Haberler

kategorisine ait Haberler

 • 1. Pandeminin gelişmesi nedeniyle, interzum’a tamamen dijital olarak ev sahipliği yapmaya karar verdiniz. İnterzum @home ziyaretçileri için mağazanızda ne var?

  Maik Fischer: Katılımcılarımız güvenilir planlar yapabilmelidir. Pandeminin devam eden dinamik gelişimi nedeniyle, sektörle yakın koordinasyon içinde interzum’a tamamen dijital olarak ev sahipliği yapmaya karar verdik. İnterzum @home’un özel dijital formatı, ziyaretçilere ticaret fuarını tamamen yeni bir şekilde yaşatıyor; aynı zamanda, onlara alıştıkları birçok avantajı sunar: endüstri uzmanlarıyla konuşmak ve ağ kurmak, sektörün yenilikçileri ve trend belirleyicileri tarafından sağlanan çok çeşitli ilhamlar. Tüm bunlar, tam da üreticilerin yeni bir tasarım sezonu için dürtülere ihtiyaç duydukları noktada.
  07 Nisan 2021 Çarşamba
  2084
 • MDF ve Yonga Levha Sanayicileri Derneği (YOMSAD)’ın 30 Mart tarihinde gerçekleşen 25. Olağan Genel Kurulu’nda, ağaç bazlı panel sektörünün tecrübeli ismi, Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, oy birliğiyle yeniden dernek başkanı seçildi.
  05 Nisan 2021 Pazartesi
  2478
 • Covid-19 pandemisinin etkisinden henüz kurtulamadığımız ve pandeminin tekrar yükselişe geçtiği bu günlerde hükümetin esnaf için Meclis başkanlığına sunduğu yeni kanun teklifinden, Kurumlar Vergisi’ne zam çıktı. artan zam oranı zam % 5
  Kurumlar Vergisi, bugün itibariyle halıhazırda yüzde 22 olarak uygulanıyor. Yeni teklifle bu oran %5 artışla değişerek uygulanacak.
  Sektör temsilcileri ve pandemi nedeniyle zaten sıkıntıda olan ve bir yıldır vergilerini ödeyemeyen reel sektör temsilcileri ’pandemi sürecinde bizler destek beklerken günlük yaşamda görünür, görünmez zamlar yanında bir de bu zam bizleri çok etkileyecek, bir çok esnaf zaten vergilerini ödeyemezken yeni gelen bu yükü sektör kaldıramaz’ dediler.
  05 Nisan 2021 Pazartesi
  2351
 • 2021 yılının Nisan ayında 10’uncu yıldönümümüzü kutluyoruz. Şimdiden bunun heyecanını duyuyoruz. Türkiye bizim için çok önemli ve dinamik bir pazar. Sektörümüzdeki başarılı pazar gelişimi ise son derece sevindirici. Türkiye’de sadece beş çalışan ve bir üretim makinesiyle başladığımız yolculuğumuz, 3’e çıkan baskı hattına ve 80’e ulaşan çalışana dönüştü. Bu yolculukta elbette yalnız değildik. Müşterilerimizle beraberdik.
  28 Mart 2021 Pazar
  0
 • Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) verilerine göre Türkiye, ağaç işleme makineleri sektöründe 2020 yılında 110 milyon 112 bin 234 dolar ihracatla rekor kırdı. 2019’da 98 milyon 16 bin 644 dolar ihracat gerçekleştiren sektör, yüzde 12 ile 2018’den beri en yüksek ihracat rakamını yakalandı.
  AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Erol, "İhracat artışının en büyük sebeplerinden biri, firmaların kendilerince yaptıkları pazarlama. Fuarların olmaması, seyahatlerin kısıtlanması gibi sebeplerden firmalar öz değerlendirmelerini yaparak, doğru bir strateji uyguladı" dedi.
  23 Mart 2021 Salı
  4891
 • Mobilya sektöründe çok önemli bir bağlantı elemanı ve mobilya çekmece, masa mutfak dolapları ofis sistemleri ve ray dolaplarda belirleyici bir mekanizma olan menteşe ve ray sistemleri Tüzün ticaret tarafından Türkiye genelinde dağıtım ve satış ağıyla gerçekleşiyor.
  Detaylı bilgi ve talepleriniz için info@tuzunticaret.com.tr
  23 Mart 2021 Salı
  391
 • Ahşap sanatının usta ismi Suat Yazıcı’nın 40 yıllık çalışmalarını bir araya getiren "Ağaçla Bir Ömür" sergisi ve kitabı, Kastamonu Entegre ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde sanatseverlerle buluştu. 3 Nisan 2021 tarihine kadar Nevmekân Sahil’de görülebilecek sergide ziyaretçiler, Türk geleneğinde önemli bir yere sahip olan ahşap sanatının başarılı örneklerine tanıklık edecek.
  23 Mart 2021 Salı
  0
 • Bağlantı

  Ülke ekonomilerinden:
  100 milyar dolarlık projelerde Türkiye neresinde
  Irak pazarı hem yakın hem uzak bazan çok yakın öyleki, daha on yıl öncesine kadar neredeyse günlük yüzlerce kamyonun birkaç gümrük kapısından hemen her tür ürün ve malzemeyi taşıdığı bu önemli Pazar bugün ve yarın her zaman için ilgi çekici ve tüm olumsuzluğuna rağmen şu an için dahi sihirli bir kutu gibi.
  19 Mart 2021 Cuma
  329
 • Koelnmesse, interzum fuarını 4 - 7 Mayıs 2021 tarihleri arasında interzum @home adı altında sadece sanal olarak düzenleyecek.

  İnterzum Cologne’nin Odak noktası bu yıl interzum @ home üzerinde olacak.
  19 Mart 2021 Cuma
  5961
 • Kastamonu Entegre’nin, yeni teknolojiler ve son trendlerden yola çıkarak geliştirdiği Evogloss PET kaplı paneller, lekelere, çizilmeye ve solmaya karşı üstün dayanımının yanı sıra çevre dostu ve hijyenik yapısıyla da öne çıkıyor.
  19 Mart 2021 Cuma
  5996
 • Reed Tüyap tarafından eşzamanlı olarak düzenlenen 34. WoodTech - Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı ve 23. İntermob - Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı, 9 Ekim 2021 tarihinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da kapılarını açmaya hazırlanıyor.
  19 Mart 2021 Cuma
  0
 • Nesip Uzun- Mobilya Dergisi genel yayın yönetmeni  Dünyada ve ülkemizde bugün modern üretim biçimleriyle kendini konumlayan özellikle de son 20 yılda makineleşmde gerçekleşen bilgisayar destekli üretim modelleri CNC makinelerinin üretime girmesi sonucu sektör klasik usta çırak ilişkisinden modern seri üretime doğru evrilen sürece dahil olmuştur.
  19 Mart 2021 Cuma
  6133