Haberler

kategorisine ait Haberler

 • 30 Nisan tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan kanun değişikliği ile Mayıs sonuna kadar vadesi olan çeklerin ödenmemesi halinde yasal takip başlatılmaması kararlaştırıldı. Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan Ağaç İşleme Makine Sanayicileri Derneği (AİMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Toktaş, ticaretin karşılıklı olması açısından, çek ve senetlerin vadesinde ödenmesinin esas olduğunun altını çizdi.
  30 Nisan 2021 Cuma
  0
 • Singapurda gerçekleşen Nisan ayında gerçekleşen, FLA - 2020-2021 yılı uluslararası mobilya tasarımı başarı ödülleri seronomisinde Uluslararası Jürü üyesi olarak Yer aldığım ve webinar üzerinden gerçekleşen ödül töreni serenomisi. Bu etkinlik Uluslararası bir jürü denetiminde yine dünyanın değişik ülkelerinden katılan mobilya ve dekorasyon firmalarının katıldığı farklı kriterlerde gerçekleşen bir etkinlik içinde gerçekleşti. Teşekkürler sevgili Casey, Seneye pandemisiz bir etkinlikte buluşmak dileğiyle kazanan ülke ve firmalara başarılar diliyorum.
  30 Nisan 2021 Cuma
  795
 • Tendon kasları ve kemikleri birbirine bağlayan kalın liflerdir. Bu liflerde herhangi bir nedenden dolayı iltihaplanma meydana gelirse bu durum tendinit olarak adlandırılır. Şiddetli ağrı ve hassasiyet ile karakterize olan tendinit hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.
  26 Nisan 2021 Pazartesi
  285
 • Tendon kasları ve kemikleri birbirine bağlayan kalın liflerdir. Bu liflerde herhangi bir nedenden dolayı iltihaplanma meydana gelirse bu durum tendinit olarak adlandırılır. Şiddetli ağrı ve hassasiyet ile karakterize olan tendinit hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.
  26 Nisan 2021 Pazartesi
  479
 • Helmut Merkel (Max)
  Uluslararası mobilya sektör yayıncılığı içinde onu tanımayan tek gazeteci ve sektör temsilcisi yoktur. Gerek Türkiye mobilya sanayi gerekse de Avrupa, Amerika ve uzakdoğuda saygıyla anılan Helmut Merkel (biz gazetecilerin Max’i) bizim de üyesi olduğumuz İAFP uluslararası mobilya yayıncıları derneği’nin kurucu üyesi olan Helmut Merkelin ölümü tüm mobilya sektör basın camiasını derinden sarsmıştır. Entelektüel birikimi, kişiliği, sektörde pozitif duruşu ve çalışkanlığıyla tanınan sevgili Max tüm gazeteciler için çok değerli bir kişilikti.Helmut "Max" Merkel, kısa süreli ciddi bir hastalıktan sonra 67 yaşında hayata gözlerini yumdu. Tüm ailesi ve Ritthammer yayın grubuna, MÖBELMARKT dergisi çalışanlarına baş sağlığı diliyoruz.
  Ekin yayın grubu adına
  Nesip Uzun
  22 Nisan 2021 Perşembe
  451
 • Bu yıl, mobilya imalatı ve iç yapı sektörleri için dünyanın en önemli platformunun ilk çevrimiçi baskısı size interzum fuarının her zaman öne çıkan özelliği olan tüm avantajları sunuyor: sektör uzmanlarıyla diyalog ve ağ oluşturma, somut yeni iş fırsatları ve sektörün yenilikçilerinden ve trend belirleyicilerinden ilham verici fikirler ve konseptler.
  22 Nisan 2021 Perşembe
  333
 • Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki en büyük, dünyada ise sektöründe ilk 5’te yer alan Yapı İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı Yapı-Turkeybuild Istanbul’u toplamda 16.899 kişi ziyaret ederken, bu rakamın yüzde 17’sini yabancı ziyaretçiler oluşturdu. Fuarda, pandemi ile birlikte değişen ihtiyaçlar ve yaşam koşulları çerçevesinde özellikle yapı sektörü açısından öne çıkan fırsatlar değerlendirildi.
  19 Nisan 2021 Pazartesi
  288
 • Yalıtım dergimiz tarafından bu yıl 18.si düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde kazananı belirlemek için yapılan Seçici Kurul toplantısı 13 Nisan Salı günü 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşti.
  19 Nisan 2021 Pazartesi
  276
 • Mayıs 2021’deki etkinlik ile interzum, ilk kez ve kalıcı olarak tamamen dijital bir ticaret fuarı haline gelecek. İnterzum’un yeni dijital platformu interzum @home, ortakların ihtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanmış başarılı bir dijital ticaret fuarı deneyimi ile birlikte uluslararası erişimlerini zenginleştirmelerine olanak tanır. Bu, dünya çapında daha fazla uluslararası karar vericiye, fikir liderine ve çoğaltıcıya dijital olarak ulaşılabileceği anlamına geliyor.
  19 Nisan 2021 Pazartesi
  303
 • 2020 yılında olduğu gibi WoodTech ve İntermob katılımcılarına 2021 fuarında da destek verileceği açıklanmıştır.
  Sektörel nitelikli uluslararası yurt içi fuarlarda;
  Katılımcılar tarafından yer kirası ve stand masrafları için ödenen fatura tutarının %50’sine teşvik verilecek destek kapsamında, destek oranı ve azami destek miktarı bir takvim yılı içinde Bakanlıkça sınırlandırılabilir olup, 49.000 TL’yi geçmeyecek şekilde katılımcıya ödenecektir.
  19 Nisan 2021 Pazartesi
  738
 • AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Erol, TBMM’ye sunulan ve kurumlar vergisi oranında değişikliğe gidilmesini ön gören kanun teklifi ile ilgili; "Söz konusu artışın 2021 yılı için gerçekleştirilmemesini, 2022 yılı için öngörülen artış oranının ise yarısının hayata geçirilmesini bekliyoruz" dedi.
  08 Nisan 2021 Perşembe
  1641
 • interzum @home 2021, bu yıl sektörün en yeni gündem konularını yayınlamak için,

  Üç küratörlü dijital sahne ve materials.cologne konferansı ile Koelnmesse, mobilya ve iç mekanlardaki önemli gelişmelere odaklanıyor.
  08 Nisan 2021 Perşembe
  1790