OMSIAD Başkanı Ercan Ata: “OFFICEXPO, Avrupa'nın İkinci Büyük Ofis Mobilyaları Fuarı”

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi - furniture - wood - design - dizayn - aksesuar - kenarbandı - edgeband - makine -woodworking - woodworkingmachinery

interzum @home 2021





OMSIAD Başkanı Ercan Ata: “OFFICEXPO, Avrupa'nın İkinci Büyük Ofis Mobilyaları Fuarı”

13-01-2012
OMSIAD Başkanı Ercan Ata: “OFFICEXPO, Avrupa'nın İkinci Büyük Ofis Mobilyaları Fuarı”
31 Ocak - 04 Şubat 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek Officexpo Ofis Mobilyaları Fuarının yemekli basın toplantısı 22 Aralık Perşembe günü CNR Expo’daki Cafe Des Artistes’de gerçekleştirildi. Toplantıya Ofis Mobilyaları Sanayici ve İşadamları Derneği OMSIAD Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ata, CNR Expo Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Gürkan Sekmen ve OFFICEXPO Fuar Konsept Danışmanı tasarımcı Sezgin Akan katıldı.
Sektörün en büyük alıcısı konumundaki DMO'da fuarda"
CNR Ekspo Fuarcılık tarafından OMSİAD desteğinde gerçekleştirilecek fuarda sektörün en büyük alıcısı konumundaki Devlet Malzeme Ofisi'nin de yer alacağı duyuruldu. DMO'nun ilk kez bir fuarda yer aldığını ve bunun katılımcı firmalar açısından altın fırsatlar sunacağını belirten CNR Ekspo Fuarcılık Genel Müdürü Gürkan Sekmen, Officexpo'nun tanıtım faaliyetleri hakkında da bilgiler verdi.

"Tasarım olmadan marka olmaz"
CNR Ekspo Fuarcılık Genel Müdürü, yurtdışından 3.000'e yakın alıcının organizasyon için ön kayıt yaptırdığını ifade etti. "Tasarım olmadan marka olmaz" diyen Sekmen, fuarda düzenlenecek etkinliklerin, firmalar ve genç tasarımcılar açısından önem taşıdığını da sözlerine ekledi.

"Hükümet alımlarda Türk firmalarına önem veriyor"
Hükümetin yerli üreticiye destek sağlamak amacıyla alımlarda Türk firmalarına öncelik verdiğine işaret eden OMSİD Başkanı Ercan Ata ise fuarda DMO yetkililerinin olmasının sektörün 2012 hedefleri açısından önem taşıdığını vurguladı. DMO'nun ilk kez bir fuara destek verdiğini söyleyen OMSİAD Başkanı Ata, DMO ile katılımcı firmaların fuar sırasında yakın diyaloğa geçeceğini belirtti.

"FEMB önetim kurlu ilk kez Türkiye'de, OFFICEXPO fuarında toplanıyor"
Ercan Ata, Avrupa Ofis Mobilyaları Sanayici ve İş Adamları Federasyonu(FEMB) yönetim kurulu toplantısının da fuar kapsamında İstanbul'da yapılacağını söyledi.

"Kendi ürünümüzü, kendi markamızla yaratmak istiyoruz"
Tasarıma büyük önem verdiklerini bu nedenle üniversitelerle işbirliğine gittiklerinin de altını çizen OMSİAD Başkanı, "Kendi ürünümüzü kendi markamızla yaratmak istiyoruz" dedi. Ata, ilköğretimden başlayarak öğrencilere fabrikaları gezdirdiklerini ve öğrencilerin sektörü tanımalarına yardımcı olduklarını kaydetti. ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) ile çalışma içerisinde olacaklarını vurgulayan Ercan Ata, Türkiye'de 8 milyar dolarlık büyüklüğe sahip mobilya sektöründen ofis mobilyaları üreticilerinin %35- 40 oranında pay aldığını dile getirdi. Ata, Officexpo'nun Avrupa'nın ikinci büyük ofis mobilyaları fuarı olduğunu vurguladı.

"Tasarım ve sanayinin birlikteliği"
Toplantıda fuar esnasında yapılacak projeler ve etkinlikler hakkındaki bilgileri ise, Officexpo'nun konsept danışmanı tasarımcı Sezgin Akan verdi. Akan, firmaları üniversiteyle buluşturduklarını ve projeler oluşturduklarını belirtti.

"Proje öğrencileri 11 ayrı firmadan destek aldı"
Sezgin Akan, ODTÜ-OMSİAD işbirliğinde Bekleme Koltuğu Projesi'nde, proje öğrencilerinin 11 farklı firmadan destek aldıklarını ve 20 projenin prototiplerinin destek veren firmalar tarafından yapılmakta olduğuna dikkati çekti. Akan projenin, tüm aşamalarını yansıtacak bir sergi düzenlemesiyle fuarda izlenebileceğini söyledi. "Safari Masası" etkinliğinde tasarımcılar ile firma yetkililerinin bir araya getirileceğini söyleyen Akan, bu buluşmanın taraflar için işbirliği olanakları yaratacağını vurguladı. Tasarım Meydanı'nda ise mobilya üreticilerinin, endüstriyel tasarımcıların ve tasarım eğitmenlerinin bir araya geleceğini bildiren Sezgin Akan, mobilyayı Türkiye'de tasarlamanın önündeki engelleri ve yaratabileceği fırsatları tartışacaklarını söyledi.
yazar

E-bülten için e-posta bırak