Haberler

kategorisine ait Haberler

 • Haftanın son işlem gününde dolar 4.4740 liraya kadar yükseldikten sonra 4.45 - 4.46 lira aralığında, euro 5.2852 liraya kadar yükseldikten sonra 5.26 - 5.27 lira aralığında ve sterlin de 6.0470 liraya kadar yükseldikten sonra da 6.01 - 6.02 lira aralığında işlem görüyor.

  Merkez Bankası’nın önceki günkü açıklaması öncesi;

  - dolar 4.5011 lira ile,
  - euro 5.3251 lira ile,
  - sterlin 6.0698 lira ile yeni tarihi rekor düzeylerini görmüştü.
  Bu sabah itibarıyla Dolar 4.544, Euro ise 5.350 gibi yeni bir tarihi zirve yaptı.
  Türkiye’nin seçim atmosferine girdiği şu günlerde iç gündemi canlı tutma adına yapılan spekülatif ve agresif çıkışlar bu hareketlere de ivme kazandırıyor. Bu durum haliyle yatırımları olumsuz etkilemekte ithal girdilerde önemli maliyet artışları oluşturmaktadır. Yüksek girdili hammadde ithalatı ertesinde hemen tüm üretim girdilerinde de yüksek zamları , maliyet artışlarını beraberinde getirecektir. Bu süreci mobilya sektörü dahil hemen tüm ana sektörlerde yaşamaya hazır olalım. Öyleki haberi yazarken dahi 3 kuruş daha yükseldi.
  21 Mayıs 2018 Pazartesi
  820
 • SAMET, 8-12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek ve sektör profesyonellerini 41. kez buluşturacak olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’da tasarım ve inovasyonu harmanlayan ürünleriyle yer almaya hazırlanıyor.

  İstanbul, 4 Mayıs 2018 - İnovasyon ve tasarım odaklı ürünleriyle Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası olan SAMET, 8-12 Mayıs tarihleri arasında İstanbul TÜYAP’ta gerçekleşecek ve Balkanlar, Rusya, BDT ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika gibi pazarları buluşturacak Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’da, geleceği şekillendiren yenilikçi çözümlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak.
  04 Mayıs 2018 Cuma
  954
 • Mobilya ve orman ürünleri ile aksesuar sanayi için önemli bir mevsimin başındayız. Bu aylar genel anlamda sektörün canlandığı ve kışın durağan geçen ticari faaliyetlerinin bu aylarda kırıldığı günlerdir. Bu nedenle ülkemizde ve dünyanın diğer pek çok yerinde Mart-Nisan-Mayıs ayları fuarların da yoğun olduğu aylardır. Sektör yeni ürün ve tasarımlarını bu aylarda görücüye çıkartır. Bizler de yıllardır bu aktiviteleri sizler için izliyor ve yerinde haberler yaparak bu bilgilere ulaşamayan sektör temsilcilerimize dergimiz kanalıyla ulaşmaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız sadece mobilyadaki yeni eğilimler, renkler ve trendlerin tanıtılmasından ibaret değil, özellikle son yıllarda pazarlama ve üretim teknolojilerinde gerçekleşen yenilikleri de bu sayfalarda sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Mobilya sektöründe Endüstri 4.0 çalışmalarına yaklaşık 3 yıldır özel yer veriyoruz. Hemen her sayımızda bu konuda bir haber veya makale yayınlıyoruz. Bu alanda endüstri 5.0, robotik teknolojilerin ahşap endüstrisindeki uygulamaları ile farklı yaklaşımları sizlerle paylaşıyoruz.
  Uzmanlar 2018 yılını, öncelinde yaşanan önemli ekonomik kayıplardan sonra bunlardan sonuçlar çıkararak yaşanan karmaşıp problemlerin üstesinden gelmek için bir fırsat yılı olarak değerlendiriyorlardı. Ancak geride bıraktığımız 4 ay içinde dünyada ve yakın çevremizde yaşananlar bunun hiç de kolay olmadığını gözler önüne serdi.
  Dünya Ekonomik Forumu tarafından her yıl Ocak ayında yayınlanan ve dünyayı bekleyen en önemli riskler hakkında küresel uzmanların ve karar alıcıların görüşlerini yansıtan raporda pek çok türün tükenme tehdidiyle karşı karşıya kalmasına neden olan biyo-çeşitlilik kaybından yeni savaşların çıkabileceğine yönelik artan endişelere kadar pek çok konuyu, geri dönüşü olmayan bir noktaya ittiğimiz ifade ediliyor.
  03 Mayıs 2018 Perşembe
  145
 • Orta Anadolu Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Gentaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kahraman, dün gece geçirdiği bir kalp rahatsızlığı sonucu yaşamını yitirdi. Merhumun cenazesi yarın kalkacaktır. Kendisine Allahtan rahmet kederli ailesine ve çocuklarına sabırlar dileriz.
  Mobilya Dergisi adına Nesip Uzun
  01 Mayıs 2018 Salı
  924
 • Mobilya , ahşap ürünleri ve aksesuar sektörünün duayen dergisi Mobilya dergisinin Mayıs sayısında sektörel haberler , ulusal ve uluslararası fuarlar ile ilgili etkinlikleri bulacaksınız.
  30 Nisan 2018 Pazartesi
  839
 • Bu yazı dizisinde İlişkili olduğumuz sektörün bu günlere gelmesinde kilometre taşları olarak da niteleyebileceğimiz çok önemli portreleri sizlere tanıştırıyoruz.
  27 Nisan 2018 Cuma
  1040
 • Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından gerçekleştirilen İhracat Pusulası etkinlikleri kapsamında Brezilya pazarı ele alındı.
  27 Nisan 2018 Cuma
  985
 • 942
 • Büyük show’a yüksek not
  27 Nisan 2018 Cuma
  925
 • Türkiye’nin 90 yıllık mobilya markası Nurus, CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı kapsamında Mobilya Dernekleri Federasyonu’nun (MOSFED) düzenlediği gala gecesinde 3 ödüle değer görüldü.
  18 Nisan 2018 Çarşamba
  771
 • Mobilya, yatak, ev tekstili ürünlerinde 42 yıldır uzmanlığını devam ettiren ve sektörünün en büyük ikinci grubu olan Yataş,büyüme stratejilerine dayalı olarak "Divan Home" ve "Divan Yatak" markalarını bünyesine kattı.
  18 Nisan 2018 Çarşamba
  0
 • Bu yıl 14-22 Nisan 2018 tarihleri arasında Mersin’de gerçekleşen İmob 2018 mobilya fuarı Bugün kapılarını açtı.

  CNR fuarcılık tarafından gerçekleştirilen bölgesel fuara değişik illerden pek çok firma da ürünleriyle katıldı. Adana, Kayseri,İnegöl firmalarının da yer aldığı fuar 10 gün boyunca açık kalacak.
  14 Nisan 2018 Cumartesi
  1186