Haberler

kategorisine ait Haberler

 • Reed fuarcılık Gn Müdürü: Ali Muharremoğlu

  Söyleşi: Nesip Uzun-editör

  Değerli Mobilya Dergisi izleyicileri, bildiğiniz gibi dün WoodTech Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı açıldı. Pandemi sürecinde 6-7 aydır gerek dünya çapında, gerekse de ülke içinde yaşamsal ve ekonomik olarak çok ciddi bir süreç yaşadık. Bu süreç hem sağlığımız açısından riskli, hem de ekonomimizi çok derinden etkileyen bir süreç oldu. Fuarcılık, ekonomiyle direk ilişkisi olan çok önemli dinamitlerinden biriydi. Bizim sektörümüz açısından düşündüğümüzde ise Mobilya ve Orman ürünleri sektörünün bu günlere gelmesinde Fuarcılık denilen Ekonomi sistemin çok daha değerli bir yeri olduğunu hepimiz biliyoruz. Türkiye de İntermob - WoodTech fuarı sadece Türkiye açısından değil Ortadoğu, Avrasya, Avrupa ve dünya İslam çevresi açısından da oldukça önemli bir fuar. Zamanla dünya çapında yapılan bir fuar konumuna geldi. Pandemi boyunca bu süreçten çok etkilenen sektör son 3-4 ayda belli bir ilerleme kat etti ve bu süreçte alınan önlemler sonucunda Türkiye’de pandeminin nispeten düşüşü, ekonominin bir çok alanda faaliyetin başlaması ile birlikte Fuarcılık alanında da özellikle Tüyap’ın önderliğinde bu fuar bir başlangıç oldu. Woodtech ve İntermob eşzamanlı gerçekleştirilen ve her yıl tüm salonları dolduran lokomotif fuarlardan biridir.
  24 Kasım 2020 Salı
  147
 • öze dönüşün rengi!
  Filli Boya, mekanlarda tazenlenmiş bir his yaratan, sıcacık rengiyle insanın içini ısıtan, 2021’in en trend renklerinden olmaya aday toprak tonu ’Hasır 295’’i yılın rengi etiketiyle beğeniye sunuyor. Yeniden doğuşu ve öze dönüşü temsil eden ’toprak’ temalı renk skalası ile Filli Boya, 2021 yılının renk trendlerine yön verirken yaşam alanlarının huzur dolu mekanlara dönüşmesini sağlıyor.
  24 Kasım 2020 Salı
  133
 • 20-23 Ocak 2021 için planlanan "Imm Cologne" hibrit fuarı, Avrupa ve Almanya ortamında korona pandemisindeki güncel gelişmeler nedeniyle iptal edilmek zorunda kalınmıştır. "Canımızı yaksa bile gerçekle yüzleşmek zorunda kaldık. Şu anda çok dinamik olan gelişme nedeniyle, son zamanlarda katılımcılarımız ve ziyaretçilerimiz arasında çok fazla belirsizlik var. İdeal sponsorumuz VDM, katılımcılarımız ve ortaklarımız ile yakın işbirliği içinde mobilya endüstrisine özel olarak hazırlanmış bu kararı aldık, "diyor Koelnmesse CEO’su Gerald Böse. "Her iki format da - çevrimdışı ve çevrimiçi - özel baskı konseptinde yakından iç içe geçtiği ve karşılıklı olarak bağımlı olduğu için, tamamen dijital bir olay da bu koşullar altında bir anlam ifade etmiyor.
  24 Kasım 2020 Salı
  146
 • Mobilya dergisi Kasım -Aralık sayısı bu sayıda çok önemli sektör araştırmaları, söyleşiler, uluslararası mobilya sektör haberleriyle çıktı. Dergimizi PDF formatında ücretsiz olarak okuyabilirsiniz.
  23 Kasım 2020 Pazartesi
  11755
 • 2020 yılı pek çok sektörde olduğu gibi mobilya sektöründe de dönemsel ve birbirine zıt farklı eğilimler gösterdi. Pandeminin etkileri henüz dünyanın diğer bölgelerinde etkisini göstermediği Yılın ilk çeyreğinde her şey normalken, yeni normallein henüz dilimize girmediği günlerden agresif pandemi salgınına devşirilerek ekonomilerin altüst olduğu bir son çeyreğe ulaştık, Etkilerinin 2021 boyunca süreceği bu salgında dünya genelinde tüm önemli sektör fuarları kongre ve etkinlikler iptal edildi. Defalarca tarih değişiklikleri yaşanmasına rağmen hala da netleşmeyen etkinlikler sanal dünyada varlık bulmaya çalışıyor.
  22 Kasım 2020 Pazar
  95
 • Pandemi nedeniyle önemi ve sorumluluğu daha da artan sağlık ve tıbbi cihaz sektörünün buluştuğu 27’nci Expomed Eurasia Fuarı, yabancı alıcı akınına uğradı. Fuarda 4 milyon dolara yakın ticaret gerçekleşti. Reed Tüyap Fuarcılık tarafından düzenlenen 27. Expomed Eurasia Fuarı’nı 5-7 Kasım tarihlerinde Türkiye dahil 74 ülkeden 9 bine yakın iş insanı ziyaret etti.
  21 Kasım 2020 Cumartesi
  11806
 • 20-23 Ocak 2021 için planlanan "Imm Cologne" hibrit fuarı, Avrupa ve Almanya ortamında korona pandemisindeki güncel gelişmeler nedeniyle iptal edilmek zorunda kalınmıştır. "Canımızı yaksa bile gerçekle yüzleşmek zorunda kaldık. Şu anda çok dinamik olan gelişme nedeniyle, son zamanlarda katılımcılarımız ve ziyaretçilerimiz arasında çok fazla belirsizlik var. İdeal sponsorumuz VDM, katılımcılarımız ve ortaklarımız ile yakın işbirliği içinde mobilya endüstrisine özel olarak hazırlanmış bu kararı aldık, "diyor Koelnmesse CEO’su Gerald Böse. "Her iki format da - çevrimdışı ve çevrimiçi - özel baskı konseptinde yakından iç içe geçtiği ve karşılıklı olarak bağımlı olduğu için, tamamen dijital bir olay da bu koşullar altında bir anlam ifade etmiyor. Mobilya ve mobilya endüstrisi için küresel çevrimiçi iş ağı Ambista ile Koelnmesse, mobilya ve mobilya endüstrisindeki piyasa katılımcılarının her gün ihtiyaç duyduğu en önemli işlevleri tek bir platformda birleştiriyor, "diye devam ediyor CEO. Gerald Böse, "İyimserlikle geleceğe bakıyoruz ve endüstrinin yıla burada, Köln’de ’Imm Cologne’ ile dinamik bir şekilde başlayabileceği 2022’yi dört gözle bekliyoruz", dedi.
  18 Kasım 2020 Çarşamba
  0
 • Hannover Ligna fuarı Pandemi sürecinin belirsizliği nedeniyle geleneksel Mayıs ayı fuar tarihini Mayıs’tan 27 - 1 Ekim 2021’e erteledi. Messe Fuarcılık ve Alman Ahşap ilşeme makinecileri derneği VDMA ortaklaşa olarak LIGNA’yı gelecek yıl yaklaşık beş ay erteleme kararı aldılar.
  17 Kasım 2020 Salı
  12747
 • Türk mobilya sektörünün uluslararası mobilya orman ürünleri ve ahşap makineleriyle aksesuar ürünleri sektör yayını olan Furniturk decoration dergisinin 2020 yılı 2. period dergisi çıktı.
  Onbinlerce uluslararası güvenilir ve seçkin mobilya bileşenlerine ulaşan dergimiz, bu gün itibarıyla tanıtım çalışmalarına başladı. Pdf olarak hemen tüm sektör ilgililerine gönderilden Furniturk dergisi, aynı zamanda tüm sosyal medya platformlarında da tanıtılıyor, firma haberlerine ve reklamlarına buradan link veriliyor.
  http://www.mobilyadergisi.com.tr/data/genel/e-dergi/Furniturk-E-dergiler/FURNiTURK_2020_Period_2.pdf
  14 Kasım 2020 Cumartesi
  11599
 • Uluslararası Mobilya Liderlik Ödülleri (FLA International; www.furnitureleadership.com) Bu yıl Tüm dünya mobilya sektör üretici ve tedarikçilerini de kapsayan bir genişlikte gerçekleşiyor.

