Haberler

kategorisine ait Haberler

 • 1989 yılından bu yana Hindistan'ın çeşitli kentlerinde düzenlediği mobilya ve yan sanayi fuarlarıyla tanınan Universal Media Group UMG, bu yıl INDEX 2011 fuarının kapılarını 29 Eylül - 2 Ekim 2011 tarihleri arasında Mumbai'de açtı.
  Son iki yıldır Türk firmalarının artan ilgisi nedeniyle yayınlarında Hindistan pazarını işlemeye başlayan ve bu çerçevede Delhi, Rajastan, Mumbai gibi kentlerde gerçekleştirilen etkinliklere katılarak izlenimlerini sektörümüz ile paylaşan EKİN Yayın Grubu, geçtiğimiz Eylül ayında yine bu uçsuz bucaksız topraklara giderek, Türk firmalarının pazar şansı konusunda gözlemlerine devam etti.
  28 Kasım 2011 Pazartesi
  342
 • İtalya’nın en önemli, Avrupa’nın ise en etkili 2. fuarı konumunda olan SICAM, ülkedeki tüm olumsuz koşullara karşın, başarılı performansını bu yıl da sürdürürken çıtayı hiç düşürmedi.
  EKİN Yayın Grubu’nun 6 yıldır kesintisiz olarak katıldığı İtalya’nın en önemli mobilya imalat bölgesindeki Pordenone kentinde düzenlenen bu fuar, butik fuarcılık anlayışının en başarılı örneklerinden biri olup, Avrupa’nın yanısıra Avrupa dışından gelen ziyaretçileri, doğrudan ürünlere odaklı konsepti ve başarılı performansı ile önemli bir fuarcılık örneği olarak karşımıza çıkmakta.
  Türk firmalarının son yıllarda TÜYAP fuarı ile çakışması nedeniyledaha az sayıda firma ile katılmasına karşın, önümüdeki dönemde ülkemizdeki ilginin daha da artmasını beklediğimiz SICAM Pordenone fuarı, bu yıl biz dahil 9 Türk katılımcıya ev sahipliği yaptı.
  28 Kasım 2011 Pazartesi
  343
 • Konusunda deneyimli uzman ve profesyonel anlayışa sahip bir ekip tarafından Orta Doğu ve Afrika'nın en büyük fuarcılık şirketi olarak sektöre hizmet vermekte olan Pyramids Grup Fuarcılık, T.C Başbakanlık Dış Ticaret Musteşarlığı Yurt dışı fuar Organizasyonları Düzenleme yetki belgesine sahip olup, Mobilya / Dekorasyon, Textil, İnşaat, Otomotiv ve Züccaiye sektörleri konularında uluslararası sektörel fuarlara milli katılım organizasyonları yapmaktadır.
  28 Kasım 2011 Pazartesi
  354
 • Mobilya sektörünün dünyaya açılan kapısı 8. İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB 2012) 31 Ocak – 04 Şubat 2012 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi / CNR Expo’da gerçekleştirilecek. İMOB 2012, mobilya sektörünü farklı bir konseptte buluşturarak, katılımcılarına yepyeni ayrıcalıklar sunacak ve 173 ülkeye ihracat yapan Türkiye mobilya sektörünün en güzel örneklerini gözler önüne serecek.
  28 Kasım 2011 Pazartesi
  467
 • Fuar Boyunca Katılımcı ve Ziyaretçilere 4.000 Dergi ve16.000 Gazete Dağıttık !..
  28 Kasım 2011 Pazartesi
  443
 • Ekin Yayın Grubu, Polonya Varşova'da gerçekleşen AHEC tarafından organize edilen "Dünyada Amerikan Sert Ağaçları ve Genel Olarak Dünya Ağaç Sanayiinin 2009 - 2010 yılı Durumu"nu sergileyen uluslararası konvensiyonunu Türkiye adına takip etti.
  01 Kasım 2011 Salı
  426
 • Bu sayımızda, dünyada daha şimdiden bir devrim yaratmış olan ve hemen her sektörde yankı bulan popüler bir kavrama, "Nanoteknoloji"ye giriş niteliğinde bir yazı hazırladık. Aşağıda nanoteknolojinin ne olduğundan onun ortaya çıkışına, üretim teknolojisindeki öneminden sağladığı avantajlara kadar birçok başlığı bulabilirsiniz. Okurlarımız için aydınlatıcı olduğunu umduğumuz yazının sonunda ise, bu teknolojinin ahşap ve mobilya endüstrisine getirdiği ve getirebileceği yenilikleri başlıklar halinde özetliyoruz. Önümüzdeki sayılarımızda da nanoteknoloji yazılarına yer verecek, onun farklı özelliklerine ışık tutan, özellikle de sektörümüzü ilgilendiren alanlardaki uygulamalarını işleyen çalışmaları aktararak konuyu detaylı bir biçimde incelemeye devam edeceğiz.
  24 Ekim 2011 Pazartesi
  752
 • Dünyanın ilk orman yönetimi onaylama şemasına sahip olan
  ABD’de Orman Yönetimi ve Sertifikalandırma Sistemlerine Öncülük yapmaktadır.
  24 Ekim 2011 Pazartesi
  481
 • Dünya Genelinde Mobilya Satışları Artarken Alman Mobilya Sektörü 2011’i
  Yüzde 5 Büyüme ile Kapatmayı Bekliyor
  24 Ekim 2011 Pazartesi
  366
 • Modern Londra’nın simge binalarından olan ve Haberdasher’s firmasının West Smithfield semtindeki merkez binası olarak kullanılan Haberdashers’ hall, ahşabın, özellikle de Amerikan sertağacının modern mimarideki kullanım örnekleri arasında övgüyle anılanların arasında gelmektedir. Ünlü mimar Michael Hopkins tarafından tasarlanan ve esas olarak ahşap, elişi tuğla, hazır beton, York taşı ve paslanmaz çeliğin birarada kullanımıyla inşa edilen bina, ak meşenin cilalı paneller, glulam çatı kirişleri ve lamine kaplamalarla olan uyumlu harmonisi ile ön plana çıkmaktadır.
  24 Ekim 2011 Pazartesi
  447