Haberler

kategorisine ait Haberler

 • 6. Uluslararası mobilya kongresi bugün başlıyor Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından organize edilen, Türkiyeden ve yurtdışından pek çok konuşmacının yeraldığı kongrenin 2. Günü benim de bir konuşmam olacak. Pandemi sürecinde dünyada ve Türkiye’de sektörün süreç değerlendirilmesini yapacağım. Kongre 3 gün sürecek. Pekçok akademik bildiri sunulacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür eder ülkemize ve sektöre hayırlı olmasını dilerim. Nesip Uzun-Mobilya Dergisi imtiyaz Sahibi
  02 Kasım 2020 Pazartesi
  7265
 • Türkiye’nin en büyük uluslararası mobilya fuar organizasyonu olan Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, 26-31 Ocak 2021 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

  Türkiye’nin en büyük uluslararası mobilya fuar organizasyonu olarak bu yıl tek çatı altında birleşen Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, 26-31 Ocak 2021 tarihleri arasında eş zamanlı olarak Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ile Yeşilköy Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.
  23 Ekim 2020 Cuma
  13054
 • İtalyan mobilya ve ahşap teknolojisi üreticileri birliği olan Acimall’ın genel kurulu, Luigi De Vito’nun (Scm Group, Rimini) Marianna Daschini (Greda, Mariano Comense) ile birlikte 2020-2023 dönemi için Başkanlığa atanmasını onayladı.
  22 Ekim 2020 Perşembe
  6084
 • https://youtu.be/NaEv1PgV99g
  Tüyap’ın ilk yüz yüze fuarında 5 milyon dolarlık ticaret  Yeni dönemin Tüyap çatısı altında ilk yüz yüze ihtisas fuarı olan 33’üncü Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı WoodTech 2020, yurt içi ve yurt dışından yatırımcı akınına uğradı. Reed Tüyap Fuarcılık’ın, Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) iş birliği ile düzenlediği fuar, katılımcılarından tam not aldı. Pandemi şartlarında nasıl fuar düzenleneceği konusunda dünyaya örnek olan WoodTech 2020’yi yurt içi ve yurt dışından 6 bin 382 iş insanı ziyaret etti. Ziyaretçilerin büyük bölümü nitelikli yatırımcılardan oluşurken, fuara katılan firmaların yarısından fazlası fuar sırasında sipariş almanın memnuniyetini yaşadılar.
  13 Ekim 2020 Salı
  8056
 • Yeni dönemin Tüyap çatısı altında ilk yüz yüze ihtisas fuarı olan 33’üncü Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı WoodTech 2020, yurt içi ve yurt dışından yatırımcı akınına uğradı. Reed Tüyap Fuarcılık’ın, Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) iş birliği ile düzenlediği fuar, katılımcılarından tam not aldı. Pandemi şartlarında nasıl fuar düzenleneceği konusunda dünyaya örnek olan WoodTech 2020’yi yurt içi ve yurt dışından 6 bin 382 iş insanı ziyaret etti. Ziyaretçilerin büyük bölümü nitelikli yatırımcılardan oluşurken, fuara katılan firmaların yarısından fazlası fuar sırasında sipariş almanın memnuniyetini yaşadılar.
  13 Ekim 2020 Salı
  7635
 • Ağaç bazlı panel sektörünün global markası Kastamonu Entegre, yarım asırdır sürdürdüğü üretim faaliyetine pandemi döneminde de ara vermeden devam ediyor. Çalışanların sağlığını güvence altına almak adına gerekli kuralları titizlikle uygulayan Kastamonu Entegre, Adana ve Gebze tesisleriyle sektörde "TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi" almaya hak kazanan ilk şirket oldu.
  30 Eylül 2020 Çarşamba
  10670
 • Her yılgerçekleşen ve bu yıl 33.si yapılacak olan ülkemizin en köklü ahşap işleme makineleri Tüyap Woodtech 2020 fuarı, Covit koşullarında gerekli tüm önlem ve kuralları uygulayarak gerçekleşiyor. Konuya yönelik Tüyap A.Ş tarafından yapılan açıklama aşağıdaki gibidir.
  Değerli Paydaşımız,

  Fuarlarımız her zamanki gibi ekonominin merkezi olmaya hazır!

  Türkiye’nin öncü ve önde fuarcılık kuruluşu Tüyap Fuarcılık Grubu olarak, ticaretin ve iş bağlantılarınızın sağlıklı bir ortamda yürütülmesi için tüm önlemlerle yeni döneme hazırlandık! Tüm fuar faaliyetlerinin geçici olarak durduğu süreçte, yeni normalin tüm gereksinimlerine göre planlarımızı ve hazırlıklarımızı tamamladık.
  28 Eylül 2020 Pazartesi
  10043
 • Siyasi ilişkilerdeki bozulma ekonomiyi de etkisi altına aldı. Suudi hükümeti, gayri resmi olarak başlattığı ambargoyu bu ayın sonunda Made in Turkey menşeli malları almayacağını açıklayarak resmi hale getirdi.
  27 Eylül 2020 Pazar
  10042
 • MIFF Furniverse ile yeni normalde yeni iş yapma yöntemi gerçekleşiyor.

  Güneydoğu Asya’nın en büyük mobilya fuarı olan Malezya Uluslararası Mobilya Fuarı (MIFF), 2020 Ağustos ayı boyunca düzenlenen ilk sanal fuarı MIFF Furniverse’i tamamladı.
  26 Eylül 2020 Cumartesi
  11585
 • 23-26 Eylu?l 2020 tarihleri arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği bölümü tarafından bu yıl 3. Gerçekleşen Uluslarlararası Orman U?ru?nleri Kongresi (ORENKO 2020) COVID-19 nedeniyle bu yıl online olarak yapıldı. Kongrenin amacı orman endu?stri alanındaki en son bilimsel ve teknolojik gelişmelerin paylaşılması ve tartışılması ve farklı ülkelerdeki ve farklı uzmanlıklara sahip araştırmacılar arasında bilgilerin paylaşılması sayesinde uluslararası işbirliklerinin güçlendirilmesidir.
  26 Eylül 2020 Cumartesi
  9670
 • Bu ay yine sizleri önemli sektör haberleriyle buluşturuyoruz.
  Dergimizi
  www.mobilyadergisi.com.tr
  sitemizden okuyabilirsiniz. derginin tümünü ayrıca pdf formatında e-dergi linkinden okuyup pdf indirebilirsiniz.
  Bu sayımızda iki önemli söyleşimizi yayınlıyoruz. ayrıca firma haberlerimizle sektördeki yenilikler ve kurumsallaşma üzerine önemli bir makale bulacaksınız.
  İyi okumalar dileklerimizle.
  22 Eylül 2020 Salı
  9483
 • ciff shanghai , 2020 yılı başından bu yana dünya genelinde ertelenen ve kimi hiç yapılamayan pek çok fuar, etkinlik, konferans, vb iptallerinin ertesinde gerçekleşen önemli bir sektör buluşmasıdır.
  22 Eylül 2020 Salı
  12646