XYLEXPO 2020 basın toplantısı 18 Şubat’ta Milano’da gerçekleşti

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi

XYLEXPO 2020 basın toplantısı 18 Şubat’ta Milano’da gerçekleşti

20-03-2020
XYLEXPO 2020 basın toplantısı 18 Şubat’ta Milano’da gerçekleşti
26-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında FieraMilano-Rho fuar merkezinde düzenlenecek olan bienal uluslararası ahşap işleme teknolojisi ve mobilya endüstrisi malzemeleri fuarı olan Xylexpo’nun tanıtıldığı geleneksel uluslararası basın konferansına ev sahipliği yaptı.Mekan, dünyaca ünlü mimar ve tasarımcı Giò Ponti tarafından 16 Eylül 1979’da ölümünün 40. yıldönümünü ve kule açılışının 60. yıldönümünü kutlamak için tasarlanan Pirelli gökdelenin 31. katındaki Enzo Jannacci Oditoryumu oldu.

 Gündem, Confindustria üye dernekleri tarafından düzenlenen tüm fuarları bir araya getiren komitenin başkanı Massimo Goldoni, Fiera Milano'dan Paolo Borgio ve Acimall'ın Avrupa emsali Eumabois'in başkan yardımcısı Luigi De Vito ile ilginç bir yuvarlak masa tartışmasıyla açıldı. "dernekler. Üç konuşmacı sergiye farklı bakış açıları sundular, ancak en önemlisi basın toplantısının ilk bölümüne hâkim olan konu hakkında, yani giderek dijitalleşen ekonomik ve sosyal bağlamda bir serginin rolü hakkında açık bir konuşma. Sonuç, daha fazla dijital fırsat sunan bir dünyada tanışmak, birbirlerinin gözlerine bakmak ve el sıkışmak için fırsat sunan yüksek kaliteli sergilerin değerine güçlü bir destek oldu.

Ardından Acimall ve Xylexpo başkanı Lorenzo Primultini, tüm katılımcılara ve sponsorlara (Aimsad, Bacci, Biesse, Büyük Kuru, Dalso, Fimal, Giardina Grubu, Greda, Homag, Incomac, Leuco, Metal World, Salvamac, Scm Group, Vitap ve Weinig) ve bu konuyu karakterize eden belirsizlik faktörlerini (Brexit, Corona Virus ve artan uluslararası çatışmaları) ve olası kısa ve orta vadeli etkileri gösteren günün konusuna doğrudan gitti.

Primultini şunları söyledi: “… Xylexpo, misyonu endüstriyi desteklemek, İtalyan şirketleri ve dünyanın dört bir yanından gelen organizasyonlar için iş fırsatları yaratmak, buraya zorlu taleplerle yüzleşmek için gelen kar amacı gütmeyen bir sanayi kuruluşu olan Acimall tarafından organize ediliyor. İtalyan pazarını ödüllendiriyor ”. Ve ekledi: “Ne bekliyoruz? Her zamanki gibi piyasa durumunu yansıtacak başarılı bir fuarı. 2018 daki fuarda, 17.781 sektör operatörünün 2016'ya göre yüzde 2,1 daha fazla 37 bin ziyaretiyle sona erdi. Aralarında, 5,032 uluslararası ziyaretçi, toplam katılımın yüzde 28,3'ü. Bu yıl şu rakamlara ulaşmayı bekliyoruz: 30 Ocak 2020'ye kadar,

Xylexpo'ya 330 şirket kayıtlıdır ve toplam 30 bin metrekarelik net yüzeyi kapsayan uluslararası şirketlerin yüzde 30'u ile pay sahibi olmuştur. Bu yıl, Xylexpo mümkün olduğunca tüm katılımcılara düzenli ziyaretçi akışını sağlamak için üç salonda yer alacak. Daha genel olarak, her salonda bir veya daha fazla büyük oyuncu yerleştirerek son sürümlerin aynı düzenini koruyacağımızı tahmin edebilirim: sadece birkaçından bahsetmek gerekirse ”.

salon 1'deki Biesse Grubu ve Ima Schelling Grubu, salon 2'deki Scm Grubu ve Weinig Grubu, Homag Grubu, Felder Grup, Cefla ve Giardina Finiş Grubu salon 3'te, 

 

Primultini daha sonra ziyaretçiler için erişim koşullarını açıkladı.(bir bilet 15 avroya mal olacak, ancak www.xylexpo.com'a ön kayıt yaptıran operatörlere ücretsiz erişim sağlanacak) ve Mayıs ayındaki fuarın  “Xylexpo'nun dördüncü etkinliğine  ev sahipliği yapacağını hatırlattı. Ödüller ”, bu yıl üç kategori ile:“ Ahşap ve Panel İşleme ”(araçlar dahil),“ Kaplama ve Kaplama ”(ekipman ve malzemeler) ve ilk kez“ IoT ve endüstriyel proses yönetimi ”.

