Haberler

kategorisine ait Haberler

 • Roma Plastik, 16-19 Mayıs tarihleri arasında Köln’de düzenlenen ?Interzum 2017 Uluslararası Mobilya fuarındaki ziyaretçi sayısıyla rekor kırdı.
  Türkiye, Balkanlar ve Ortadoğu’nun lider, dünyanın en büyük 3. kenarbandı üreticisi Roma Plastik, tüm dünyada mobilya sektörünün en önemli isimlerine ev sahipliği yapan Interzum 2017’de, yeni dekor, yüzey, ürün ve servis yeniliklerini tanıttı. Bu yılın konsepti olarak "İlham alın" mottosuyla fuarda yerini alan Roma Plastik, mobilya endüstrisindeki müşterilerden mimarlara ve üreticilerden distribütörlere varan geniş bir yelpazede, 60’a yakın ülkeden 1000’i aşkın firmayı Egger standında ağırladı.
  17 Temmuz 2017 Pazartesi
  1400
 • Egger Roofing Board ile ?ayağınızın altı sağlam, çatınız güvenli

  Hafifliğine rağmen yüksek yük taşıma kapasitesine sahip EGGER Roofing Board, ergonomik bir çatı döşemesi çözümüdür.
  Binalarda çok sayıda role sahip olan çatılar, ev inşaatında yük taşıma görevi de görmektedir. İşte bu nedenle çatının planlanması ve inşaası özel dikkat gerektirir. Planlama sırasında hem inşaat sahasındaki hava koşulları, hem de fiziki gereksinimler dikkate alınmalıdır.
  17 Temmuz 2017 Pazartesi
  1486
 • Mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen ?şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteren AGT, yurtdışı pazarındaki faaliyetlerine ilişkin ataklarına devam ediyor. Türkiye’deki sektör ihracat liderliğinin yanı sıra, yurt dışında da global marka çalışmalarına devam eden AGT, bu kapsamda İran’ın Kazvin şehrinde yeni bir üretim tesisi yatırımı gerçekleştiriyor.
  Ulusal ve uluslararası alanda mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörlerinde; MDF, MDF - Lam, Panel, Profil ve Parke üreten AGT, ülkemizdeki ödüllü yatırımlarını İran’da yaptığı yatırım ile taçlandırıyor. 60’tan fazla ülkedeki varlığı ile marka Kanada’dan Pakistan’a, Yeni Zelanda’dan Sri Lanka’ya kadar geniş coğrafyada faaliyetlerine devam ediyor.
  17 Temmuz 2017 Pazartesi
  350
 • ’’Vezirköprü Orman Ürünleri ’’Peli Parke’den sonra kapı da üretmeye başladı. ’’PELİ DK Dekoratif Kapılar’’ adıyla sektöre sunulan kapılar iç mekanda bütünlük duygusunu yakalamak isteyenler için tartışmasız en iyi seçenek.
  17 Temmuz 2017 Pazartesi
  1509
 • Dergimizin imtiyaz sahibi Nesip Uzun, Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız ile Kastamonu Entegrenin Avrupa’daki yeni yatırımları ve sektörün önümüzdeki süreçteki genel durumunu konuştu.
  Nesip Uzun: Haluk Bey, Kastamonu Entegre son on yılda Türkiye dışında önemli yatırımlar gerçekleştirdi. Bu yatırımların yapıldığı bölgelerde kimi zaman riskli durumlar oluşmasına rağmen bunların üstesinden başarıyla geldiniz. En yakınımızda Rusya’da yaşanan olumsuzlukları bile şirketiniz çok ince stratejilerle avantaja çevirmeyi başardı. Burada sizin şahsınızda, Kastamonu Entegre yönetiminin öngörülü yaklaşımının da çok büyük önemi vardı. Bu yıl da İtalya’daki satın alma gibi önemli bazı girişimleriniz oldu, biz bunları biraz da sizden dinleyelim. Gelinen noktada rakipleriniz karşısındaki bugünkü pozisyonunuz nedir konumunuzu anlatır mısınız?
  17 Temmuz 2017 Pazartesi
  958
 • 16-19 Mayıs 2017 tarihleri arasında dünyanın en büyük mobilya Fuarı olan Interzum bu yıl rekor sonuçlara ulaştı.
  İki yılda br gerçekleşen ve son 20 yılda Türk Mobilya malzeme üreticilerinin yoğun ilgi gösterdiği fuar aynı zamanda son 20 yılın rekor bir katılımcı sayısına ulaştı.
  17 Temmuz 2017 Pazartesi
  350
 • EN İYİ STAND TASARIM ÖDÜLÜ YİNE GENTAŞ’IN

