Hafele Türkiye’den, ürünlere yüzde 15 indirim

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi

Hafele Türkiye’den, ürünlere yüzde 15 indirim

07-11-2018
Hafele Türkiye’den, ürünlere yüzde 15 indirim
Döviz kurlarındaki düşüş sürerken, TL’ye bir destek de Hafele Türkiye’den destek geldi. Tüm ürünlerinde yüzde 15 indirim kararı alan Hafele’nin Türkiye ve Bölgesi İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, "Suların durulmaya başladığı günlere geldik. Şimdi ileriye odaklanma vakti" dedi.

YILIN ilk çeyreğinden sonra TL karşısında yüzde 90’a yakın değer kazanan döviz kuru, yükselen fiyat artışlarının ve yükselen enflasyonun en önemli sebebi olmuştu. Eylül ayı sonundan bu yana TL’ye karşı güç kaybeden döviz kurlarıyla harekete geçen Hafele Türkiye, bugünden geçerli olmak üzere ürünlerinde yüzde 15 indirime gidiyor.

Hafele Türkiye ve Bölgesi İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, indirimin bugünden itibaren geçerli olduğunu söyleyerek, “İçinde bulunduğumuz yılın ilk 9 ayında ekonomik dalgalanmadan kaynaklı bazı sıkıntıları hep birlikte yaşadık. Ancak suların durulmaya başladığı günlere geldik. Şimdi ileriye odaklanma vakti... Hem döviz kurlarında normale dönüş sinyalleri hem de ülke ekonomimize güç katmak için Hafele Türkiye olarak harekete geçiyoruz. Bu anlamda kurdaki düşüşü de fiyatlarımıza yansıtmaya başlıyoruz. Böylece enflasyonla mücadele programına da destek olmayı hedefliyoruz” dedi.

yazar

Nesip Uzun

E-bülten için e-posta bırak