Haberler

kategorisine ait Haberler

 • Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile yapılan Türkiye’nin en büyük üçüncü sağlık yatırım projesi olan İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesinin ilk etabı hizmet vermeye başladı.
  İstanbul ve çevre illere, 23.600 hastaya hizmet verecek İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi’nde Gentaş kalitesi ve güvencesiyle,
  o Kapılarda G-Lam®,
  o Kolon ve duvarlarda G-Com®,
  o Hastane mobilyalarında G-Pan® ve G-Lam® ürünleri kullanılmıştır.
  18 Eylül 2020 Cuma
  5568
 • Tema: Türk mobilyası tarzını arıyor

  KMS tarafından bu yıl 3. Gerçekleştirilen "Türk Mobilyası Tarzını Arıyor"başlıklı çalıştay bu yıl Marmaris Grand Yazıcı Club Turban ’da Türk tasarım dünyasının genç ve deneyimli pek çok tasarımcısını bir araya getirdi.
  17 Eylül 2020 Perşembe
  13544
 • Guangxi Lelin firması 80 metre uzunluğunda CPS+ MDF tesisi sipariş etti.

  DIEFFENBACHER, 80 metrelik bir CPS+ kurulumu ile dünyanın en uzun ağaç bazlı panel üreten presini kurmuş olup, bir dünya rekoruna imza atacak. Pres, Çin menşeili Guangxi Lelin Forestry Development Co, Ltd. firmasının Temmuz ayında sipariş ettiği MDF tesisinin kalbi olacak.
  17 Eylül 2020 Perşembe
  3000
 • Değerli Mobilya dergisi okurları, yaşadığımız pandemi sürecinde sektörün nabzını tutmak, bu amaçla da sektör temsilcilerinin bu sürece yönelik görüşlerini paylaşmak düşüncesiyle bir dizi canlı yayın akışı gerçekleştirdi. Zoom ve İnstagram üzerinden gerçekleşen bu yayınları, sürece yönelik önemli değerlendirmeler içermesi nedeniyle okurlarımızla paylaşma ihtiyacı duyduk.

  Bu yayındaki konuğumuz, yüzlerce üretici on binlerce çalışanlardan oluşan devasa bir sektör olan Maksder Mobilya Aksesuar Sanayicileri başkanı Sayın Ali Osman Mertöz, Yayınımıza hoşgeldiniz sayın Başkan nasılsınız?
  17 Eylül 2020 Perşembe
  2178
 • BETA Kimya A.Ş., Ortadoğu ile Doğu Avrupa’nın en büyük yapıştırıcı ve tutkal üretim tesisinin temelini attı. BETA Kimya GEBKİM Kampüsü’nün temel atma töreni, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, T.C. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TİM Başkanı İsmail Gülle ve BETA Kimya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister’in katılımlarıyla gerçekleşti.
  17 Eylül 2020 Perşembe
  5641
 • Dünya ve ülke gündemimizin bir numaralı sorunu olan Pandemi ve onun yarattığı problemler Mart 2020 tarihinden buyana ana konumuz oldu. Her gün COVİT-19 ile kalkıyor, onunla yatıyoruz, Güncel verilere göre dünya genelinde Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı Eylül 2020 başında 817 bini geçerken Corona virüsü bulaşan insanların sayısı da 24 milyona yaklaştı. Yaz döneminde gevşetilen önlemler sonucu, sadece Türkiye’de değil tüm dünyada Eylül 2020 itibarıyla gerek vaka sayısı gerekse de ölü sayısı artmış durumdadır.
  17 Eylül 2020 Perşembe
  234
 • Kastamonu entegre Ceo’su ve Hayat Holding ve ağaç grubu başkanı: Haluk Yıldız

  Değerli okurlar, Pandemi süreci boyunca sektördeki kırılgan süreçte mobilya dergisi olarak boş durmadık, sektör duayenleri önemli meslek kuruluşlarıyla söyleşiler zoom ve istagram üzerinden canlı yayınlar yaparak gündeme yönelik fikir alışverişleri gerçekleştirdik. İzleyici sorularını konuğumuzla paylaştık. Orman ürünleri sektörünün ülkemiz ve dünya genelindeki önemli bir markası olan Kastamonu Entegreyi ve onun şahsında da firmanın bugünlere gelmesinde önemli çabaları olan Kastamonu entegre Ceo’su ve Hayat Holding ve ağaç grubu başkanı Haluk Yıldız’la süreci değerlendirdik.
  17 Eylül 2020 Perşembe
  23085
 • Bilişim teknolojisinin hızla artmasına paralel olarak küreselleşmenin etkileri dünya ölçeğinde tüm işletmeler üzerinde her geçen gün daha da artmış, işletmeler için değişimi ve yenilenmeyi zorunlu ve kaçınılmaz hale getirmiştir. Türkiye’deki işletmeler, yönetim biliminde ve üretim tekniklerindeki değişimin süratle gerçekleştiği, sert rekabetlerin yaşandığı küresel pazarda, entegrasyon sorunları ile karşı karşıya kalarak bu değişime hazırlıksız yakalanmışlardır. Bilgiyi işleyen ve etkin olarak kullanan organizasyonların asimetrik bir üstünlük sağladığı küresel piyasalarda rekabet edebilmek için işletmelerin bilimsel yöntemlerle sevk ve idare edilmesi ve kurumsallaşması yaşamsal bir konu haline gelmiştir.
  17 Eylül 2020 Perşembe
  23819
 • 23-26 Eylu?l 2020 tarihleri arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği bölümü tarafından bu yıl 3. Gerçekleşecek Uluslarlararası Orman Ürünleri Kongresi (ORENKO 2020) COVID-19 nedeniyle bu yıl online olarak yapılacaktır. Kongrenin amacı orman endüstri alanındaki en son bilimsel ve teknolojik gelişmelerin paylaşılması ve tartışılması ve farklı ülkelerdeki ve farklı uzmanlıklara sahip araştırmacılar arasında bilgilerin paylaşılması sayesinde uluslararası iş birliklerinin güçlendirilmesidir.
  16 Eylül 2020 Çarşamba
  2859
 • G-Bio hijyenik yüzeyinde bakterilerin %99’dan fazlasını büyüme ve çoğalma yeteneğini 24 saat içinde nötralize eder. G-Bio’nun yüzey özelliği homojen dağılımı sayesinde tüm yüzeyde etkili olmakla beraber ürünün ömrü boyunca etkinliğini devam ettirir.
  29 Ağustos 2020 Cumartesi
  0
 • Schmalz vakum blokları, NFC iletim standardını entegre ederek, şirketin vakum bağlama sistemlerinde dijital teknolojinin ilk kullanımını işaret ediyor. Bu, akıllı telefon aracılığıyla kullanıcılar için ürün tanımlamayı kolaylaştırır ve ayrıca hizmet süreçlerini optimize eder.
  29 Ağustos 2020 Cumartesi
  5125
 • Laminat Parke sektörünün lideri, ahşap bazlı panel sektörünün öncü markası AGT, iki yeni ve iddialı ürünü ile Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam ederken, global pazardaki gücünü artıracak.
  29 Ağustos 2020 Cumartesi
  5142