PTT drone’larla kargo teslimatı yapacak!

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi - furniture - wood - design - dizayn - aksesuar - kenarbandı - edgeband - makine -woodworking - woodworkingmachinery

PTT drone’larla kargo teslimatı yapacak!

27-09-2016
PTT drone’larla kargo teslimatı yapacak!
Dünya devi teslimat şirketleri gibi PTT de insansız hava aracıyla kargo teslimatı yapmayı hedefliyor.

Amazon ve Domino's Pizza gibi dünya devi şirketlerin drone ile kargoteslimatı konusunda attığı adımlardan sonra yenilikçi şirketler de bu alanda çalışmalar yürüttüğünü açıkladı. Ülkemizde de drone ile teslimat konusunda bazı haberlergelirken, PTT de bu alanda bir proje hazırladığını söyledi.

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, yaptığı açıklamada katıldığı bir yayında PTT'nin Kargomatikisimli cihazdan ve drone ile kargo taşıma projesinden bahsetti. Kargomatik isimli cihaz kapıdan teslimata ihtiyaç duymadan insanların kargolarını teslim almayı hedeflerken, İHA'lar ile kargo taşıma projesi de son alıcı tarafında kuryeye ihtiyaç duymadan drone ile kargonun teslim edilmesine imkan tanıyor.

Özellikle PTT gibi asırlardır bu alanda hizmet veren bir kurumun drone ile teslimat konusunda adımlar atması ülkemizdeki diğer teslimat odaklı şirketler için de örnek olabilir.

yazar

E-bülten için e-posta bırak