Kastamonu Entegre, hızlı büyümesini sürdürüyor

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi

Kastamonu Entegre, hızlı büyümesini sürdürüyor

21-07-2018
Kastamonu Entegre, hızlı büyümesini sürdürüyor
Kastamonu Entegre, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırma Raporu’nda Türkiye’nin en büyük 40. sanayi kuruluşu oldu.

İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan rapora göre, net satış cirosunu bir önceki yıla göre yüzde 25 arttırarak yaklaşık 2 Milyar 794 milyon TL’ye çıkaran Kastamonu Entegre, ISO 500’deki hızlı yükselişini sürdürüyor. 

 

Hayat Holding’in çok uluslu iki büyük şirketinden biri olan Kastamonu Entegre, 2017 yılında gerçekleştirdiği katma değerli ürün satışları artışı ile ağaç bazlı panel endüstrisindeki büyümesini sürdürüyor. Uluslararası alandaki aktif konumuyla global bir oyuncu olma yolunda hızla ilerleyen, iç pazarda ve ihracat faaliyetlerinde yıllardır liderliğini koruyan şirket, 2.794.082.188 TLnet satış gerçekleştirerek İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan rapora göre Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları listesinde 40. sırada yerini aldı.

 

Bugün yurt içi ve yurt dışı tesislerinden yaklaşık 100 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini vurgulayan Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, şirketin 2017 yılında 1.2 milyar dolar konsolide ciro gerçekleştirerek yüzde 13 büyüme ile yılı kapattıklarını belirtti. 2018 yılı itibariyle ihracat hedeflerini de büyüttüklerini ve şirket cirosunun %50' sini yurt dışı faaliyetlerinden elde etmeyi hedeflediklerini ifade eden Yıldız“Geçtiğimiz yıl da Türkiye’nin üretici gücü ve sektörünün lideri olarak başarılı çalışmalara imza attık. Yılların getirdiği deneyim, bilgi, cesaret ve öngörümüzle, klişeleri yıkmak, öncü konumumuzla sektörümüze yepyeni bir ruh ve değer yaratmak üzere hep birlikte çalıştık, katma değerli ürün satışlarımızın artışı ile birlikte ISO 500 sıralamasında 40. sırada yer aldık. Geçtiğimiz yıl, Türkiye tesislerimizden yaptığımız üretimden net satış ciromuz, bir önceki yıla göre % 25 oranında artarak 2.794.082.188 TL’ye ulaştı. Türkiye’deki tesislerimizden yapılan ihracatın ise % 27 artarak 129.940.000 USD olarak gerçekleşmesi ile geçen yıl 113. sırada yer aldığımız ihracat sıralamasında bu yıl 16 basamak birden yükselerek 97. sırada yer aldığımızı özellikle vurgulamak isterim.  2018 yılında da ihracat hacmimizi arttırarak,ekonomiye katma değer sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

İSO 500 sıralamasındakiyükselişin, 2017 yılında gerçekleştirilen stratejik öneme sahip yatırımların ve pazarı geliştirmeye yönelik faaliyetlerin etkisiyle devam ettiğinin altını çizen YıldızTakvime aldığımız ulusal ve uluslararası platformlardaki fuar, konferans, toplantı ve zirve katılımlarıyla hem global marka bilinirliğimizi arttırıyor, hem de sektördeki gelişmeleri düzenli takip ederek, ihtiyaçları belirliyor ve çözüm olanaklarını değerlendiriyoruz. Bu doğrultuda yürüttüğümüz çalışmalarımıza hız kesmeyerek devam edecek, sanayi kuruluşları içindeki yükselen ivmeyi sürdüreceğiz.” dedi. 

yazar

Nesip Uzun

E-bülten için e-posta bırak