Weinig Conturex Sistem ile esnek bir şekilde pencere ve mobilya üretimi

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi

Weinig Conturex Sistem ile esnek bir şekilde pencere ve mobilya üretimi

01-10-2017
Weinig Conturex Sistem ile esnek bir şekilde pencere ve mobilya üretimi
Modern üretim sistemleri günümüzde parti boyutu veya eşit ölçüde endüstriyel boyutu ekonomik biçimde üreticek durumda olmalı. Endüstriyel ve ticari süreçler ve çalışma türleri buna paralel birlikte artar. Değişken, modüler sistemler gelişmiş teknolojilerin temelinde sırayla gereklidir. Her türlü talep için doğru çözümConturex ile Weinig her performans sınıfı için bir çözüm sağlamaktadır.Başarılı sistem ikinci jenerasyonda pencere ve mobilya üretim merkezleri için aynı prensibe göre uyarlanan patentli tutuculu tablayı kapsayan geniş bir paleti içermektedir.

İş parçası tutucular vasıtasıyla sabitlenir ve kesici takımlara  doğru ilerler. Sonuç işleme esnasında en yüksek hassasiyet ve  mükemmel yüzey kalitesi. Sürekli artış gösteren ağaç işleme de Conturex daha önce alışılagelen kombinasyonladan freze, profil makinesi ve ilave freze ve delik açma istasyonlarının yerini almaktadır.   Bu da uzun transfer süreçleri, çok fazla yer işgali ve yüksek personel maliyetleri anlamı ifade ediyor. Buna karşılık Conturex  tüm bu çalışma aşamalarını tek makine olarak yapıyor.   Modüler yapıda,  kompakt giriş versiyonundan çift şerit sistem iki iş parçasının paralel işlemesine kadar uzanır.  Ana Bilgisayarın kontrol eksenlerinin herhangi bir sayıda  çapraz bağlanmış ve maksimum esneklikle sınırsız üretim sistemi.    Weinig masif ağaç işleme akışında güvenle herhangi bir standart  yazılım  ile  kolay bağlantı sağlar ve  çeşitli çalışma ortamları için sisteme açar.  Weinig tarafından sunulan ön planlayalama, ahşap optimizasyonu ve kapsamlı otomasyonun birbirine entegre  hali  Conturex ile yüksek  verimli  üretim merkezini oluşturmakta. Bunlara ilave kasa kanat üretimi için  ProfiPress L B dahil edilmiştir.  Yüksek frekanslı Presler kapatılabilen silindirler sayesinde  kısa ek süreler sağlamaktadır.  Özel üst baskı olabilecek en düşük yükseklik farkını sağlamakta.  Senkronize ilerleyen pres silindiri  boy farklılığı engellerler.

Geniş Uygulama Alanı

Şimdiye kadar, CNC merkezi çoğunlukla pencere üretiminde kullanıldı.

LIGNA da Weinig  Conturex-Teknolojisinin  yüksek performans ve modern mobilya-komple üretime olan esnekliğiyle ne kadar uyumlu olduğunu sergiledi.  Bağlantılı hat ile mobilya parçalarının yanı sıra Kasa/Kanat  Kontruksiyon, Pencere ve kapı parçaları aynı zamanda kepenkleri imal edilebilir.  Yeni entegre edilmiş son derece verimli Conturex C 125 Vario da girişteki besleme mezanizasyonu paralel beslemeli, 4 eksen Vario tutucu tablası ise iki tutucu aynı zamanda iki enterpolasyonlu 5 eksen kafa mevcut.

Sistemin parçası olan Weinig Multirex 7225 Pencere, Multi fonksiyon kafalı Masif ahşap elementlerinin beş taraflı işlenmesini sağlayan bir makinedir . Yeni PRO-Torque-Teknolojisi  son derece doğru 5 eksen-Simultan freze hareketini belirler.  Hatta entegre diğer bir makine ise UniPin200 noktasal  tutkal püskürterek dübel çakma.  UniPin 200 eşit tutkal sürüşü ile esas alınır. Fugaların sıkılığı ve köşe bağlantılarının sağlam oluşu nihai ürünün kalitesine önemli katkıda bulunur.

Iş parçasının işareti olan QR-Kod/Barkod veya RFID Conturex-sistemindeki süreçlerin şeffaflığını sağlamaktadır.  Kullanıcı kısa çevrim süreleri ve hata kaynaklarının  ortadan kaldırılmasından yararlanır.

Makine den izlenebilen modern takımlar üretimi kontrol edebilir. Üretim verileri gerçek süreleriyle mobil bir aygıta aktarılabilir.

 

yazar

Nesip Uzun

E-bülten için e-posta bırak