 

Primultini daha sonra mikrofonu, ahşap mobilya testi ve sertifikasyonu için en önemli Avrupa laboratuvarı Catas'ın direktörü Andrea Giavon'a iletti. Xylexpo, eğitim ve öğretimle ilgili kritik konularda önemli toplantılar ve girişimler düzenlemek için Cataş ile güçlü bir ortaklık kurdu. Giavon, yönettiği organizasyonu sunduktan sonra, “… bilgi yaymak, her zaman Catas tarafından büyük bir dikkat ve kararlılıkla sürdürülen bir görev olmuştur ve bu faaliyet 2020 yılında Xylexpo ile işbirliği yoluyla daha da güçlendirilecektir” dedi. 2020 baskısından itibaren Xylexpo'ya giderek daha fazla dahil olacak kuruluşlar ve enstitüler tarafından sunulan İtalya'da mevcut tüm eğitim fırsatları.

 

Giavon, gündemin “çekirdeği” olacak üç konferans başlattı: 27 Mayıs Çarşamba günü Xylexpo Arena, Catas, Poliefun-Politecnico tarafından düzenlenen “Next Wood - Gelecek Yüzeyleri Birlikte Tasarlamak” adlı teknik seminerin ikincisine  ev sahipliği yapacak di Milano, Anver ve Acimall - “kaplama ve ahşap üreticilerinin kaplama malzemelerinin giderek zorlaşmasına karşı tepkisi”.    

 28 Mayıs Perşembe günü Xylexpo, Catas ve Federchimica tarafından oluşturulan “Mobilya endüstrisinde yapıştırıcılar ve mevcut ürün ve süreç gelişmeleri” etkinliği gerçekleştirilecek. 

 

Haberi buraya kadar yap alttaki yazıyı koyma.

18.02.2020 - XYLEXPO 2020 BASIN TOPLANTISI

eumobues: basın bülteni:

Ağaç işleme teknolojisi ve mobilya malzemeleri konusunda bienal dünya fuarı Xylexpo, endüstri uzmanları için başlıca uluslararası ticaret fuarlarından biridir. Başkan yardımcısı Luigi De Vito tarafından temsil edilen Eumabois, “Karşılaşma sanatı”: Dijital dünyadaki ticaret fuarlarına adanmış basın toplantısına katılacak.

 

Eumabois, Avrupa ahşap işleme makineleri, ekipman ve araçları endüstrisini teşvik etmek ve sektörün en önemli konularını ele alarak sanayi ticaret çıkarlarını korumak amacı ile kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Eumabois, 2 bireysel şirketi içeren 13 Ulusal Birliği temsil eder, böylece ağaç işleme endüstrisinde çalışan ve toplam cirosu 6 milyar Euro'dan fazla olan yaklaşık 850 işletme bulunmaktadır.

 

Eumabois'in ana hedeflerinden biri, üye şirketler ve müşterileri için müreffeh bir iş ortamı yaratmak amacıyla ticaret fuarlarını desteklemektir. Kuruluş, ziyaretçilerin ve katılımcıların tercihlerini yönlendiren belirli kalite gereksinimlerini karşılayan özel ticaret fuarları seçer. Milano'daki Xylexpo, sınıfının en iyisi ağaç işleme teknolojisini görmek için önde gelen bir vitrin olan 2020'de Eumabois tarafından desteklenen en büyük 16 uluslararası sergi arasında yer alıyor.

Giderek daha fazla dijitalleşen ve birbirine bağlı bir dünyada, ticaret fuarları bireysel etkileşim için hala önemli bir buluşma noktasını temsil ediyor  ve daha önce kurulmuş olan dijital temasları pekiştirme ve yenilerini oluşturma fırsatı sunuyor. Bir ticaret fuarı, ürünlerin tanıtımı, pazarlığı ve tanıtımı için güçlü bir çerçeve sağlar.

Bugün, ticari ilişkiler çoğunlukla çevrimiçi oluyor, ancak dijitalleşme asla hoş bir el sıkışmasının veya bire bir demonun yerini almayacak. Ticaret fuarları devreye giriyor ve Xylexpo tartışmasız kaçırılmaması gereken mükemmel Milanese randevusu!

yazar

Nesip Uzun

E-bülten için e-posta bırak