Haberler

kategorisine ait Haberler

 • Mobilya sektöründe çok önemli bir bağlantı elemanı ve mobilya çekmece, masa mutfak dolapları ofis sistemleri ve ray dolaplarda belirleyici bir mekanizma olan menteşe ve ray sistemleri Tüzün ticaret tarafından Türkiye genelinde dağıtım ve satış ağıyla gerçekleşiyor.
  Detaylı bilgi ve talepleriniz için info@tuzunticaret.com.tr
  23 Mart 2021 Salı
  453
 • Ahşap sanatının usta ismi Suat Yazıcı’nın 40 yıllık çalışmalarını bir araya getiren "Ağaçla Bir Ömür" sergisi ve kitabı, Kastamonu Entegre ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde sanatseverlerle buluştu. 3 Nisan 2021 tarihine kadar Nevmekân Sahil’de görülebilecek sergide ziyaretçiler, Türk geleneğinde önemli bir yere sahip olan ahşap sanatının başarılı örneklerine tanıklık edecek.
  23 Mart 2021 Salı
  0
 • Bağlantı

  Ülke ekonomilerinden:
  100 milyar dolarlık projelerde Türkiye neresinde
  Irak pazarı hem yakın hem uzak bazan çok yakın öyleki, daha on yıl öncesine kadar neredeyse günlük yüzlerce kamyonun birkaç gümrük kapısından hemen her tür ürün ve malzemeyi taşıdığı bu önemli Pazar bugün ve yarın her zaman için ilgi çekici ve tüm olumsuzluğuna rağmen şu an için dahi sihirli bir kutu gibi.
  19 Mart 2021 Cuma
  380
 • Koelnmesse, interzum fuarını 4 - 7 Mayıs 2021 tarihleri arasında interzum @home adı altında sadece sanal olarak düzenleyecek.

  İnterzum Cologne’nin Odak noktası bu yıl interzum @ home üzerinde olacak.
  19 Mart 2021 Cuma
  6017
 • Kastamonu Entegre’nin, yeni teknolojiler ve son trendlerden yola çıkarak geliştirdiği Evogloss PET kaplı paneller, lekelere, çizilmeye ve solmaya karşı üstün dayanımının yanı sıra çevre dostu ve hijyenik yapısıyla da öne çıkıyor.
  19 Mart 2021 Cuma
  6043
 • Reed Tüyap tarafından eşzamanlı olarak düzenlenen 34. WoodTech - Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı ve 23. İntermob - Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı, 9 Ekim 2021 tarihinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da kapılarını açmaya hazırlanıyor.
  19 Mart 2021 Cuma
  0
 • Nesip Uzun- Mobilya Dergisi genel yayın yönetmeni  Dünyada ve ülkemizde bugün modern üretim biçimleriyle kendini konumlayan özellikle de son 20 yılda makineleşmde gerçekleşen bilgisayar destekli üretim modelleri CNC makinelerinin üretime girmesi sonucu sektör klasik usta çırak ilişkisinden modern seri üretime doğru evrilen sürece dahil olmuştur.
  19 Mart 2021 Cuma
  6205
 • Njeryadan sonra Afrika’nın en kalabalık ülkesi olan Etiyopya kıtanın 3000 yıllık en eski ülkesi durumundadır. Bu gün 95 milyonluk bir nüfusa sahip olan Etiyopya 1955 yılına kabul edilen bir anayasa ile ETİYOPYA DEMOKRATİK CUMHURİYETİ adını almıştır.
  18 Mart 2021 Perşembe
  6030
 • Reed Tüyap tarafından es?zamanlı olarak düzenlenen 34. WoodTech - Uluslararası Ağac işleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı ve 23. Intermob - Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı, 9 Ekim 2021 tarihinde TUYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, Istanbul’da kapılarını açılmaya hazırlanıyor.
  16 Mart 2021 Salı
  6711
 • Schattdecor Türkiye 10. Yıl kutlamaları ve yıl değerledirmesi

  2021 yılının Nisan ayında 10’uncu yıldönümümüzü kutluyoruz. Şimdiden bunun heyecanını duyuyoruz. Türkiye bizim için çok önemli ve dinamik bir pazar. Sektörümüzdeki başarılı pazar gelişimi ise son derece sevindirici. Türkiye’de sadece beş çalışan ve bir üretim makinesiyle başladığımız yolculuğumuz, 3’e çıkan baskı hattına ve 80’e ulaşan çalışana dönüştü. Bu yolculukta elbette yalnız değildik. Müşterilerimizle beraberdik.
  16 Mart 2021 Salı
  6932
 • Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, "Birleşik Krallık ile imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması (STA), kısa vadede değişen küresel tedarik zincirlerine entegrasyonu getirir." ifadelerini kullandı.
  Türkiye-Birleşik Krallık ilişkileri STA ile daha da derinleşecek YASED Başkanı Ayşem Sargın, Türkiye ve Birleşik Krallık arasında imzalanan STA’ya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
  Birleşik Krallık’ın, Almanya’nın ardından Türkiye’nin en büyük ikinci ihracat pazarı ve 2001’den bu yana ticaret fazlası verdiği bir ülke olduğunu hatırlatan Sargın, şunları kaydetti:
  16 Mart 2021 Salı
  6654
 • Dergimizin bu sayısında çok önemli bir pazarı , Afrika pazarını bütün ayrıntılarıyla ele alıp makro ölçüde mobilya sektörü açısından uygun koşulları da inceleyeceğiz. Kimi zaman tek tek ülkeleri genelde de kıta Afrikası genelinde iş ve yatırım olanaklarıyla pazarın makroekonomik koşullarını ele alacağız.

  Bu çalışmayı hazırlarken pek çok yurtiçi ve yurtdışı özel-resmi kaynakları inceleyip sağlıklı bir sentezle bölgenin ekonomik yatırım ve siyasal konumunu ortaya koymaya çalıştık. Bu bazda da pazardaki aktörleri beklenti ve hedefleri dünden bugüne incelemeye çalıştık. Bölgede aktörlerin çok sık değiştiği bu kıtada politik argümanların değişmesiyle pazarın aktörlerinin de sık sık değiştiğine tanık oluyoruz. Özellikle Kuzey Afrika’da son on yıl içinde Arap baharı adıyla başlayan ve tüm kuzey Afrikayı ardından ortadoğuyu etkileyen yeni yüzyılın büyük paylaşım ve rekabet arenasında değişen aktörleri güç kaynakları, büyük sermaye guruplarını ve ardındaki ülkeleri gördük . Bu süreç 2020 yılının son çeyreğinde tüm canlılığıyla devam ediyor.
  16 Mart 2021 Salı
  5588