Haberler

kategorisine ait Haberler

 • Biesse, 19-21 Ekim tarihleri arasında kendi teknolojilerinin ahşap ve plastikle çalışanlara sağladığı avantajları göstermek için Pesaro kampüsünün kapılarını açacak.
  Müşterilere birinci elden makine, otomatik sistemler, gelişmiş yazılımlar ve üretim süreçlerini optimize etme ve fabrikaları dijital hale getirme yeteneğine sahip birbirine bağlı teknolojileri test etme ve gözlemleme olanağı sağlayan 190.000 metrekare yenilik. Tech Center’da ziyaretçilere, IoT projesinden kaynaklanan ve şirketlerin müşterilerine maksimum verimlilik, etkinlik kazandıran ve rasyonelleştirici operasyonlar gerçekleştirmek için geniş bir hizmet yelpazesi sunmalarını sağlayan SOPHIA, Biesse platformunu tanıma fırsatı bulacaksınız.
  01 Ekim 2017 Pazar
  689
 • Robatech’in yeni eritme cihazı RobaPUR 2 MOD, "İsteğe Bağlı Eritme" (Melt-on-Demand/MOD), üç farklı hazne seçeneği ve sayısız opsiyonu ile müşteri ve prosese özel talepler için uyarlanabilir. Modüler yapıya sahip olan cihaz, piyasasının en önemli talebini karşılamayı amaçlamaktadır: Uygulamada esneklik.
  01 Ekim 2017 Pazar
  746
 • GENEL EKONOMİK VERİLER: Türkiye ekonomisi yurt içinde ve yurt dışında yaşanan olumsuzluklara rağmen birçok gelişmekte olan ülkeden daha hızlı büyümeye devam etmiştir. Türkiye 2016 yılının ilk yarısında yüzde 3,9 ile Çin ve Hindistan hariç gelişmekte olan ülkelerden yaklaşık olarak 2,5 kat büyümüştür. Türkiye bu büyüme ile Gelişmekte olan ülkelerden (GOÜ) pozitif yönde ayrışmaya devam etmiştir. Türkiye bu performansı ticaret ortaklarındaki durgunluğa, jeopolitik gerginliklere ve azalan turizm gelirlerine rağmen elde etmiştir. Yılın ilk yarısında büyüme olumsuz dış konjonktür ve hizmet ihracatının da etkisiyle iç talep öncülüğünde gerçekleşmiştir. Öte yandan tarımsal üretim ve düşük yatırımlar iç talebi bir miktar sınırlandırmıştır.
  01 Ekim 2017 Pazar
  2645
 • Daha önce 7-10 Aralık 2017 tarihleri arasında, Mısır/ Kahire’ de Türkel Fuarcılık A.Ş. ile Vision Fairs tarafından ortak düzenleneceği açıklanan EGYWOODEX ULUSLARARASI MOBİLYA YAN SANAYİ VE AĞAÇ İŞLEME MAKİNALARI FUARI, Dubaili "Strategic" organizatör firması ile birleşerek 8-11 Aralık 2017 tarihleri arasında Cairo International Exhibiton Center’ da (CICC) EGYWOODEX - CAIRO WOOD SHOW olarak düzenlenecektir.
  Türkiye’ den yaklaşık 50 firmanın katılımı ile gerçekleşecek fuarda ; STARWOOD, IŞIK AHŞAP , CAPPOR, VERMAK firmaları, fuarın önemli iştirakçilerinden bazılarıdır. Türk firmalarının yanı sıra fuara HOMAG, HANIMEX, KESSEBÖHMER gibi sektörün önde gelen firmaları ve American Hardwood Export Council-AHEC, ABFA dernekleri de uluslararası katılımcı olarak fuarda yerlerini almaktadır.
  Yaklaşık 10000 m² alanda, 120 firmanın katılımıyla gerçekleşecek olan fuarı, 15000’den fazla profesyonel ziyaretçinin ziyaret
  etmesi bekleniyor.
  01 Ekim 2017 Pazar
  647
 • Mart 2018 tarihinde yeni fuar alanımızda gerçekleşecek olan Mıff 2018 için çok iyimseriz! Önümüzdeki yıl büyük bir gösteri öncesinde rekor 543 katılımcıyı memnuniyetle karşılayacağız. Yerli ve yabancı şirketlerin büyük katılımında 2016 yılı boyunca % 12 artış gerçekleşmiştir. Bitmiş mobilya grubu ile geniş mobilyalar, mobilya aksesuarları bu yıl ile Putra Dünya Ticaret Merkezi ve Matrade Fuar ve Kongre Merkezi’nin toplam 80.000 metrekaresini kaplıyor.

  Malezya Plantasyon Endüstrisi ve Emtiaları Bakanı Datuk Seri Mah Siew Keong, açılış töreninde konuk oldu. Bölgedeki lider küresel mobilya tedarik merkezi olan MIFF, çeşitlilik, kalite ve değer arayan 140 kadar ülke ve bölgede 20.000 ziyaretçi ağırlayacak.
  01 Ekim 2017 Pazar
  527
 • Temmuz 2017 tarihinde yeni fabrikasında imalata başlayan firma İstanbul Metal-İş’teki ilk yerinde de üretim alanını üç katına çıkararak müşterilerine daha iyi bir hizmet vermeyi hedefliyor.

