Haberler

kategorisine ait Haberler

 • 20 yıla yakın bir süre boyunca çıkarttığı yayınlar ile sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önde gelen yayıncı kuruluşları arasına giren EKİN Yayın Grubu, sektörümüzün yanısıra ülkemizi de global platformlarda temsil etmekte ve uluslararası kimliği ile önemli etkinliklere imza atmaktadır. Bunların sonunucusu 26 ülkenin katılımıyla yayın grubumuz başkanlığında Almanya’nın Köln kentinde gerçekleşen FSM 2011 kongresi oldu.
  31 Ocak 2011 Pazartesi
  1207
 • EKİN YAYIN GRUBU IAFP GENEL SEKRETERLİĞİNE SEÇİLDİ


  17-18 MART 2011 TARİHLERİ ARASINDA SHANGHAİ 'DE YAPILAN IAFP ( İnternational Alliance of Furnishing Publications )Genel kurulunda 18üye ülkenin çoğunluk oyu ile Türkiye ve Ekin Yayın Grubu IAFP Genel Sekreterliğine Seçildi
  31 Ocak 2011 Pazartesi
  1274
 • […] Marco Polo böyle konuşmuş: - Sizin satranç tahtası, efendim, iki ahşabın bir birleşimidir: abanoz ve akçaağaç. Senin aydınlatılmış bakışın daldığı çapa, bir kuraklığın içinde yetiştirilmiş bir gövden kesilmiştir: Lifler nasıl yerleştirildiğini görüyor musun? Burada çizilmiş gibi ufak bir düğümenin izleri görebilirsin: erken baharın bir gününde bir tomurcuk çıkmaya çalışmıştı, ancak gecenin şebnemi, çıkmasından ona vaz geçirmiş.
  […] – İşte burada daha büyük bir gözenek: belki bir larvanın yuvası olmuş; bir ağaçkurdu olamazdı çünkü doğar doğmaz kazmaya devam ederdi, ancak ağacın kesilmesinin sebebi, yaprakları kemiren bir tırtıl olabilirdi…Bu yamuk kenarı yanındaki dışarı çıkar kareye uysun diye marangozun tarafından kazılmıştır…
  Ufacık, düz ve boş bir ahşap parçasının içinde okunabileceği şeyler Kublai’yı batırıyordu; Polo zaten, abanoz ormanlarından, nehirlerin kenarına akan sallardan, iskelelerden ve pencerelerde oturan kadınlardan bahsetmeye gelmişti…

  Italo Calvino, Görünmez Şehirler, 1972
  31 Ocak 2011 Pazartesi
  1245
 • Bu çalışmada, Mobilya Sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin en büyük sorunlarından biri kabul edilen nitelikli personel istihdam durumu bugüne kadar yapılan çalışmalar üzerinden incelenmiştir. Böylelikle işletmelerin ve eğitim kurumlarının sorunları ile çözümüne ulaşamamasının temel nedenleri ortaya konmuştur. Sonuç olarak; okulların kendilerini yeteri kadar iyi tanıtamadıkları, işletmeler ve eğitim kurumları ilişkilerinin canlı olmaması, sektörün sorunlarına yönelik ilgili kişilerin ve kurumların uygun projeler üretemediği ortaya çıkmıştır. Buna bağlı olarak işletmelerde eğitimci personel eksikliği, insan kaynaklarında çalışan kişilerin okul-sanayi işbirliği konusunda yeterli donanıma sahip olmamaları, okul yöneticilerinin girişimlerinin yetersizliği, sektör temsilcilerinin sorunlarını okullarla istişare etmedeki eksiklikleri vb. problemler olarak ortaya çıkmıştır. Bu problemlere yönelik çözüm önerileri getirilmeye çalışılmıştır.
  31 Ocak 2011 Pazartesi
  3056
 • Avrupa ormanları yıllık 510 000 hektar hızında büyüyor
  AB 25 ormanlarının yalnızca %64’lük bir bölümü işleniyor
  31 Ocak 2011 Pazartesi
  1303
 • Alttaki resim alanına tıklayınız.
  31 Ocak 2011 Pazartesi
  0
 • 1347
 • 31 Ocak 2011 Pazartesi
  1307
 • Son zamanlarda siyasal platformlarda sıkça tartışılan ve esas olarak ideolojik muhatapları hedefleyen “eksen kayması” olgusu bu incelememizde ve yol haritamızda temel noktamız olacaktır. Türkiye’nin geldiği noktanın, Cumhuriyetin siyasal, toplumsal ve ekonomik özelliklerini derinlemesine incelemeden sadece sözlüklere yüklenmesinin bu kavramları içi boş soyut imgelere dönüştürdüğü belirtmemiz ve buradan hareketle kapsamlı bir analiz yapmamız gerekir.
  31 Ocak 2011 Pazartesi
  2438
 • Uluslararası Ağaçişleme, Ahşap ve Mobilya Tedarikçi Yayınları Derneği

  FSM'in Web Sitesi Yayında: www.fsmnet.org
  31 Ocak 2011 Pazartesi
  1293
 • Son zamanlarda siyasal platformlarda sıkça tartışılan ve esas olarak ideolojik muhatapları hedefleyen "eksen kayması" olgusu bu incelememizde ve yol haritamızda temel noktamız olacaktır. Türkiye’nin geldiği noktanın, Cumhuriyetin siyasal, toplumsal ve ekonomik özelliklerini derinlemesine incelemeden sadece sözlüklere yüklenmesinin bu kavramları içi boş soyut imgelere dönüştürdüğü belirtmemiz ve buradan hareketle kapsamlı bir analiz yapmamız gerekir.
  31 Ocak 2011 Pazartesi
  1262