Haberler

kategorisine ait Haberler

 • İngilteredeyiz! Alanımızdaki inovasyonlarımızı ziyaretçilerimizle buluşturmak üzere, 19 - 22 Mayıs tarihinde İngiltere Birmingham Materials & Finishes Show Fuarı’na katıldık. Fuarda yeni ürünlerimiz ve duvar paneli desenlerimiz büyük ilgi gördü.
  06 Temmuz 2024 Cumartesi
  57
 • İKMİB tarafından düzenlenen ve farklı kategorilerde ihracatta başarılı olan ve ilk 10’a giren firmaların ödüllendirildiği 2023 yılı ihracat ödülleri töreninde kendi kategorisinde 2. Sıraya giren ASTProfil ödülünü İKMİB başkanı Adil Pelister’den aldı.
  06 Temmuz 2024 Cumartesi
  70
 • Schattdecor Group:
  İki senede bir gerçekleştirdiğimiz "Flooring Week" geleneğini bozmadık ve müşterilerimizi 13-16 mayıs tarihlerinde yine keyifle Gebze fabrikamızda ağırladık. Almanya dekor geliştirme departmanından Christian Zaha ve Fabian Appel’in sunumları ile katıldığı etkiliğimize aynı zamana planladığımız sokak lezzetleri organizasyonlarımız eşlik etti. Güzel hava, lezzetli yemekler ve müşterilerimizle geçirdiğimiz kıymetli zamanı tekrarlamak için sabırsızlanıyoruz!
  05 Temmuz 2024 Cuma
  0
 • Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Endüztri Mühendisliği bölüm başkanı ve sektörün akademik duayenlerinden Prof. Dr. Hülya Kalaycıoğlu 40. Hizmet plaketini aldı. Yaşamının büyük kısmını akademik hayata ve öğrencilerine adayan sadece dersleriyle değil sanayi ve endüstriel ilişkileriyle de üniversite sanayi işbirliklerinin öncüsü olan Hülya hoca, Mobilya dergisinin de akademik danışma kurulunda yıllardır yer almaktadır.
  05 Temmuz 2024 Cuma
  55
 • 14-17 Mayıs 2024 tarihleri arasında Feria Valencia’da mobilya endüstrisi, dekoratörler, marangozlar, iç tasarımcılar ve mimarlar için gerçekleşen, Mobilya Yan Sanayi, Aksesuar Malzemeleri ve Ahşap İşleme Makineleri Fuarı gerçekleşti. İki yılda bir gerçekleşen ve İspanya’nın en önemli mobilya yan sanayi fuarı olan Fimma - Maderalla fuarı, sektörünün önde gelen ulusal ve uluslararası firmalarının büyük buluşma noktası oldu. Özellikle İspanyol dili konuşan Latin Amerika ülkelerine ve kuzey Afrika ile Fas Tunus gibi kuzey Afrika ülkelerine hitap eden fuara, bu yıl özellikle Fas’ın hedef ülke seçilmesiyle önemli bir ziyaretçi bu ülkeden Valencia’ya geldi.
  05 Temmuz 2024 Cuma
  48
 • İtalyan yapıştırıcı üreticileri derneği Avisa-Federchimica ve Catas ile işbirliği içinde Trieste’deki Edizioni Goliardiche tarafından yayımlanan "Mobilya Endüstrisinde Yapıştırıcılar" kitabının İngilizce versiyonu nihayet gün ışığına çıktı. Catas’ın yöneticisi olmasının yanı sıra sektöre yönelik birçok bilimsel yayını da bulunan Franco Bulian’ın kaleminden çıkan bu eser, tanıtıma pek ihtiyaç duymayan iki önemli aktörün "paylaşılan bilgisi"ni bir araya getiriyor.
  05 Temmuz 2024 Cuma
  0
 • Mobilya Aksesuar Sanayicileri Derneği (MAKSDER) iş birliğiyle RX Tüyap tarafından düzenlenen 26. Uluslararası Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı İntermob, 12-15 Eylül 2024 tarihleri arasında İstanbul-Büyükçekmece’deki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Mobilya aksesuarları ve iç mekan tasarımı dünyasının Avrasya’daki en prestijli ticaret etkinliği olan İntermob, mobilya yan sanayisine kapsamlı bir ticaret platformu sunmaya hazırlanıyor.
  05 Temmuz 2024 Cuma
  58
 • Türkiye’nin mobilya aksesuar sektörünün lider markası SAMET ve AURA İstanbul iş birliği ile düzenlenen, AURA İstanbul’un araştırma ve eğitim ortamını Anadolu’daki üniversite öğrencileri ile buluşturan "KAMPÜS" etkinlikleri, Trabzon’dan başladığı yolculuğuna Erzurum Atatürk Üniversitesi ile devam etti.
  05 Temmuz 2024 Cuma
  61
 • Dünyanın en büyüklerinde biri olan "mega site"de üretim tüm hızıyla sürüyor

  Ahşap bazlı panel sektöründe Türkiye’nin lider, MDF ve yonga levha ürünlerinde Avrupa’nın üçüncü, dünyanın dördüncü büyük üreticisi Kastamonu Entegre’nin Balıkesir’deki yeni tesisinde üretim tüm hızıyla sürüyor. Üretim kapasitesi açısından dünyanın en büyük ve en modern MDF tesislerinden biri olarak hayata geçirilen ve "mega site" olarak adlandırılan 250 milyon dolar yatırım değerine sahip tesiste 450 kişiye ilave istidam sağlandı.
  05 Temmuz 2024 Cuma
  57
 • Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçı Birlikleri firmaları 8 alanda sürece hazırlayacak

  MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, Türkiye İhracatçılar Meclisi binasında basın toplantısı ile kamuoyuna duyurulan, mobilya, kâğıt ve orman ürünleri sürdürülebilirlik eylem planını açıkladı.
  05 Temmuz 2024 Cuma
  51
 • 1945 tarihinde firma kurucusu Şefik içten ile Şehzadebaşı Fevziye çarşısında çilingirci ve tamirci olarak başlayan iş hayatı gelişen uzun tarihi süreçte çanta metal parçaları, iç giyim tokaları ve farklı aksesuar ürünlerinin üretimiyle hiç durmayan bir çalışma hayatının sonunda firma 1977 yılında İçten Metal Kolektif Şirketi’ne dönüşüyor.
  05 Temmuz 2024 Cuma
  62
 • Kayseri, Anadolu Makine Fuarı sektörle buluştu

  ANAMAK Anadolu Ahşap ve Metal İşleme Makineleri ve Teknolojileri Fuarında En Yeni Makineleri ve Teknolojiler sergilendi.

  Anamak metal ve ahşap işleme teknolojileri fuarı ziyaretçiyle buluştu. 2-5 Mayıs tarihleri arasında kayseri’de gerçekleşen fuarın açılışını sektörün önemli temsilcileri yaptılar.
  05 Temmuz 2024 Cuma
  94