  Mobilya ve baza ayakları, koltuk ayakları, masa ve sehpa ayakları, raf bağlantı modülleri, raf, cam ve dolap aksesuarları gibi mobilya sektörünün en önemli aksesuar aksamlarını üreten firma, her yıl dünyanın değişik ülkelerinde önemli mobilya sanayi fuarlarına katılmaktadır.
  01 Ekim 2017 Pazar
  499
 • Kastamonu Entegre, yurt dışında katıldığı fuarlarda adından söz ettirmeye yaz aylarında da devam ediyor. Dünyanın önemli kentlerinde sektörün gücünü yansıtan fuarlara katılım gösteren şirketin, Ağustos ayındaki ilk durağı Gana’daki "Construct Ghana" Fuarı, ikinci durağı ise Meksika’nın "Tecno Mueble International" Fuarı oldu.
  01 Ekim 2017 Pazar
  420
 • Mobilya dergisinde başlatmış olduğumuz sektörün km taşları dizisinde bu sayı Özellikle Panel sanayi sektörünün yakından tanıdığı Türkiyedeki onlarca sanayi yatırımında imzası bulunan Hanex Orman Ürünleri firmasının kurucusu Sn Cihan Ayla’yı konuk ettik. Cihan Ayla’yı daha yakından tanımak ve sizlere onun Türkiye’den başlayıp uluslararası pek çok deneyimden sonra tekrar ülkesine dönüş serüvenini ve yaptıklarını konuştuk. Türk Orman Ürünleri ve Mobilya sektöründe gelecek kuşaklara ve sektörün geçmişine yönelik çalışmalarda kaynak teşkil edecek bu dosyamız gelecek sayılarımızda yine sektörümüze katkı sağlamış önemli portreleri konuk ederek devam edecektir.
  01 Ekim 2017 Pazar
  1783
 • Mobilya sektörünün duayen dergisi, Mobilya dekorasyon dergisi bu sayıda Türk mobilya sanayisinin Mobilyadan aksesuara, levha sanayisinden ahşap makine endüstrisine kadar pek çok haber ve yenilikleri işliyor. Eylül ayı içinde gerçekleşen ve Çin’in en büyük fuarları olan CIFF Shanghai ve Furniture China fuarlarını sizin için yerinde izledi.
  Tüm Bu haberler Mobilya dekorasyon dergisinin 142. sayısında
  01 Ekim 2017 Pazar
  385
 • Siyaset ekonomi ilişkisi kıskanç iki sevgilinin egemenlik savaşına benzer, ona ast üst ilişkisi de diyebiliriz, ama kimin ast kimin üst olduğu zaman ve mekana, sürecin o anki nesnelliğine göre değişir. Erkeğin ataerkilliği gelişmiş toplumlarda kadına sökmez, vaziyet ya mahkemede, yada uzlaşarak durumu idare etmeye gider. Kavgada iki taraf da zarar görürse kazananın kim olacağı da belli olmaz, yaşam ve yönetim modelleri de buna benzemez mi!...Süregelen ilişkiler yumağında ani radikal dönüşümler, ekonominin bilmediği veya sürece ters gelen durumlar geliştiğinde gerek içsel dinamikler, gerekse de her yönüyle uluslararasılaşmış sermaye ve ekonomi ilişkileri şişer, karnı ağırmaya, bir süre sonra da hazımsızlık çeker. Etrafa yayılan rahatsız edici kokular çevreyi de rahatsız etmeye başlar. Aynı süreci tersine de işleyebiliriz, kısacası iki ekonomik yapı arasındaki çelişkiler doğru ele alınmaz uçurum büyürse üst yapı ne denli güçlü olursa olsun ekonomiden bağımsız bir sürdürülebilirlik gerçekleşemez. Dünya ekonomisinin bu denli entegre olduğu bir zaman mekan sarmalında ülkelerin asli gelişim dinamikleri olan yeniden üretim ve üretim ekonomileri gelişemez.

  Bu üretim ekonomileri klasik sanayiler olduğu gibi yenilenebilir enerji kaynakları, nano ve dijital teknoloji yatırımları, en önemlisi de bunları başarıyla kullanabilecek insan kaynaklarıdır ki, bu da yıllık planlamalarda ülkelerin bu alanda gerçekleştirdikleri yatırımlar, GSMH’nın bu kaynaklardaki yıllık paylarıdır. 2017 bütçe planlamalarında eğitimin yukarıda sözü edilen alanlardaki payları burada yazamayacağımız kadar düşük. Dünya eğitim kalitesinde ülkemizin sıralaması ne yazık ki her yıl daha da gerilere gidiyor. Ana babaların varını yokunu satarak çocuklarını yerleştirdikleri özel ve devlete ait okullar sıralamalara dahi giremiyor, Güney Kore, Taywan, Vietnam gibi ülkeler daha 15-20 yıl öncesine kadar Türkiye’nin gerisinde ülkelerdi. Çin’in halen resmi olarak tanımadığı Taywan bugün dünyaya teknoloji satıyor.
  30 Eylül 2017 Cumartesi
  301
 • Çin’de her yıl gerçekleşen ve bu yıl 40.sı Shanghai’da 11-14 Eylül 2017’de Yapılan fuar, Mobilya sektörünün Klasik ve akıllı ev mobilyaları, modern mobilyalar, yatak bazalar, tasarım grupları, ofis, otel mobilyaları, ev dekorasyonu ve dış mobilyaların sergilendiği fuar değişik segmentlerde toplamda 600.000 metre karelik fuar alanında 2000 katılımcı ile gerçekleşti.
  11 Eylül 2017 Pazartesi
  5321
 • Ahşap ve mobilya yan sanayi endüstrilerinin Avrasya Bölgesi’ndeki bir numaralı ticaret platformu olan Ağaç İşleme Makinesi ve Intermob Fuarları; bu yıl 14-18 Ekim 2017 tarihleri arasında 70 binin üzerinde sektör profesyonelini aynı çatı altında buluşturmak için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.
  07 Eylül 2017 Perşembe
  497