce İngiltere darbe yedikten sonra Trump’ın başkan seçilmesiyle birlikte dünyanın farklı kıtalarında tersi eğilimler kendini gösterdi. Pek çok ülkede sertlik yanlısı otoriter ve savaşçı kesimlerin iktidara gelmesi 2. Dünya savaşından sonra ortaya çıkan yeni bir defacto durum denebilir. Keza bu eğilimlerin genişlemesi ve Avrupa’da yeni ortaklar bulması durumunda başta enerji savaşları olmak üzere yeni bölgesel çatışmalara tanık olmak içten bile değil.
  07 Temmuz 2018 Cumartesi
  122
 • Mobilya sektörünün 27 yıllık sektör yayını, Mobilya dergisi yeni sayısı ile yine dopdolu sektör haberleri, Fuarlar, yeni ürünler ve firmalardan haberler ile çıkıyor. Bu sayımızda yine yurt içi ve yurtdışından Mobilya , Orman ürünleri ve Ahşap makineleri sektöründen önemli içeriklerle hazırlandı., Dergimize ulaşamayanlar için Sitemizde Ana sayfadaki son sayımız penceresini tıklayınız dergiyi bütün olarak dijital ortamda E- Dergi olarak okuyabilirsiniz.
  Önümüzdeki sayımız, Tüyap İntermob ve Ağaç işleme makineleri fuar sayısı. Şimdiden haber, içerik ve reklamlarınız için bizlere ulaşınız.
  Ekin Yayın Grubu Mobilya Dergisi standı. 6 ve 7 salon ana giriş fuayesinde olacaktır.
  07 Temmuz 2018 Cumartesi
  401
 • 13 Haziran 2018 Çarşamba
  678
 • Ekonomimizin lokomotif sektörlerinin başında gelen ve istihdam deposu olarak kabul edilen mobilya sektörü, ham madde zamları nedeniyle zor bir süreçten geçiyor. 2017 yılında uygulanan ve sektöre önemli bir hareket getiren KDV indiriminin sona ermesi, sektörün hızını kesen faktörlerin başında geliyor. Türkiye’nin öncü markalı mobilya firmalarını bünyesinde barındıran Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), sektörün sorunlarına çözüm üretebilmek amacıyla mobilya liderlerini bir araya getirerek Kayseri’de bir sektör toplantısı düzenledi.
  13 Haziran 2018 Çarşamba
  697
 • Yapı Fuarı’nda Häfele Rüzgârı Esti
  Tüm yaşam alanları için sistematik yaklaşım ve yenilikçi çözümler sunan Häfele, "Geleceği düşünüyoruz" temalı ürün ve konseptleriyle Yapı Fuarı’nda. Häfele, konsept aşamasından mekânsal organizasyonlara kadar sunduğu bütünsel çözümlerinin yanı sıra mobilya, aydınlatma ve ses sistemlerini akıllı cihazlarla yöneten yeni ürünü Häfele Connect’i TÜYAP’ta gerçekleşen Yapı Fuarı’nda görücüye çıkardı.

  Dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, yapı sektörü profesyonellerini bir araya getirdi. 08 - 12 Mayıs 2018 tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleşecek fuar her yıl olduğu gibi bu yıl da ilk günden ulusal ve uluslararası ziyaretçilerini ağırladı. Fuarda, en dikkat çekici stantlardan birinin sahibi ise "Geleceği düşünüyoruz" temasıyla geleceğe ilham veren konseptlerini sergileyen Häfele oldu. Marka en yenilikçi çözümlerini birleştirdiği mobilya, aydınlatma ve ses sistemlerini akıllı cihazlarla yöneten Häfele Connect’in lansmanını ziyaretçilerle gerçekleştirdi.

  Häfele Connect’in çözümleriyle birlikte, mekanları çok amaçlı kullanılabilen yaşam alanlarına dönüştüren donanımlar, hayata sürpriz ve konfor katan çözümler ve daha fazlası 5 gün boyunca Häfele standında sergilendi.
  05 Haziran 2018 Salı
  0
 • 24-26 Nisan 2018 , Taşkent
  Ekin yayın grubuna ait uluslararası yayınımız olan Furnitürk decoration&Industry dergilerimizin de dağıtıldığı, MebelExpo Özbekistan Fuarı, Özbekistan’da Mobilya ve Ağaç İşleme Sektörünün tek Uluslararası Fuarı’dır.
  Bu yıl Türkiye’den Merkür fuarcılığın organize ettiği ve 13 Türk firmasının direk olarak katıldığı fuara toplamda 19 ülkeden, 126 katılımcı firma yer aldı. Katılımcı Türk firmaları: ÇEMOBSAN, FİLLİ BOYA, TECE DEKOR, BERKFA, YILMAZ MAKİNE, MESAN, MEPA, STAR AKSESUAR, DENLAKS, TURKUAZ DEKOR, TURANLAR MAKİNA
  Genel anlamda fuara katılanların dağılımlarını ,% olarak ele alırsak
  Ev ofis mobilyaları% 23
  Mobilya hırdavatı ve hırdavat %18
  Mobilya üretimi için hammadde ve sarf malzemeleri %28
  Mobilya kimyasalları: tutkallar, vernikler, boyalar %7
  Mobilya üretimi için donatım: %18
  Araçlar: %5
  Iç tasarım öğeleri: %1 olmak üzere mobilya konseptinden pek çok ürün grubu ve üretici firma fuardaydı.
  05 Haziran 2018 Salı
  750
 • Uluslararası mobilya ve ahşap malzemeleri ile Ahşap işleme makineleri konusunda derlenmiş önemli fuarların listesi Haziran - Aralık 2018 tarihleri arası
  04 Haziran 2018 Pazartesi
  777
 • Haftanın son işlem gününde dolar 4.4740 liraya kadar yükseldikten sonra 4.45 - 4.46 lira aralığında, euro 5.2852 liraya kadar yükseldikten sonra 5.26 - 5.27 lira aralığında ve sterlin de 6.0470 liraya kadar yükseldikten sonra da 6.01 - 6.02 lira aralığında işlem görüyor.

