Haberler

kategorisine ait Haberler

 • İstanbul, 15 Mayıs (DHA) - Merkezi yönetim bütçesi Nisan ayında 3 milyar lira açık verdi.
  Maliye Bakanlığı’ndan Merkezi Yönetim Bütçe dengesi açıklamasına göre Geçen yılın Ocak-Nisan döneminde 5.4 milyar lira fazla veren merkezi bütçe, 2017 yılı Ocak-Nisan döneminde 17.9 milyar lira açık verdi. Nisan ayında açık 3 milyar lira oldu.
  Faiz dışı fazla karşılaştırmasında da 2016 yılı Ocak-Nisan döneminde 24.6 milyar lira olan faiz dışı fazla 2017 yılı Ocak-Nisan döneminde 4.2 milyar liraya indi.
  Bütçe giderlerinde yüzde 22.5 artış
  Bütçe gelirleri kaleminde ise 2017 yılı Ocak-Nisan döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9 arttı ve 197.8 milyar liraya ulaştı. Bütçe giderleri de yüzde 22.5 artarak 215.7 milyar liraya yükseldi.
  2017 yılı Ocak-Nisan döneminde vergi gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12.6 arttı ve 158.7 milyar liraya ulaşırken, faiz hariç bütçe giderleri ise yüzde 23.4 artışla 193.6 milyar lirayı buldu.
  15 Mayıs 2017 Pazartesi
  319
 • Uzak doğu Asya’nın en önemli mobilya fuarlarından olan ve bu yıl 23. Düzenlenen MIFF 2017 543 firmanın katılımıyla gerçekleşti. Bu yıl gerçekleşen fuar bir önceki fuarla kıyaslandığında %12’lik bir büyüme gerçekleştirmiştir. Putra World Trade Centre Fuar ve Kongre merkezinde 80.000 m2 kapalı alanda gerçekleşen fuar son kullanıcıya yönelik muazzam
  el yapımı ahşap mobilya üretimleri ve birbirinden ilginç tasarımlarıyla göz doldurdu.
  15 Mayıs 2017 Pazartesi
  0
 • Ülkemizin en büyük ve dünyanın üçüncü büyük MDF VE YONGA LEVHA tesisi olan Kastamonu Entegre, Ülkemiz için de çok önemli olan bir satınalma gerçekleştirdi. Konuyla ilgili bu sabah bizlere ulaşan kısa haberi sizlere ulaştırdıktan sonra gün içinde detaylı haberi vermeye devam edeceğiz. Kastamonu Entegre’den gelen haber kısaca: ’’ dünya mobilya sektörünün kalbinde üretim yapmaya yönelik attığımız imzayı bildirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Kastamonu Entegre olarak, 1962 yılında, İtalya’nın Kuzey doğusunda, Ravenna’da kurulan, İtalya’nın üçüncü büyük yonga levha üreticisi Gruppo Trombini’yi satın alma işlemlerini başarıyla tamamladık ve şirketi resmen bünyemize kattık.’’
  Bizler de Kastamonu Entegreyi kutlarız. Özellikle Avrupa pazarı ve dünya’nın pek çok ülkesine avrupa rekabet koşullarında ticaret yapmak koşullarında oldukça başarılı bir satınalma gerçekleşmiştir. Kastamonu Entegre’nin bu günlere gelmesinde başarılı yönetimi başta CİO ’su Haluk Yıldız ve ekibini kutlarıız. Ülkemizin yaşadığı bu kırılgan günlerde sektöre ve ekonomiye de doping olmuştur. büyümenin devamını diliyoruz.
  15 Mayıs 2017 Pazartesi
  354
 • PELİ PARKE EN YENİ KOLEKSİYONLARI VE ÜRETİME YENİ BAŞLADIĞI KAPI TASARIMLARI İLE YAPI FUARI’NDA
  1978’den bu yana düzenlenen ve sektör profesyonellerini buluşturan Yapı Fuarı’na katılan Peli Parke Loft Koleksiyonu ve yeni üretmeye başladığı Peli Dekoratif Kapı’larını ilk kez bu fuarda sektöre tanıtacaktır.
  12 Mayıs 2017 Cuma
  416
 • Dan Stubbergaard : "İyi bir şehir oturma odanızın uzantısıdır"
  Şişecam Düzcam, "Mimarinin Şeffaf Yüzü" sloganıyla Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle bu yıl ’T Buluşmaları’nın üçüncüsünü düzenledi. Şişecam Düzcam, İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenlediği etkinlik kapsamında, Danimarkalı mimarlık ofisi COBE’nin kurucusu ve yaratıcı direktörü Dan Stubbergaard’ı ağırladı.
  12 Mayıs 2017 Cuma
  393
 • EVTEKS Fuarı 23’üncü kez kapılarını açıyor
  Yerli, yabancı 2.000’in üzerinde ev tekstili markası CNR EXPO’da görücüye çıkıyor

