Evogloss’un Yeni Desenleri ile Mekânlar Zarafet ve Işıltı Kazanıyor

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi

Evogloss’un Yeni Desenleri ile Mekânlar Zarafet ve Işıltı Kazanıyor

20-03-2020
Evogloss’un Yeni Desenleri ile Mekânlar Zarafet ve Işıltı Kazanıyor
Kastamonu Entegre’nin parlak ve mat dekorları ile öne çıkan dekoratif panel serisi Evogloss’a, sondönemin dekorasyon ve tasarım trendleriyle uyumlu 11 yeni dekor seçeneği eklendi. Evogloss parlak ürünler, ayna efekti etkisiyle yaşam alanlarına ışıltılı bir görünüm ve derinlik kazandırırken, matlığın şıklığını yansıtan Evogloss soft mat ürünler ise yüksek dayanıklılığa sahip özellikleriyle dikkat çekiyor.

Kastamonu Entegre’nin üstün kaliteye  sahip, şık görünümlü PVC/PETkaplı paneli Evogloss,tasarım dünyasındaki son trendlere göre hazırlanan yeni dekor seçenekleri ile ürün gamını daha da çeşitlendirdi. Düz, ahşap, fantezi ve hologram başlıkları altında 106 farklı renk seçeneği sunan Evogloss paneller, mekânlarda modern ve zarif kombinasyonlara olanak sağlayarak dekorasyonu zenginleştiriyor. Ayna efekti sayesinde ışıltılı bir görüntü ve soft matlığı ile yumuşak bir dokunma hissi yaratarak mekânlara sıcaklık, hareket ve derinlik katan bu panel serisi,mutfak ve banyo dolaplarından mobilyalara kadar, yaşam alanlarının her noktasında  özgün, modern ve estetik tasarımlara imkân tanıyor. 

Evogloss ailesine yeni eklenen Brush Bronz, Koyu Inox, Bronz Inox, Brush Gold, Kaşmir Beton, Antrasit Betongibi dekorlar, son dönemin dekorasyon trendleri göz önüne alınarak üretildi. Altın, bakır, metalik gibi parlak tonların ve brüt beton görünümünün revaçta olduğu tasarım dünyasından ilhamla hazırlanan yeni dekorlar arasında, yılın rengi ‘Klasik Mavi’ye gönderme yapan Soft Mat Maviseçeneği de yer alıyor.     

Estetik olduğu kadar uzun ömürlü ve dayanıklı

Yeni trendlere öncülük eden parlak ve mat desenleriyle Evogloss paneller, estetik görünümlerinin yanı sıra dayanıklılığı garantileyen teknolojik özellikleriyle de sıkça tercih ediliyor. Lekelere, çizilmeye, çatlamaya ve solmaya karşı yüksek dayanımı ile uzun yıllar ilk günkü görüntüsünü koruyan panellerin neme dayanıklı, kolay temizlenebilen, soft touch özelliğine sahip pürüzsüz yüzeyi kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanıyor.  

Evogloss serisi, formaldehit, kadmiyum, kurşun bazlı stabilizatör ve düşük karbonlu yapıya sahip kanserojen plastifiyen içermeyen yüzey malzemelerinden oluşuyor. PVC veya PET’lerin MDF panellerin ön yüzeyine kaplanması ile üretilen Evogloss panellerin arka yüzü beyaz emprenye kağıdı ile kaplanıyor. Farklı ebat ve kalınlıklarda üretilen Evogloss, modern ve zarif kombinasyonlara olanak tanıyor.

Kastamonu Entegre Hakkında

Ağaç bazlı panel sektörünün yarım asırlık şirketi Kastamonu Entegre, Hayat Holding’in global ölçekte faaliyet gösteren iki büyük grubundan biridir. %100 yerli sermayeli şirket, 1971 yılında, ilk tesisi olan Kastamonu Yonga Levha Fabrikası’nda üretime başladı. Kastamonu Entegre, yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da üretim yapmaktadır. Yurt dışında ise Romanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Rusya ve İtalya olmak üzere toplamda 6 ülkede üretim tesisine sahiptir. ABD’de ise odun yongası tedarik ve lojistik süreçlerini yürüttüğü şirketi vardır.Yurt içi ve yurt dışı üretim tesis ve ofislerinde yaklaşık 6.300 kişiye istihdam sağlamaktadır. 

Kastamonu Entegre üretim tesisleri, toplamda 5,5 milyon m³/yıl ağaç bazlı panel üretim kapasitesine sahiptir. Yarım asırdır sektöre hizmet veren Kastamonu Entegre, üretim kapasitesiyle Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü, dünyada ise 7’inci sırada yer almaktadır. Sektörde ürettiği ürünlere göre bakıldığında ise MDF, yonga levha, laminat parke, kapı paneli üretiminde dünyanın ilk 4 üreticisi arasında bulunmaktadır. 1,3 milyar USD cirosu ve üretimdeki gücü, bilgisi ve tecrübesiyle, Amerika’dan Çin’e 100’ün üzerinde ülkeye yaptığı ihracatla her yıl açık ara sektör birincisidir. Yıllardır Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında ilk 50 içerisindedir. “İtalya’nın En Büyük Türk Yatırımcısı” unvanına sahiptir.

Kastamonu Entegre, müşteri talebine istinaden odun hammaddesini %100 sürdürülebilir ve yenilenebilir kaynaklardan elde ederek, FSC ve CARB2/EPA Belgeli ürün üretebilmektedir. Ayrıca tüm tesislerinde E1 kalitede üretim yapılmaktadır. “Floorpan” ve “Artfloor”, üretimde çevre dostu malzemelerin kullanıldığını, ürünlerin insan sağlığına zararlı maddeler içermediğini gösteren “Blue Angel (Mavi Melek)” sertifikasına sahip ilk Türk parke markalarıdır.  

 

yazar

Nesip Uzun

E-bülten için e-posta bırak