  Merkez Bankası’nın önceki günkü açıklaması öncesi;

  - dolar 4.5011 lira ile,
  - euro 5.3251 lira ile,
  - sterlin 6.0698 lira ile yeni tarihi rekor düzeylerini görmüştü.
  Bu sabah itibarıyla Dolar 4.544, Euro ise 5.350 gibi yeni bir tarihi zirve yaptı.
  Türkiye’nin seçim atmosferine girdiği şu günlerde iç gündemi canlı tutma adına yapılan spekülatif ve agresif çıkışlar bu hareketlere de ivme kazandırıyor. Bu durum haliyle yatırımları olumsuz etkilemekte ithal girdilerde önemli maliyet artışları oluşturmaktadır. Yüksek girdili hammadde ithalatı ertesinde hemen tüm üretim girdilerinde de yüksek zamları , maliyet artışlarını beraberinde getirecektir. Bu süreci mobilya sektörü dahil hemen tüm ana sektörlerde yaşamaya hazır olalım. Öyleki haberi yazarken dahi 3 kuruş daha yükseldi.
  21 Mayıs 2018 Pazartesi
  872
 • SAMET, 8-12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek ve sektör profesyonellerini 41. kez buluşturacak olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’da tasarım ve inovasyonu harmanlayan ürünleriyle yer almaya hazırlanıyor.

  İstanbul, 4 Mayıs 2018 - İnovasyon ve tasarım odaklı ürünleriyle Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası olan SAMET, 8-12 Mayıs tarihleri arasında İstanbul TÜYAP’ta gerçekleşecek ve Balkanlar, Rusya, BDT ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika gibi pazarları buluşturacak Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’da, geleceği şekillendiren yenilikçi çözümlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak.
  04 Mayıs 2018 Cuma
  1024
 • Mobilya ve orman ürünleri ile aksesuar sanayi için önemli bir mevsimin başındayız. Bu aylar genel anlamda sektörün canlandığı ve kışın durağan geçen ticari faaliyetlerinin bu aylarda kırıldığı günlerdir. Bu nedenle ülkemizde ve dünyanın diğer pek çok yerinde Mart-Nisan-Mayıs ayları fuarların da yoğun olduğu aylardır. Sektör yeni ürün ve tasarımlarını bu aylarda görücüye çıkartır. Bizler de yıllardır bu aktiviteleri sizler için izliyor ve yerinde haberler yaparak bu bilgilere ulaşamayan sektör temsilcilerimize dergimiz kanalıyla ulaşmaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız sadece mobilyadaki yeni eğilimler, renkler ve trendlerin tanıtılmasından ibaret değil, özellikle son yıllarda pazarlama ve üretim teknolojilerinde gerçekleşen yenilikleri de bu sayfalarda sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Mobilya sektöründe Endüstri 4.0 çalışmalarına yaklaşık 3 yıldır özel yer veriyoruz. Hemen her sayımızda bu konuda bir haber veya makale yayınlıyoruz. Bu alanda endüstri 5.0, robotik teknolojilerin ahşap endüstrisindeki uygulamaları ile farklı yaklaşımları sizlerle paylaşıyoruz.
  Uzmanlar 2018 yılını, öncelinde yaşanan önemli ekonomik kayıplardan sonra bunlardan sonuçlar çıkararak yaşanan karmaşıp problemlerin üstesinden gelmek için bir fırsat yılı olarak değerlendiriyorlardı. Ancak geride bıraktığımız 4 ay içinde dünyada ve yakın çevremizde yaşananlar bunun hiç de kolay olmadığını gözler önüne serdi.
  Dünya Ekonomik Forumu tarafından her yıl Ocak ayında yayınlanan ve dünyayı bekleyen en önemli riskler hakkında küresel uzmanların ve karar alıcıların görüşlerini yansıtan raporda pek çok türün tükenme tehdidiyle karşı karşıya kalmasına neden olan biyo-çeşitlilik kaybından yeni savaşların çıkabileceğine yönelik artan endişelere kadar pek çok konuyu, geri dönüşü olmayan bir noktaya ittiğimiz ifade ediliyor.
  03 Mayıs 2018 Perşembe
  244
 • Orta Anadolu Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Gentaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kahraman, dün gece geçirdiği bir kalp rahatsızlığı sonucu yaşamını yitirdi. Merhumun cenazesi yarın kalkacaktır. Kendisine Allahtan rahmet kederli ailesine ve çocuklarına sabırlar dileriz.
  Mobilya Dergisi adına Nesip Uzun
  01 Mayıs 2018 Salı
  995