DUBAI WOODSHOW 03 - 05 Nisan’da Kapılarını Açıyor

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi - furniture - wood - design - dizayn - aksesuar - kenarbandı - edgeband - makine -woodworking - woodworkingmachinery

interzum @home 2021

DUBAI WOODSHOW 03 - 05 Nisan’da Kapılarını Açıyor

13-01-2012
DUBAI WOODSHOW 03 - 05 Nisan’da Kapılarını Açıyor
Dubai Uluslararası Ağaç ve Ağaç Makineleri fuarı WOODSHOW 2012, Dubai Uluslararası Konvansiyon ve Fuar Merkezinde 3 - 5 Nisan 2012 tarihleri arasında kapılarını açacak. Gerek altyapısı gerekse de kapasitesiyle yerli ve yabancı katılımcı ve ziyaretçileri en iyi biçimde ağırlayacak özelliklere sahip olan yeni fuar alanında gerçekleştirilecek olan bu etkinliğin 8.000 civarında profesyonel tarafından ziyaret edilmesi ve 20.000 m2'nin üzerindeki bir alanda aralarında yayın grubumuzun da bulunduğu ahşap endüstrisinin uluslararası profesyonellerinibiraraya getirmesi bekleniyor.
"DAHA İYİ BİR DÜNYA İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR AHŞAP"
Bu yılki fuarın teması "daha iyi bir dünya için sürdürülebilir ahşap" olarak belirlenmiş olup fuarda ahşap ticareti ve üretim tekniklerine ilişkin uluslararası standartlarla uyumlu çeşitli sürdürülebilir malzemeler, bunlara ilgi duyan geniş bir kitleye sergilenecek. Dubai WOODSHOW esas itibariyle Ortadoğu'da düzenlenen en gelişkin ve kapsamlı ahşap ürünler ve agğaçişleme makineleri fuarı konumunda. Bölgenin ahşap endüstri ve ticaretinin merkezi olan Dubai'de düzenlenen bu fuar bir yandan pazarın potansiyel gücünü ortaya sererken, diğer yandan da sektöre giriş kapısı olma özelliğini taşımaktadır.

"ORTADOĞU İŞ DÜNYASININ KALBİNİN ATTIĞI YER"
Fuar gerek dünyadaki son teknolojik gelişmeleri gerekse de en yaratıcı fikirlerin birarada sergilenmesi açısından önemli bir zemin oluşturmakta olup konu ile ilgili tüm profesyonellerin ilgisini çekmektedir. Ortadoğu iş dünyasının kalbinin attığı Dubai, aynı zamanda profesyonellerin de buluşma noktası olup, bu anlamda birçok buluşmaya ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası finans krizinden etkilenmeyen ve inşaat sektörünün olanca hızıyla yoluna devam ettiği bir Pazar olan yöredeki ticari canlılık birçok sektörü de olumlu biçimde etkilemekte ve iç pazarın sürekli gelişmesini sağlamaktadır.

AHEC'den MTC'ye, TWMA"'dan FRENCH TIMBER'a HERKES ORADA
Dubai WOODSHOW bu anlamda sadece ülkenin değil, bölgenin ahşap profesyonellerini biraraya getirmekte ve dünyanın pek çok yerinden gelen alıcıları ağırlayarak etkili ticari bağlar kurmalarını saglamaktadır. Fuarın çok öncesinden katılımlarını deklare eden pekçok tanınmış kurum ve kuruluş bulunmakta olup, bunların arasında ilk ağızda Tayvan Ağaçişleme Makineleri Birliği, Amerikan Sertağaç İhracat Konseyi AHEC, Fransa Keresteciler birliği, Amerikan yumuşakağaçları Derneği, Quebec Ahşap İhracat Bürosu ve malezya kereste Konseyi MTC'yi sayabiliriz.

Fuarın kilit katılımcılarından AHEC, her yıl daha fazla sayıda Amerikalı ihracakçıyı fuara getirerek uluslararası pazarlarla buluşmalarını sağlamaktadır. Aynı şekilde Malezya Kereste Konseyi yıllardır Dubai'de stratejik bir ofis bulundurmakta ve ürünlerinin global tanıtım programı çerçevesinden Dubai WOODSHOW'a özel bir önem vermektedir. Aynı şekilde kendi iç pazarlarındaki düşüşe karşın Amerikan yumuşakağaççıları da son dönemde fuara giderek artan bir ilgi göstermekteler. Fransa ve Kanada'nın ahşap endüstrileri de fuarda istikrarlı bir biçimde yer alan katılımcılar arasındadır. Tayvan ise fuarın anahtar tedarikçilerinden olup, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Alman ve İtalyan ihracatçılarla birlikte fuardaki yerlerini alacaklardır.

ATIBT tarafından desteklenmekte olun fuara bu yıl 10'dan fazla ülkenin ulusal katılım gerçekleştirerek kendi pavyonlarını açmaları beklenmektedir. 30'dan fazla ülkeden gelen katılımcılar ise ahşap ürünler ve makinaların yanısıra el aletlerinden aksesuarlara kadar geniş bir yelpazeye yayılan ürün ve hizmetlerinin sunumunu gerçekleştireceklerdir.

KATILIMCILAR ARASINDA TEVERPAN'da VAR
Bu yıl fuara katılımını halihazırda onaylamış olan firmalar arasında Teverpan MDF Levha San, Tanaka Engineering & Trading, Al Nibras General Trading, Shenyang Zhengyi Decoration Material, Fayek Abrasives, Klausner Group, Saleh International, United Agencies, Pytha 3D CAD, DLH Nordisk gibi bölgenin tanınmış isimleri bulunmaktadır.
yazar

E-bülten için e-posta bırak