Haberler

kategorisine ait Haberler

 • Ev Tekstili Sektöründe Dev buluşma :
  Ev tekstili sektöründe dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan HOMETEX Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı, 17 Mayıs’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak. Sektörün çatı kuruluşu Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iştiraki KFA Fuarcılık Şirketi tarafından düzenlenen HOMETEX, 17-21 Mayıs tarihleri arasında tüm dünyadan gelecek sektör profesyonellerini ağırlayacak.
  16 Mayıs 2022 Pazartesi
  30
 • HEVES BİLGİN :HVS Tasarım

  Pandemi sonrası Paris Maison & Objet 2022 izlenimlerimizi paylaşacağımız bu satırlarda fuarda gördüğümüz önemli tasarımları anlatmaya çalışacağız.
  12 Mayıs 2022 Perşembe
  131
 • Ağaç işleme makine sektörü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 22-26 Ekim 2022 tarihleri arasında buluşacak. Reed Tüyap Fuarcılık tarafından Ağaç İşleme Makine Sanayicileri Derneği (AİMSAD) iş birliği ile düzenlenecek WoodTech Fuarı ve Mobilya Aksesuar Sanayiciler Derneği (MAKSDER) iş birliği ile düzenlenecek Intermob Fuarı eş zamanlı olarak tamamlayıcı sektörlerin buluşma noktası olacak.
  12 Mayıs 2022 Perşembe
  111
 • İstanbul Ticaret Odası Mobilya Meslek Komitesi tarafından düzenlenen sektörel istişarelerde bulunulacağı "Mobilya Sektörü Sorunları ve Çözüm Önerileri" başlıklı sektör toplantısı gerçekleşti. Toplantıya Maksder Mobilya Aksesuar Sanayicileri Derneği adına Maksder Genel Sekreteri Hakan Pakoy Katıldı.
  11 Mayıs 2022 Çarşamba
  88
 • Almanya’daki yüz yüze HOLZ-HANDWERK ticaret fuarı için Temmuz ayına kadar beklemeniz gerekiyor, ancak çevrimiçi önizlemelerimiz ve etkinliklerimiz zaten mevcut - her an canlı vizleme şansınız var.
  11 Mayıs 2022 Çarşamba
  53
 • Kumsmall AVM ve diğer iştiraklerin bağlı olduğu Erciyes K. S. S Kooperatifi Genel Kurulu yapıldı. Genel kurulda Yunus Tarla ve KUMSMALL projesinin mimarlarından olan Bu projenin bu günlere gelmesinde önemli katkıları olan Ercan Sarıkaya başkanlık için yarıştılar
  01 Mayıs 2022 Pazar
  102
 • Hardware Eurasia hedefine ulaştı.
  Reed Tu?yap ve HİSİAD (Hırdavat sanayicileriderneği) işbirliğiyle 23-26 Mart 2022 tarihlerinde Tüyap fuar merkezinde gerçekleşen Avrasya’nın Hırdavat Fuarı Hardware Eurasia, başarılı bir organizasyonla gerçekleşti. Geleneksel Yapı fuarıyla eş zamanlı ayın yerde yapılan fua, bu haliyle de ortak sektörlerin gücünden yararlanarak fuarlararası işbirliğiyle ziyaretçilere daha geniş bir seçenek sunmuş oldu. örneği oluşturdu.
  01 Mayıs 2022 Pazar
  88
 • Özbekistan’ın mobilya ve ağaç işleme endüstrilerinin ana fuarı "MebelExpo Özbekistan", 13-15 Nisan 2022 tarihlerinde Taşkent’te, geleneksel olarak Uzexpocentre’de 18. kez gerçekleştirildi. Merkür Fuarcılık tarafından Milli Katılım olarak düzenlenen fuara; Türk Mobilya sektörünün majör firmaları katılım gösterdi. 13 ülkeden 70 firmanın katıldığı fuarı altı bine yakin bir ziyaretçi gezdi. Yoğun bir potansiyel alıcı ziyaretiyle gerçekleşen fuardan Türk firmalarımız memnun bir şekilde ayrıldılar.
  01 Mayıs 2022 Pazar
  66
 • 13 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirilen Orta Anadolu Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçılar Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti.
  Genel kurul sonucunda bu yıl neticesinde Tahsin ATA güven tazeleyerek yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. ATAGÜR firması temsilcisi Sn. A. Tahsin ATA’ yanında ayrıca OMSİAD Yönetim Kuruluna Başkan Vekili Cihat ÇAKIR’ , OMSİAD Üyesi, Erol ATA, Hüseyin TOSUOĞLU, Renan GÖKYAY, ve Melih GÜN seçildiler. Tüm Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik eder , sektörümüze ve ülke ekonomimize hayırlı olmasını temenni ederiz.
  01 Mayıs 2022 Pazar
  72
 • Türkiye’nin pazar lideri ve dünyanın önde gelen kenarbandı üreticisi EGGER DEKOR A.Ş., İKMİB ihracat ödüllerinde kendi alanında ilk 3’te yer alarak gecenin yıldızı ödülüne layık görülmüştür.
  01 Mayıs 2022 Pazar
  68
 • 2022 yılına iyi bir başlangıç yapan Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri Birliği (AKAMİB), bir önceki yılın aynı ayına göre ihracatını yüzde 18 artırarak 76 milyon dolar ihracat gerçekleştirdi. Pandemi, döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar, konteyner ve navlun krizi, hammadde teminindeki sıkıntılara rağmen yaptıkları özverili çalışmalarla ihracat artışını sağlayan ve Türkiye ekonomisinin büyümesinin lokomotifi olan ihracatçı firmalar, AKAMİB’in düzenleydiği etkinlikte ödüllerini aldılar.
  01 Mayıs 2022 Pazar
  81
 • Türkiye’nin Mobilya Aksesuar Sektöründe ilk dijital bayilik platformu

  Dünyamızda ve ülkemizde son 4 yıl içinde hemen her sektörde büyüyen E-ticaret ve dijital satış platformları, pandemi sürecinde en etkili ticaret platformları haline geldi.
  01 Mayıs 2022 Pazar
  85