Hakkımızda

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi - furniture - wood - design - dizayn - aksesuar - kenarbandı - edgeband - makine -woodworking - woodworkingmachinery - fair - mobilya fuarları - woodworking machinery - ahsap makineleri- glue-yapıştırıcı tutkal-

 

E K İ N    Y A Y I N    G R U B U

 

 

AHŞAP ve MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN TANINMIŞ YAYIN GRUBU

Ahşap ve mobilya endüstrilerine yönelik sektörün duayen dergisi MOBILYA DEKORASYON ve mobilya endüstrisinin ihracat yayını olan FURNITURK gibi sektör lideri B2B dergileri ile yurtiçi ve yurtdışındaki en etkili sektörel yayınların sahibi olan grup Ekin Yayıncılık Ltd. Şti ve Atlantis Fuarcılık A.Ş. adlı iki şirketten oluşmaktadır.

ÇEYREK ASIRLIK DUAYEN BİR KURULUŞ

Kurulduğu 1992 yılından bu yana faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürmekte olan ve 2016 sonbaharı itibariyle 25. yılını kutlayacak olan grup, bugüne kadar çeşitli dergiler, kataloglar çıkartmış, ajans ve tanıtım hizmetleri faaliyetleri yürütmüş ve fuarlar, sempozyumlar, kongreler düzenlemiştir.

SEKTÖREL DERNEKLERİN KURUCU ÜYESİ

Merkezi İstanbul’da olan, Almanya ile İtalya’da temsilcilikleri bulunan, 2008 yılında Avrupa Kalite Ödülü’ne layık görülen EKİN Yayın Grubu, aynı zamanda Türkiye Sektörel Yayıncılar Birliği SEYAD’ın ve Mobilya Aksesuar Sanayicileri Derneği MAKSDER’in de kurucu üyeleri arasındadır.

ULUSLARARASI SAYGINLIK

Türkiye pazarının yanısıra uluslararası alanda da yaygın bir tanınırlığa ve saygıya sahip olan EKİN Yayın Grubu, dünyanın önemli kurum, dernek, federasyon ve kongrelerinin Türkiye’den akredite olan tek yayın kuruluşu olup, aynı zamanda kendisi de sektörde ses getiren ulusal, uluslararası sektörel etkinlikler, konferanslar ve sempozyumlar düzenlemektedir.

SEKTÖREL ETKİNLİKLERİN ARANAN İSMİ

Öte yandan sahip olduğu vizyon ve misyon çerçevesinde Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında gerçekleşen etkinliklerin aranan isimleri arasında bulunan grubun yöneticileri TOBB Ulusal Basın Konseyinde faaliyetlerde bulunmakta, üniversitelerde konferanslar vermekte, çeşitli kurum ve derneklerin panellerini yönetmekte, uluslararsı platformlarda sunum ve konuşmalar yapmakta, çeşitli uluslararası mobilya ve tasarım yarışmalarında jüri üyeliği ve başkanlığı görevini yapmaktadır.

ULUSLARARASI YAYINCILAR BİRLİKLERİNİN LİDERLİĞİ

2006 yılında üyesi olduğu Uluslararası Mobilya Yayıncıları Birliği IAFP’nin, 2009’da Genel Sekreterliğine, 2011’de ikinci başkanlığına getirilmiş ve Şubat 2015 itibariyle Genel Başkanlığına seçilmiş olup, halen bu görevini sürdürmekte, bu bağlamda önemli bir platform olan Dünya Mobilya Kongrelerini düzenlemekte, onların yöneticiliğini ve 2016 Ocak ayında olduğu gibi de ev sahipliğini yapmaktadır.

Aynı zamanda biraraya getirdiği yabancı dergiler platformuna 2010 Ekim ayında Istanbul’da gerçekleştirilen bir genel kurulda Uluslararası Mobilya Tedarikçi Dergileri Derneği FSM adı ile tüzel kişilik kazandırmış olan EKİN Yayın Grubu, derneğin kurucu başkanı olmuş ve bu görevini halen sürdürmektedir.

TÜRKİYE’Yİ DÜNYAYLA, DÜNYAYI TÜRKİYE İLE BULUŞTURAN YAYINLAR

EKİN Yayın Grubu, doğrudan ya da temsilcileri aracılığıyla bir yıl içerisinde dünyanın dört bir yanında gerçekleşen pek çok ulusal ve uluslararası etkinliğe katılmakta, yayınları 40 civarında fuarda dağıtılmaktadır. Abonelik, fuarlar ve sektör içi ücretsiz dağıtım çerçevesinde geniş bir dağıtım ağına ve sektörel iletişim network’una sahip olan grup, bir bütün olarak ahşap ve mobilya endüstrisinin tüm bileşenlerini biraraya getirerek sektörü Türkiye ve dünya pazarlarında en iyi biçimde temsil etmektedir.

 

YAYIN GRUBUMUZ FAALİYETLERİNİN KİLOMETRE TAŞLARI

 

1996  İnternet üzerinden ilk sektörel interaktif yayıncılığa başladık.

1998  Ankara’da Ahşap İşleme Makineleri ve Mobilya Yan Sanayi fuarımız yapıldı.

2000 Sektörel Yayıncılar Derneği SEYAD’ın kurucu üyesi olduk.

2002 Son tüketiciye yönelik DEKORASYON ve AKSESUAR Dergisini çıkardık.

2004 Yabancı dilde (İngilizce, Rusça, Arapça) hazırlanan ihracat dergimiz FURNITURK yayınlamaya başladık.

2006 Malezya’da gerçekleşen toplantıda her ülkeninin en saygın mobilya dergilerini çatısı altında buluşturan Uluslararası Mobilya

         Yayıncıları Birliği IAFP’nin tek Türk üyesi olduk.

2007  Amerikan Sertağaç İhracatçıları Konseyi AHEC'in "Sertağaç Derecelendirme Sempozyumu"nun İstanbul'daki organizasyonunu gerçekleştirerek ve moderatörlüğünü yaptık.

2007 Kapı ve pencere pazarına yönelik DOOR & WINDOW dergimiz yayına girdi.

2008 Madrid, İspanya’da yapılanla törenle yayın grubumuza AVRUPA KALİTE ÖDÜLÜ verildi.

2009 Mobilya Aksesuar Sanayi Üreticileri Derneği MAKSDER‘in kurucu üyesi olarak kurucu Genel Sekreterliğine getirildik.

2009 Dünyadaki tüm uluslararası mobilya ve yan sanayi fuarları hakkında bilgi veren, ingilizce olarak hazırlanan WORLD TRADE          

          FAIR GUIDE yayınlanmaya başladı.

2010 Uluslararası Mobilya Yan Sanayi Yayıncıları Birliği FSM‘in kurucu üyesi ve Kurucu Genel Başkanı olduk.

2011 Singapur’daki genel kurulda Uluslararası Mobilya Yayıncıları Birliği IAFP’nin Genel Sekreterliğine seçildik.

2011 AB tarafından finanse edilen EUROPEAN WOOD ile işbirliği halinde "Mimaride Ahşabın Kullanımı" sempozyum ve sergisinin organizasyonu ve moderatörlüğünü gerçekleştirdik.

2013 Şangay, Çin’deki genel kurulda Uluslararası Mobilya Yayıncıları Birliği

          IAFP’nin İkinci Başkanlığına seçildik.

2015 Guadalajara Meksika’daki genel kurulda Uluslararası Mobilya Yayıncıları Birliği IAFP’nin Başkanlığına seçildik.