  FLA International tarafından organize edilen etkinlik olan, Mobilya Liderliği Ödülleri,ilki 2008 yılında, ülkelerin mobilya endüstrisindeki mükemmelliği takdir etmek için Malezya’da ulusal bir ödül olarak başladı. Program, sonraki yıllarda Asya’daki mobilya pazarlarını kapsayacak şekilde genişletildi ve daha sonra Avrupa ve ötesini de kapsadı.
  08 Kasım 2020 Pazar
  12347
 • Türkiye’nin en büyük uluslararası mobilya fuar organizasyonu olan Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, 26-31 Ocak 2021 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

  Türkiye’nin en büyük uluslararası mobilya fuar organizasyonu olarak bu yıl tek çatı altında birleşen Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, 26-31 Ocak 2021 tarihleri arasında eş zamanlı olarak Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ile Yeşilköy Fuar Merkezi’nde aynı anda gerçekleşecek.
  06 Kasım 2020 Cuma
  0
 • Bu yıl Karadeniz Teknik Üniversitesinde gerçekleşen 6.Uluslararası Mobilya Kongresi’nin 2. gününde Mobilya dergisi imtiyaz sahibi Nesip Uzun sektörel yayıncılığın yeni normelde çalışmaları ve pandemi döneminde mobilya sektörünün durumu hakkında konuştu. Aynı oturumda Starwood yk başkanı Hüseyin Yıldız , Maksder Başkanı A.Osman Mertöz de sektörel sorunları işleyen konuşmalar yaptılar. Orueum başkanlığını Prof. dr. Hülya Kalaycıoğlunun yaptığı kongre 4 gün daha sürdü.
  03 Kasım 2020 Salı
  4151