Haberler

kategorisine ait Haberler

 • Temmuz 2017 tarihinde yeni fabrikasında imalata başlayan firma İstanbul Metal-İş’teki ilk yerinde de üretim alanını üç katına çıkararak müşterilerine daha iyi bir hizmet vermeyi hedefliyor.

  Mobilya ve baza ayakları, koltuk ayakları, masa ve sehpa ayakları, raf bağlantı modülleri, raf, cam ve dolap aksesuarları gibi mobilya sektörünün en önemli aksesuar aksamlarını üreten firma, her yıl dünyanın değişik ülkelerinde önemli mobilya sanayi fuarlarına katılmaktadır.
  01 Ekim 2017 Pazar
  358
 • Kastamonu Entegre, yurt dışında katıldığı fuarlarda adından söz ettirmeye yaz aylarında da devam ediyor. Dünyanın önemli kentlerinde sektörün gücünü yansıtan fuarlara katılım gösteren şirketin, Ağustos ayındaki ilk durağı Gana’daki "Construct Ghana" Fuarı, ikinci durağı ise Meksika’nın "Tecno Mueble International" Fuarı oldu.
  01 Ekim 2017 Pazar
  309
 • Mobilya dergisinde başlatmış olduğumuz sektörün km taşları dizisinde bu sayı Özellikle Panel sanayi sektörünün yakından tanıdığı Türkiyedeki onlarca sanayi yatırımında imzası bulunan Hanex Orman Ürünleri firmasının kurucusu Sn Cihan Ayla’yı konuk ettik. Cihan Ayla’yı daha yakından tanımak ve sizlere onun Türkiye’den başlayıp uluslararası pek çok deneyimden sonra tekrar ülkesine dönüş serüvenini ve yaptıklarını konuştuk. Türk Orman Ürünleri ve Mobilya sektöründe gelecek kuşaklara ve sektörün geçmişine yönelik çalışmalarda kaynak teşkil edecek bu dosyamız gelecek sayılarımızda yine sektörümüze katkı sağlamış önemli portreleri konuk ederek devam edecektir.
  01 Ekim 2017 Pazar
  1605
 • Mobilya sektörünün duayen dergisi, Mobilya dekorasyon dergisi bu sayıda Türk mobilya sanayisinin Mobilyadan aksesuara, levha sanayisinden ahşap makine endüstrisine kadar pek çok haber ve yenilikleri işliyor. Eylül ayı içinde gerçekleşen ve Çin’in en büyük fuarları olan CIFF Shanghai ve Furniture China fuarlarını sizin için yerinde izledi.
  Tüm Bu haberler Mobilya dekorasyon dergisinin 142. sayısında
  01 Ekim 2017 Pazar
  286
 • Siyaset ekonomi ilişkisi kıskanç iki sevgilinin egemenlik savaşına benzer, ona ast üst ilişkisi de diyebiliriz, ama kimin ast kimin üst olduğu zaman ve mekana, sürecin o anki nesnelliğine göre değişir. Erkeğin ataerkilliği gelişmiş toplumlarda kadına sökmez, vaziyet ya mahkemede, yada uzlaşarak durumu idare etmeye gider. Kavgada iki taraf da zarar görürse kazananın kim olacağı da belli olmaz, yaşam ve yönetim modelleri de buna benzemez mi!...Süregelen ilişkiler yumağında ani radikal dönüşümler, ekonominin bilmediği veya sürece ters gelen durumlar geliştiğinde gerek içsel dinamikler, gerekse de her yönüyle uluslararasılaşmış sermaye ve ekonomi ilişkileri şişer, karnı ağırmaya, bir süre sonra da hazımsızlık çeker. Etrafa yayılan rahatsız edici kokular çevreyi de rahatsız etmeye başlar. Aynı süreci tersine de işleyebiliriz, kısacası iki ekonomik yapı arasındaki çelişkiler doğru ele alınmaz uçurum büyürse üst yapı ne denli güçlü olursa olsun ekonomiden bağımsız bir sürdürülebilirlik gerçekleşemez. Dünya ekonomisinin bu denli entegre olduğu bir zaman mekan sarmalında ülkelerin asli gelişim dinamikleri olan yeniden üretim ve üretim ekonomileri gelişemez.

