Haberler

kategorisine ait Haberler

 • Amerika’nın en önemli mobilya endüstrisi fuarı olan ve iki yılda bir gerçekleşen IWF26.UluslararasıMobilya Endüstrisi ve Ağaç İşleme Makinaları Fuarı 22-25 Ağustos 2018 tarihleri arasında Atlanta kentinde gerçekleşti. Georgia World Congress Centre, Atlanta, GA, ’da gerçekleşen fuarla ilgili olarak Fuar yetkililerin verdikleri bilgiye göre 1.079 katılımcının yer aldığı fuar, 532.565 net metrekare alanda gerçekleşti.
  18 Eylül 2018 Salı
  793
 • mimarlar, planlamacılar ve mühendisler için ofis donanımlar ve teknolojileri fuarına az kaldı.
  ORGATEC: Yeni bir iş kültürü için vizyoner kavramlar
  Geleceğin iş kültürünün ne tür bir çevreye ihtiyacı vardır? Özgürlük kavramı ile çalışma alanlarının ilişkisi nasıl olmalıdır. ana temasıyla ORGATEC 2018, tüm iş dünyası için vizyoner kavramlar sunuyor.

  Bu temayı hayata geçirerek, modern çalışma dünyasının önde gelen uluslararası ticaret fuarı, ORGATEC 2018’in ana teması olan "yaratıcılık çalışmaları" nın fuarda coşkuyla hayata geçirilmesinin mantıklı bir devamıdır. Her yıl daha çok ilgi gören Orgatec’te bu yıl % 10 daha fazla ziyaretçi, % 50’den fazla yurtdışından gelen Ticari ziyaretçi , % 85’i üst düzey karar vericiler, bu fuarın ana dinamikleridir.
  18 Eylül 2018 Salı
  726
 • ’Üretimi olmayan bir ülkenin hayat damarlarının dörtte üçü kopmuş demektir,

  kalan dörtte bir de başkalarını zengin eder.’’

  Mesela Adam Smit. Bunu diyebilir.

  Dünyada ve ülkemizde ekonomik, siyasal süreçler çok hızlı gelişiyor ve dönüşüyor. Her ay hatta her hafta önemli bir gündeme gebe halde, bizler ne yazık ki hazırlıksız olarak bu gündemlerde önemli kayıplar yaşıyoruz. Yıllardır tek haneli enflasyon rakamlarına alışmışken şimdi günlük kurları dahi takip edemez olduk. Bu genel durgunluk şüphesiz başta üretim olmak üzere hemen her tür ürüne damgasını vurdu.
  18 Eylül 2018 Salı
  73
 • Güncel Gündem üzerine::

  Nesip uzun/Mobilya dergisi Gn Yayın Yönetmeni

  Gerek global dünyada gerekse de Türkiye’de yaşanan dövizdeki aşırı dalgalanma pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye ekonomisi ve üretim sanayini önemli ölçüde etkilemiştir. Ağustos ayı içinde yaşanan olağanüstülük ortalama ekonomilerde her zaman yaşanmayacak bir durum ortaya çıkardı.. Dünya bankacılık ve finans sektörü içinde meydana gelen anormal gelişmeler Türkiye gibi dışa bağımlı ve üretim ekonomisi temelli olmayan ülkelerde etkileri daha ağır olmaktadır. Ülkeler üretim ve yeniden üretim felsefesi içinde büyümelerini gerçekleştirirler, .
  17 Eylül 2018 Pazartesi
  782
 • Ürün ve yüzey çeşitliliği ile öne çıkan Kastamonu Entegre, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en büyük şehri Johannesburg’da düzenlenen Interbuild Afrika 2018 Fuarı’nda en yeni ürünlerini tanıttı. Kastamonu Entegre’nin fuardaki standını geniş bir kitle ziyaret ederken, kıtada ilk kez gösterilen Reflection, Floorpan Stone ve Rusya laminat parke serileriyoğun ilgi gördü.
  17 Eylül 2018 Pazartesi
  651
 • Nesip Uzun:
  Türkiye mobilya sektörü, özellikle dış ticarette verdiği fazla ve yarattığı istihdam gibi nedenlerden dolayı stratejik bir sektör durumundadır. Artan küresel rekabete rağmen rekabetçi konumunu zaman içerisinde arttırdığı da görülmektedir (TÜSİAD, 2006). Türk mobilya sektörü geçmişe oranla geleneksel düşük teknoloji ve sermaye ile emek yoğun girdilerini hızlı bir değişim ile bilgi ve sermaye yoğun hale getirmekte, kendini geliştiren bir sektör olma yolunda ilerlemektedir

  Mobilya sektörü, son yıllarda ihracatta olan başarısı ile ülke için stratejik bir önem taşımaktadır. Sektörün ekonomiye olan katkısı son 10 yılda hızlı bir büyüme göstermiştir. Türkiye nüfusu hızlı büyüyen bir ülke olmasıyla birlikte artan kentleşme mobilya talebi de paralel bir şekilde artmaktadır. Konutlaşma, yeni evlilikler, moda ile değişen tarz, eski mobilya değişimi gibi etkileyen nedenlerle mobilyaya olan talep her geçen gün artmaktadır
  17 Eylül 2018 Pazartesi
  850
 • Derneğin kurucu başkanı ve Unimak makine YK başkanı Nizamettin Coşkun ve Varol Makine yk başkanı 2. Başkan Mehmet Varol ile derneğin kuruluşu hakkında konuştuk.

