Fimma & Madarella fuarı 14-17 Mayıs 2024 tarihleri arasında Valensia’da gerçekleşti

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi - furniture - wood - design - dizayn - aksesuar - kenarbandı - edgeband - makine -woodworking - woodworkingmachinery - fair - mobilya fuarları - woodworking machinery - ahsap makineleri- glue-yapıştırıcı tutkal-

Fimma & Madarella fuarı 14-17 Mayıs 2024 tarihleri arasında Valensia’da gerçekleşti

05-07-2024
Fimma & Madarella fuarı 14-17 Mayıs 2024 tarihleri arasında Valensia’da gerçekleşti
14-17 Mayıs 2024 tarihleri arasında Feria Valencia’da mobilya endüstrisi, dekoratörler, marangozlar, iç tasarımcılar ve mimarlar için gerçekleşen, Mobilya Yan Sanayi, Aksesuar Malzemeleri ve Ahşap İşleme Makineleri Fuarı gerçekleşti. İki yılda bir gerçekleşen ve İspanya’nın en önemli mobilya yan sanayi fuarı olan Fimma - Maderalla fuarı, sektörünün önde gelen ulusal ve uluslararası firmalarının büyük buluşma noktası oldu. Özellikle İspanyol dili konuşan Latin Amerika ülkelerine ve kuzey Afrika ile Fas Tunus gibi kuzey Afrika ülkelerine hitap eden fuara, bu yıl özellikle Fas’ın hedef ülke seçilmesiyle önemli bir ziyaretçi bu ülkeden Valencia’ya geldi.

         Mobilya dergisi olarak dünya mobilya ve yan sanayi ile ahşap işleme makineleri fuarlarını yakından takip eden ve dünyadaki bu tür organizasyonları Türk üreticileri ile buluşturan eden bir konumdayız. Yıllardan beri bu konuda önemli bir farkındalık yaratan yayın grubumuz, Amerika kıtasından uzak doğuya kadar pek çok fuara giderek bu pazarlar hakkında önemli araştırma raporları makaleler ve fuar izlenimlerini yayınlıyor. Türk üreticiler de bu fuarlarda şanslarını deniyorlar. Dergimizin bu konudaki öncü rolü bu gün de devam ediyor. Her konuda olduğu gibi bu konuda da sürdürülebilirlik önem arz ediyor. Gerekli finansal ve kadrosal altyapısı olmadan fuarlara  giden firmalar  fuar için gerekli donanımlara sahip olmadıklarından kimi zaman başarılı olamıyorlar ve o fuardaki beklentilerinin karşılanmamasını tek nedene bağlıyorlar. Oysa fuar katılımı ciddi bir hazırlık süreci gerektirir. Yabancı dil, fuar öncesi hazırlıklar, Pazar araştırmaları, ilgili sektör paydaşlarının davet edilmesi veya ziyareti gibi unsurlar fuarda sonuç alıcı çalışmalardır. 2000’li yıllarda gittiğimiz Fimma & Maderalia fuarı döneminin en etkili fuarlarındandı. Bölgesel fuarların çoğalmasıyla birlikte pek çok fuarda olduğu gibi bu fuar da bir dönem kan kaybetti. Pandemi öncesi en son gittiğimiz fuardan sonra bu yıl gerçekleşen ve hemen tüm salonları dolu olan bu yılki Fimma  & Maderallia fuarı gerek katılımcı bazında gerekse de gelen ziyaretçi açısından verimli ve başarılıydı. Malzemeciler kadar Makine üreticileri de fuarda önemli küresel markalarla yer almışlar. Bu yıl makinecilerden artan son salona ise Lojistik firmalarını yerleştirerek konsepti tamamlamış İspanyollar. Uzun bir aradan sonra biz de uluslararası yayınımız olan Furniturk dergimizi bu fuarda aktif olarak dağıttık. Feria Valencia  davetlisi olarak gittiğimiz bu fuarda dergimize önemli bir ilgi gösterildi. Dergilerimizin ziyaretçilere ulaşmasını sağlamak amacıyla hemen fuar girişindeki press corner’de dergilerimizi sergiledik ve ayrıca fuarda katılımcı firmalara  da elden Furniturk dergimizi dağıttık.   Fuarda bu yıl Türk firmaları da vardı. Kendilerini ziyaret ederek fuar izlenimlerini alıp başarılar diledik. Bu yılki Katılımcılarımız: ARKOPA, MOBELKANT, RONMİKRON, TECE DEKOR, EGGER, KATAY, ORİMAK MAKİNE ayrıca Alvis firmasının Türkiye yetkili bayisi EGEPRES, yine bu fuarın önemli katılımcıları arasında yer aldılar.

 

yazar

Nesip Uzun-editor yazısı

E-bülten için e-posta bırak