Katar’a İhracat Artışı Devam Ediyor.

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi

Katar’a İhracat Artışı Devam Ediyor.

06-09-2017
Katar’a İhracat Artışı Devam Ediyor.
Bazı Körfez ülkelerinin ambargo uyguladığı Katar’a, Türkiye’den yapılan ihracat, son 3 ayda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 84 artarak 165 milyon dolara ulaştıEge Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı Kızıltan:"Ambargo geçse, kriz aşılsa bile bizim ürünlerimiz orada kalıcı olacaktır" QT Logistic Genel Müdürü Demirci:"Katar’a ihraç ettiğimiz ürün çeşidinde de artış oldu"

Türkiye'den Katar'a yapılan ihracat, bazı Körfez ülkelerinin ambargo kararı sonrası son 3 ayda, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 84 artarak 165 milyon dolara ulaştı.

AA muhabirinin, Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerinden derlediği bilgilere göre Türkiye, ağustos ayında Katar'a geçen yılın aynı ayına göre yüzde 75 artışla 65 milyon dolarlık ihracat yaptı.

Ambargonun başladığı 2017 Haziran ayından itibaren ağustos ayına kadar olan 3 aylık dönemdeki ihracat ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 84 artışla 165 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Ağustos ayı ihracatından en büyük payı 8,6 milyon dolarla su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörü aldı. Sektör içinde de yumurta 7 milyon dolarlık ihracatla ilk sırada yer alan ürün oldu.

yazar

Nesip Uzun

E-bülten için e-posta bırak