Weinig yeni iş birimi kurdu: Otomasyon ve Dijital İş

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi

Weinig yeni iş birimi kurdu: Otomasyon ve Dijital İş

09-08-2018
Weinig yeni iş birimi kurdu: Otomasyon ve Dijital İş
Weinig dijitalleşme ile yola devam ediyor. Yeni bir adımda, masif ahşap ve panel işleme için makine ve sistemlerinde market lideri, ilerideki zorluklarla başa çıkmada maksimum verimlilik sağlayacak yapıları yarattı. Sonuçta yeni iş birimi "Otomasyon ve Dijital İş".

CEO Wolfgang Pöschl:  ‘’ Bu kararla birlikte, şirketimizin geleceğe yönelik strateji  ve organizasyonuna uyum sağlanmasında proje işinin ve dijitalleştirmenin daha büyük bir önemi ortaya çıktı.. ”Sonuç olarak, yeni şirket birimi Weinig Konseptinde yer alacak. Weinig'in mühendislik faaliyetlerini birleştiren GmbH & Co KG. Şu anda Service ürün biriminin başkanı olan Jochen Ganz, yeni iş biriminin genel müdürü olarak atandı. Konsept'in bir parçası olarak, o, geleneksel sorumluluk alanı olan Mühendislik'e devam edecek olan Dr. Otto Leible ile birlikte ikinci başkan olarak hareket edecek.

 

Jochen Ganz, dijitalleşme bağlamında bir süredir Tauberbischofsheim'daki Weinig bölgesinde çalışıyor. Örneğin, başarılı Weinig App Suite'in geliştirilmesinde önemli rol oynamıştır. Şu andaki işlevselliği de onun damgasını taşıyor. Başlangıçta, ürün biriminin Servis birimi olarak, yeni iş biriminin başına geçmeden önce halefi yerleşene kadar çalışmaya devam edecektir.

 

Automation & Digital Busi-ness'in yeni iş biriminin kurulması, kısa bir süre içerisinde Endüstri 4.0 alanında üçüncü büyük Weinig inisiyatifidir. W4.0 dijital standardının Weinig’in kendi ürün dünyasına girmesinin ardından, bu yıl Ocak ayında dijital ittifak MindSphere World kuruldu. Siemens AG'nin liderliğinde, organizasyon üyeleri, bulut tabanlı Siemens IoT işletim sistemi MindSphere üzerinde birlikte çalışıyor. Üniforma platformuna erişim, Weinig'in W4.0 dijital ürününü daha da geliştirmesine ve müşterileri için optimize etmesine yardımcı oluyor. Ana Satış ve Pazarlama Sorumlusu Gregor Baumbusch: “ dijitalleştirme çağında bile Weinig’in gücü Müşteri yararına  piyasadaki olağanüstü ve benzersiz bir şekilde var olmaya olmaya devam edecektir.”

 

yazar

Nesip Uzun

E-bülten için e-posta bırak