  Bu üretim ekonomileri klasik sanayiler olduğu gibi yenilenebilir enerji kaynakları, nano ve dijital teknoloji yatırımları, en önemlisi de bunları başarıyla kullanabilecek insan kaynaklarıdır ki, bu da yıllık planlamalarda ülkelerin bu alanda gerçekleştirdikleri yatırımlar, GSMH’nın bu kaynaklardaki yıllık paylarıdır. 2017 bütçe planlamalarında eğitimin yukarıda sözü edilen alanlardaki payları burada yazamayacağımız kadar düşük. Dünya eğitim kalitesinde ülkemizin sıralaması ne yazık ki her yıl daha da gerilere gidiyor. Ana babaların varını yokunu satarak çocuklarını yerleştirdikleri özel ve devlete ait okullar sıralamalara dahi giremiyor, Güney Kore, Taywan, Vietnam gibi ülkeler daha 15-20 yıl öncesine kadar Türkiye’nin gerisinde ülkelerdi. Çin’in halen resmi olarak tanımadığı Taywan bugün dünyaya teknoloji satıyor.
  30 Eylül 2017 Cumartesi
  132
 • Çin’de her yıl gerçekleşen ve bu yıl 40.sı Shanghai’da 11-14 Eylül 2017’de Yapılan fuar, Mobilya sektörünün Klasik ve akıllı ev mobilyaları, modern mobilyalar, yatak bazalar, tasarım grupları, ofis, otel mobilyaları, ev dekorasyonu ve dış mobilyaların sergilendiği fuar değişik segmentlerde toplamda 600.000 metre karelik fuar alanında 2000 katılımcı ile gerçekleşti.
  11 Eylül 2017 Pazartesi
  3991
 • Ahşap ve mobilya yan sanayi endüstrilerinin Avrasya Bölgesi’ndeki bir numaralı ticaret platformu olan Ağaç İşleme Makinesi ve Intermob Fuarları; bu yıl 14-18 Ekim 2017 tarihleri arasında 70 binin üzerinde sektör profesyonelini aynı çatı altında buluşturmak için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.
  07 Eylül 2017 Perşembe
  391
 • MOSDER Başkanı Nuri Öztaşkın, Eylül sonunda sona ermesi beklenen KDV indiriminin uzatılmasından yana olduklarını söyledi. Düzenleme sayesinde sektörün marka bazlı yüzde 15 ila yüzde 70 oranında büyüme kaydettiğinin altını çizen Öztaşkın, sektörün en önemli sorunlarından biri olan kayıt dışılığın da önüne geçildiğini belirtti.
  07 Eylül 2017 Perşembe
  0
 • Tüketici fiyatları Ağustos ayında, yüzde 0.15 beklentilere karşın yüzde 0.52 arttı ve yıllık enflasyon yüzde 10.68 ile yeniden çift haneye yükseldi.

  Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, tüketici fiyatlarındaki sekiz aylık artış da yüzde 6.60 düzeyine yükselirken, on iki aylık ortalamalara göre artış da yüzde 9.66’ya çıktı.

  TÜİK verilerine göre, Ağustos ayında yurt içi üretici fiyatlarındaki artış yüzde 0.85’i bulurken, sekiz aylık artış yüzde 9.52’ye çıktı. Böylece, üretici fiyatlarındaki yıllık enflasyon yüzde 16.34’e, on iki aylık ortalamalara göre artış da yüzde 12.05’e yükseldi.
  06 Eylül 2017 Çarşamba
  361
 • Mobilya Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, KDV indirimi ile satışların yüzde 30 ila 40 oranında arttığını, uygulamanın daimi şekilde sürdürülmesini istedi. 3 Şubat’tan bu yana KDV indirimi yaşayan mobilya sektörü, iç pazarda çok ciddi anlamda hem istihdamda hem de iş anlamında olumlu aşama kaydettiğini aktaran Mobilya Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, "15-20 bin civarında ek istihdam sağlandı. Zaten dolaylı olarak 500 bin kişi istihdam eden bir sektörüz. Sayın Cumhurbaşkanımız 2008-2009 yılında ekonomik krizin teğet geçeceğini söylemişti. Orada belli sektörlere değinmişti. Onlardan bir tanesi de mobilyaydı.
  06 Eylül 2017 Çarşamba
  395
 • Bazı Körfez ülkelerinin ambargo uyguladığı Katar’a, Türkiye’den yapılan ihracat, son 3 ayda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 84 artarak 165 milyon dolara ulaştıEge Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı Kızıltan:"Ambargo geçse, kriz aşılsa bile bizim ürünlerimiz orada kalıcı olacaktır" QT Logistic Genel Müdürü Demirci:"Katar’a ihraç ettiğimiz ürün çeşidinde de artış oldu"
  06 Eylül 2017 Çarşamba
  390
 • Türkiye alüminyum profil ve mimari cephe sistemleri imalatı sektöründe 23 yılı geride bırakan Sistem Alüminyum A.Ş. üretim teknolojisi yatırımları ile büyümeye devam ediyor.
  27 Ağustos 2017 Pazar
  412