Kastamonu Entegre, İtalya’ya Özel Koleksiyonu SICAM Fuarı’nda Tanıttı

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi

Kastamonu Entegre, İtalya’ya Özel Koleksiyonu SICAM Fuarı’nda Tanıttı

07-11-2018
Kastamonu Entegre, İtalya’ya Özel Koleksiyonu SICAM Fuarı’nda Tanıttı
Kastamonu İtalya, 16-19 Ekim tarihleri arasında İtalya’nın Pordenone kentinde gerçekleştirilen, sektörün en prestijli fuarlarından SICAM Fuarı’nda boy gösterdi. Fuarda İtalya’ya özel geliştirilen koleksiyonla öne çıkan Kastamonu Entegre,Pomposa Tesisleri’nde ham ve melamin kaplı yonga levha üreterek, bu üretimin tamamını İtalya pazarına sunacak.

Geçen yıl İtalyan Gruppo Trombini’yi satın alarak bünyesine katan Kastamonu Entegre, 16-19 Ekim tarihlerinde İtalya’da gerçekleşen, sektörün en önemli fuarlarından biri olan SICAM Fuarı’na katılım gösterdi. SICAM Fuarı’nda, sektörün önemli temsilcileri ve müşterilerle buluşarak İtalyan pazarındaki bağlantılarını güçlendiren Kastamonu Entegre’nin CEO’su Haluk YıldızFuar kapsamında beğeniye sunduğumuz özel koleksiyon, işlevselliği estetikle, kaliteyi ürün çeşitliliğiyle buluşturduğumuz ahşap levha, parke, tezgah ve kapı paneli ürünlerini içeriyor.Koleksiyonlarımızı yıllar içerisinde, mevcut tasarım trendlerine, pazar eğilimlerine göre yenilemeye ve sektörün beğenisine sunmaya devam edeceğiz.”  dedi.

İtalyan ağaç bazlı panel sektörüne ve ekonomisine katkıda bulunmaya hazırlanıyor”

Pomposa Tesisleri’nin modernizasyon ve bakım çalışmalarının çok kısa bir süre sonra tamamlanacağını ve üretime geçeceğini belirten Yıldız, bu tesislerde,sektöre yönelik ham ve melamin kaplı yonga levha üretmeyi amaçladıklarını sözlerine ekliyor.Yıldızİtalya’daki tesislerimizde geri dönüşümlü ham madde kullanarak üretim gerçekleştireceğiz. Ürünleri hem İtalya hem de yurt dışı pazarlarda satışa sunacağız. Ürünlerin yerel olarak üretilmesi, ekolojik ayak izini azaltmanın yanı sıra İtalya'daki geri dönüşümlü ahşap ürünlerin kullanımını da katkı sağlayacak” diyorOfis ve sergileme alanı bulunan “Design Center”ıhizmete açmaya hazırlandıklarını belirten Yıldız, Pesaro kentinde bulunan açılacak “Design Center”da müşterilerin kendi dekorlarını geliştirebileceği, bu mekanda her türlü dekor ve katma değerli ürünlerin de beğeniye sunulacağını ifade etti. 

 

“Kastamonu’dan İtalya’ya uzanan başarımızın temelinde bilgi ve deneyim yatıyor” 

Sahip oldukları ihracat potansiyeli sayesinde, farklı pazarlara erişim sağladıklarını ve artan talebi karşılamak üzere üretimlerini artırdıklarını ifade eden Yıldız, dış pazarda rekabet ederken, artan bilgi ve deneyimlerle, yeni teknolojiler ve pazarlama yöntemleri geliştirdiklerini, iç ve dış piyasalarda rekabetçi üstünlük elde ederek başarı sağladıklarını belirtti. 

 

Yıldız,yeni pazarlara yönelik hedeflerini ise şöyle özetledi: Sürdürülebilir büyümeyi sağlamak ve global pazardaki mevcut konumu güçlendirmek için önümüzdeki dönemde temel hedeflerimiz, Türkiye dışındaki pazarlarda, pazar payını daha da artırmak ve kendi sektöründe satış coğrafyasını geliştirerek büyümeyi sağlamak bulunuyor.”

yazar

Nesip Uzun

E-bülten için e-posta bırak