  Düzenlendiği her yıl, dünya çapında yankılar uyandıran EVTEKS Fuarı, 16 -20 Mayıs tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy’de 23’üncü kez organize edilecek. Fuar, 2 binin üzerinde yerli ve yabancı markanın katılımı ve 150 bin ziyaretçi hedefi ile düzenlenecek.
  12 Mayıs 2017 Cuma
  332
 • Mart ay’ı özellikle yurtdışı ayağında çok yoğun seyahatler ve sektörel etkinliklerin doruğuna çıktığı bir ay oldu. Milano mobilya fuar’ı, Dubai, Malezya-Kuala Lumpur, Jakarta, Çin CIFF fuarlarının çoğu Mart ayı içinde gerçekleşti. Nisan ayında gerçekleşen I-saloni Milano Del Mobile ise tam bir mobilya şöleni gibiydi. Bu kadar fuarın içinde yer almak ya da hepsine gitmek bir firma için hem büyük bir ekonomik yük, hem de zaman gibi çok değerli bir yaşam hazinesini israflı kullanmamak olur . Haliyle burada da seçici olmak, ihtiyaçlar ve öncelikler tesbiti yapmak zorunluluğu doğuyor. Ancak bir yayıncı iseniz yine de böyle bir lüksünüz olmuyor ve bir şekilde bu fuarların tümünü izlemek, onlarla ilgili izlenimlerinizi sektöre ulaştırmak durumundasınız.
  08 Mayıs 2017 Pazartesi
  230
 • Türkiye ve dünyada çok sayıda sektörden kullanıcısının mobilya, tasarım, üretim, mimari ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi ve yüksek kalitede çözümler sunan Ersa, 2014 yılından bu yana Türkiye’deki tek yetkili temsilciliğini yürüttüğü Haworth iş birliğiyle gerçekleştirdiği "Ideation" buluşmasında sektörden önemli isimlerle bir araya geldi.
  08 Mayıs 2017 Pazartesi
  416
 • Giampiero Mauri, yedi yıl önce iş ortaklarının yanı sıra Giardina Finishing’in satın alınmasıyla başlayan geçişi tamamladı. Şimdi anlaşma, Brianza merkezli girişimci tarafından hisse senedi satın alınmasıyla da tamamlandı.
  Birkaç hafta önceye kadar Giampiero Mauri, eski Mauri Macchine ve Ventilazione Italiana sahibi iken Giardina Finishing’in yeni sahibi oldu .Mauri Macchine, terk edilemeyecek kadar önemli bir marka olan Officine Aeromeccaniche Giardina’yı satın aldı.
  Group ayrıca, kaplama makineleri ve hatları için yedek parça ve ekipmanlarınn da üretim ve satışını yapacak. Firmanın çalışmaları çevrimiçi satışı için kısa süre önce başlatılan e-ticaret portalı MM Store’u da içeriyor.
  08 Mayıs 2017 Pazartesi
  383
 • CNR fuarcılık tarafından bu yıl ilki düzenlenen Mersin Mobilya Fuarı 8-14 Mayıs tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.
  ev mobilyası ile ilgili tüm grupların yeraldığı fuara oturma grubundan masa sandalye, yatak grupları, bebe ve genç mobilyası ile her tür ürün grubu yer aldı.
  08 Mayıs 2017 Pazartesi
  369
 • İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü 4. sınıfında okutulan "Uygulamalı Girişimcilik, "Orman Ürünleri Endüstrisinde Pazarlama", "İşletme Finansı" ve "Sentetik Kaplamalar" dersleri kapsamında 28 Nisan 2017 Cuma günü Gebze’de bulunan kuruluşlara Bilimsel Teknik Gezi düzenlendi.
  08 Mayıs 2017 Pazartesi
  366
 • Index, Dubai’deki tecrübesi ile Katar’da mobilya fuar2I yapıyor. Mobilya, Tekstil, Ofis, Aydınlatma ve Obje ürün gurupları Katar’da görücüye çıkacak.

  Fuara Tg Expo tarafından MİLLİ KATILIM organize edilecek.

  katılım, teşvikler ve detaylı bilgi için: kenan.onak@tgexpo.com

  Neden katılımcı olmalısınız

  20202022 Yılına kadar Katar’da 119 Milyar $ değerinde proje tamamlanacaktır.

  Fifa Dünya kupası, Doha metro, Hamad havalimanı projesi, yeni liman inşaatı, yüzlerce yeni otel ve apart inşası gibi projelerde siz de yerinizi alın!
  08 Mayıs 2017 Pazartesi
  293