Haberler

kategorisine ait Haberler

 • Devam eden Covid-19 salgını konusundaki belirsizlik nedeniyle, MIFF’in 26. basımını 1-4 Eylül 2021’den 8-11 Mart 2022’ye MITEC ve PWTC’de yeniden planlamak için zor bir karar aldığımızı bildirmek isteriz. Fiziksel bir şovun olmaması durumunda, küresel mobilya alıcılarına çevrimiçi kaynak alternatifi sunmak için 23-27 Ağustos 2021 tarihlerinde MIFF Furniverse’ın 3. baskısını düzenleyecek
  19 Mayıs 2021 Çarşamba
  600
 • İnterzum Direktörü ile yeni ticaret fuarı deneyimi interzum @home ve dijital platformun sektöre sağladığı katma değer hakkında konuştuk.

  İnterzum @home dijital platformu Bay Fischer, 4-7 Mayıs tarihlerindeki başarılı prömiyerini kutladı. Dört gün sonra özetin nedir?
  İnterzum @home’un dijital baskısı da ilgili konuları duygusal bir şekilde sundu ve böylece sektöre yeni, yaratıcı dürtüler verdi. 132 ülkeden toplam 10.000’den fazla katılımcı platformda aktifti. Sonuç olarak bu, interzum markasının dünyadaki ilgi düzeyinin ve karizmasının çok etkileyici bir kanıtıydı. Böylelikle, bu zorlu zamanlarda bile, önde gelen uluslararası ticaret fuarı ilham verici değişim ve yeni iş fırsatları için güvenilir bir adres olmaya devam etti.
  19 Mayıs 2021 Çarşamba
  423
 • WEINMANN 2019’da geleceğin üretimini ilk kez LIGNA - smartPrefab’de sundu. Bu tipteki ilk sistem şu anda Almanya’nın önde gelen prefabrik ev üreticilerinden biri olan WeberHaus’ta uygulanmaktadır. İlk bölüm zaten tamamlandı.
  12 Mayıs 2021 Çarşamba
  415
 • * 132 ülkeden 10.000 katılımcı
  * 24 ülkeden 142 şirket
  * Toplam 4.240 dakikalık içerikli 230 dijital etkinlik
  11 Mayıs 2021 Salı
  635
 • Star Alüminyum Paz.San.Ve Tic Ltd. Şti, 31 yıllık sektörel deneyimiyle geldiği bu günkü noktada, İstanbul’un sektörel ticaret merkezleri olarak kabul edilen üç noktada hizmet üretmektedir.
  11 Mayıs 2021 Salı
  486
 • UNIMAK NORTH AMERICA projesinde satış, showroom, depo, ofisler ve toplantı odalarından oluşan idari bina iç mimari çalışmaları ve tadilatlarının bütün aşamalarını tamamladı.
  11 Mayıs 2021 Salı
  457
 • Pandemi önlemleri dolayısı ile etkinliği yüz yüze gerçekleştirme imkanının olmadığı bu dönem ertelemek yerine sanal ortamda Starwood I’m Design tasarım etkinliği ve atölye çalışmaları 4-6 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi.
  11 Mayıs 2021 Salı
  508
 • Bu yıl gerçekleşecek olan Interzum @home 2021 fuarı’nda , Konuşmacılar Köşesi , interzum ödülleri ile farklı ürün ve malzemeler İle Cologne konferansı ve interzum ödülleri yanında daha fazla katılımcı -ziyaretçi iletişimi gibi başlıca konular öne çıkacaktır.
  11 Mayıs 2021 Salı
  450
 • Ahşap sanatının usta ismi Suat Yazıcı’nın 40 yıllık çalışmalarını bir araya getiren "Ağaçla Bir Ömür" sergisi ve kitabı, Kastamonu Entegre ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde sanatseverlerle buluştu.
  10 Mayıs 2021 Pazartesi
  465
 • Özet:

  Ülkemizde ve dünyada bir trend haline gelen yanlı doğal ahşaptan masa/sehpa üretimi, butik, özgün ve kıymetli ürün algısı nedeniyle kabul görmüş ve katma değerli ürün olarak yer bulmuştur. Kusurlu ahşabın da ürün yapımına uyumlu olması sayesinde hammaddenin kısmen hesaplı olabilmesi, epoksi ve cam takviyesiyle ürüne görsel zenginlik ve geniş yüzeyler kazandırılırken, ebatlanmamış parçaların da değerlendirilir hale gelmesi süreci ayrıca desteklemiştir. Buna karşın üretimlerde malzemenin kabuklu ve ebatlı oluşu, kurutmayla ilgili kaygıları da beraberinde getirmiştir. Bu noktada yetersiz ve bilimsel dayanağı olmayan kurutma bilgileri, bir yandan üretim maliyetlerini artırırken diğer yandan da son kullanım yerinde istenmeyen stabilite (boyutsal kararlılık) sorunlarına yol açmaktadır. Örneğin; biçme sonrası bu malzemelerin açık hava şartlarında çok uzun süre bekletilmesinin bir mecburiyet olduğu ve ancak bu şekilde kullanıma hazır olabileceği şeklinde kısmı yanlış algı mevcuttur. Hâlbuki teknik kurutma yöntemlerinden uygun olanının tercih edildiği teknik kurutma aksiyonlarıyla, kaliteyi koruyarak makul süre ve maliyetle sonuca gitmek mümkündür.
  10 Mayıs 2021 Pazartesi
  536
 • Ağaç bazlı panel sektörünün yarım asırlık global markası Kastamonu Entegre, katıldığı yurt dışı fuarlar ile ürünlerini dünyanın dört bir yanında profesyonellerle buluşturmaya devam ediyor. Pandemi nedeniyle ara verilen ya da dijital ortama taşınan fuarlar ziyaretçilerini yeniden ağırlamaya başlarken, Kastamonu Entegre de Interzum Guanghzou Fuarı ile sezona merhaba dedi. Şirket, mobilya ve dekorasyon dünyasının önemli oyuncularını buluşturan Interzum 2021’de, çevre dostu ve hijyenik ürünleri başta olmak üzere, öne çıkan yeniliklerini özel bir seminer ile tanıttı.
  10 Mayıs 2021 Pazartesi
  519
 • Bu yıl gerçekleşen CIFF Guangzhou fuarı geçen yıla göre % 20,17 fazla ziyaretçiyle gerçekleşti. Bu da 2019’a kıyasla, pandemiden önceki iki aşamadan fazla bir oran. Bu kadar zor zamanlarda bu büyüklükte bir artışı hayal etmek gerçekten zordu, bu diğer şeylerin yanı sıra, fuarda sınırlı sayıda yabancı ziyaretçi ile de sonuçlandı.
  10 Mayıs 2021 Pazartesi
  483