  Grup şirketlerimizden Genmar ile katılmış olduğumuz yapı fuarında doğadan almış olduğumuz ilhamla yep yeni G-Ext dış cephe koleksiyonumuz, Hanex akrilik uygulamaları ve henüz lansmanını yeni yapmakta olduğumuz i-TOP Ker seramik ürünlerimizi tüm yapı sektörüyle buluşturduk.
  Koleksiyonumuz ve ürünlerimizin yanı sıra standımız ile de büyük ilgi gördüğümüz Yapı Fuarı’nda Ozan Ünal / Red Pin design tarafından tasarlananan standımız en iyi stand tasarımı ödülüne layık görüldü. Son 3 yılda 2. kez Altın Mıknatıs 1. lik ödülü’ne layık görülmenin gururu içerisindeyiz.
  17 Temmuz 2017 Pazartesi
  919
 • Sektörümüzün duayen dergisi 25 yılda 141. sayı ile yine karşınızda ve uluslararası ile yurt içinden en güncel haberlerle size çok yakında.
  16 Temmuz 2017 Pazar
  281
 • Eylül 2018’de Şanghay NECC’de "Çin (Şanghay) Uluslararası Mobilya Makineleri ve Ağaç İşleme Makine Fuarı" nı ortaklaşa düzenliyor.
  Çin Dış Ticaret Guangzhou Fuar Genel A.Ş. ve Adsale Fuar Hizmetleri Ltd Şirketi Çin (Şanghay) Uluslararası Mobilya Makine ve Ağaç İşleme Makine Fuarı’nı birlikte gerçekleştirecekler. 2018’den itibaren. iki taraf tarafından Çin Uluslararası Mobilya Fuarı (Shanghai) "CIFF" olarak) Yeni stratejik işbirliği, başlayacak.

  Bu yeni işbirliğiyle geliştiemek için , Adsale Exhibition Services Ltd’nin amiral gemisi fuarlarından biri olan Ağaç İşleme Ekipmanları Uluslararası Fuarı ("WMF" olarak bilinir), Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi’ne ("NECC" olarak anılacaktır) devredilecektir. , Şangay ve Çin (Şanghay) Uluslararası Mobilya Makine ve Ağaç İşleme Makine Fuarı’nı ortaklaşa organize etmek üzere CIFF’nin (Şanghay) bir yan kuruluş gösterisi olarak yer aldı. Stratejik işbirliği, hem katılımcıların hem de alıcıların bu profesyonel platformda iş fırsatlarını keşfedebilecekleri uluslararası ve becerikli bir fuarla sektörü büyütmeyi amaçlıyor.
  06 Temmuz 2017 Perşembe
  380
 • Mutfak ve mobilya teçhizatçısının tüm nesilleri, her türlü mobilya tesviye işi için son derece kullanışlı yeni bir ürün bekliyorlardı. Häfele, mutfak dolabının, ofis kabininin, gardıropun veya büfe önünde jimnastiğe son veren AXILOTM süpürgelik ayarlama sistemi ile düpedüz devrim niteliğinde bir sistem sunuyor. Ayarlama aleti, ayak ayar ayağının başarılı bir kombinasyonunu mümkün kılıyor.

  Häfele’den yeni AXILOTM süpürgelik ayarlama sistemi kullanılarak sadece birkaç manuel işlemle gerçekleştirilebilir. Ayarlama aleti bir kol uzantısı görevi görür. Artık bükme, tarama veya gerinme yok - AXILOTM ile ayrıca kaidenin arka ayaklarına kolayca erişebilirsiniz. Ayarlayıcı, ayarlama işlemi sırasında her zaman ruh seviyesine ilişkin bir görüşe sahiptir ve hizalama problemsizdir. Bu, elle döndürülerek ve bir ¼ "bit tutucu sayesinde kablosuz bir tornavida kullanarak gerçekleştirilebilir Ayarlama aleti her açıdan uygulanabilir ve kullanılabilir.
  AXILOTM patentli teknoloji ile yenilikçi bir sistemdir. "Made in Germany" kalitesinin garantisidir.
  06 Temmuz 2017 Perşembe
  0
 • TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş  tarafından, Adana Büyükşehir Belediyesi, Çukurova Fuarcılık A.Ş., Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası, Adana Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Adana Mobilya Sanayicileri İşadamları Derneği, Adana Marangoz ve Mobilyacılar Odası, Antakya Marangozlar ve Hızarcılar Odası, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği destekleriyle, Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarı 2017-10. Ev ve Ofis Mobilyaları, Dekorasyon, Aydınlatma, Ev Tekstili, Bahçe Mobilyaları, Ev Elektroniği ve Aksesuarları Fuarı      24- 29 Ekim 2017 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. 
  06 Temmuz 2017 Perşembe
  311
 • TÜRKİYE Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Nuri Öztaşkın, son yıllarda yılsonu hedeflerini istenilen seviyeye getiremeyen mobilya sektörünün yüzde 18’den yüzde 8’e çekilen KDV düzenlemesi sayesinde satışlarını arttırdığını söyledi. Düzenleme sayesinde son 4 ayda mobilya markaların cirolarını yüzde 30-70 arttırdığını söyleyen Öztaşkın, "Sektörün yüzde 80’ini oluşturan markalı mobilya satıcıları, satış rakamlarından çok memnun" dedi.
  Sektörde uzun süredir tartışma konusu olan ’aynı günlerde iki fuar’ sorununu da büyük ölçüde aştıklarını söyleyen Başkan Öztaşkın bu konuda da şu bilgileri aktardı: "MOSDER olarak 12 yıldır düzenlediğimiz fuarı bu yıl 7-12 Kasım 2017 tarihlerinde CNR Expo’da Furniture İstanbul adı altında düzenleyeceğiz.
  CNR bizim için yuvaya dönüş oldu. Ben başkan seçilince tabanın sesini dinledik onlar zaten iki fuarın birleşmesini istiyordu. Biz birleşmeye sıcak bakıyoruz belki seneye birleşiriz belki de biri kasım biri ocakta iki fuar olarak da devam edilebilir."
  19 Haziran 2017 Pazartesi
  520