  Sn Başkan, Türk Ağaç İşleme Makineleri sektörü son yıllarda çok önemli atılımlar gerçekleştiriyor. Gerek iç pazarda gerekse de uluslararası ahşap işleme sanayinde önemli bir aktör durumundadır. Öyleki pekçok makine grubunda neredeyse ithal makine satılmıyor. Mesleki dayanışma ve dernekleşmenin sektörde pek çok sorunu çözmede anahtar yapılanmalar olduğunu biliyoruz, Tamder’in bu amaçla sektörde önemli bir değer ve açılım yaratmasını dileyerek Tamder’in kuruluşunu tebrik eder, sektörümüze hayırlı olmasını diliyoruz. Bu çalışmalarınızı okurlarımızla paylaşmanızı istiyoruz.
  17 Eylül 2018 Pazartesi
  647
 • Mobilya dergimizin Eylül-Ekim 2018 özel sayısı çıktı. Bu sayımızda yurtiçi ve yurtdışından sektör analizleri, durum raporları ve firma haber ve etkinliklerini izleyebilirsiniz. Dergimizin bu sayısı Tüyap İntermon ve Ahşap işleme makineleri fuarında 6-7 salon fuayesindeki özel standında tüm okurlarımıza ücretsiz olarak dağıtılacaktir. Dergimizi şu andan itibaren İnternet sitemizde On-line olarak tümünü okuyabilirsiniz.
  16 Eylül 2018 Pazar
  620
 • Bu yıl Çin’in Şangay kentinde gerçekleşen ve Furniture China’nın evsahipliği yaptığı İAFP konferansında Ekin Yayın Grubu Türk mobilya sanayini anlattı.
  Çin’in Shanghai kentinde gerçekleşen ve 13 Eylülde sona eren, Global pazarda mobilya sektörü konulu konferansta dergimiz adına Ekin yayın Grubu kurucusu Nesip uzun katıldı. Konferansta Türk mobilya sektörünün son on yıllık sürecini ve uluslararası alandaki rekabet imkanlarını anlatarak, soruları yanıtladı. Etkinlikte ayrıca Rusya, Amerika, Almanya, Belçika, Japonya, Singapur, Bulgaristan, Meksika ve Brezilya’dan gazeteciler katılarak kendi ülkelerindeki sektörün genel durumunu anlattılar.
  13 Eylül 2018 Perşembe
  62710
 • Çin Şhangai’de bu gün ikincisi açılan fuar olan ve yine binlerce Çin ve uluslararası mobilya markalarının katıldığı fuar görkemli açılışlara sahne oldu. İAFP uluslararası yayıncılar birliği olarakekin yayın grubunun da açılış konukları içinde olduğu fuarda bu yıl IAFP olarak sabah uluslararası sektörel sorunların masaya yatırıldığı ve 11 ülkenin mobilya sektörünün tanıtıldığı IAFP Uluslararası forumda Türkiye’yi temsilen bir sunum gerçekleştirdik Dergimizin kurucusu ve imtiyaz sahibi Nesip Uzun Türkmobilya sektörünün hedef ve projelerini pazarda etkisini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Fuar tüm etkinlikleriyle devam ediyor.
  12 Eylül 2018 Çarşamba
  565
 • Çın Mobilya sektörünün en önemli uluslarası fuarlarından olan CIFF 2018 Mobilya fuarı açıldı.
  Binlerce yerli ve yabancı firmanın katıldığı fuara aynı zamanda dünyanın hemen her yerinden önemli bir ziyaretçi geliyor. Türk mobilya üreticilerinin de İhracatçı birlikleri kanalıyla ulusal pavilyon olarak 3 yıldır katılım gerçekleştirdiği fuar 2. gününde olağanüstü bir ziyaretçi ile devam ediyor.
  12 Eylül 2018 Çarşamba
  603
 • AMERİKA’NIN ATLANTA ŞEHRİNDE İKİ YILDA BİR GERÇEKLEŞEN VE BÖLGENİN EN ÖNEMLİ MOBİLYA ÜRETİM MALZEMELERİ HERTÜRLÜ AKSESUAR VE YÜZEY MALZEMELERİ İLE MAKİNE İMALATCILARININ YER ALDIĞIFUAR BU YIL 12 TÜRK FİRMASININ KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ.
  26 Ağustos 2018 Pazar
  651