Büyüleyici İç Dekorasyona Sahip Mudanya Otelleri ve Gezilecek Yerleri

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi - furniture - wood - design - dizayn - aksesuar - kenarbandı - edgeband - makine -woodworking - woodworkingmachinery

Büyüleyici İç Dekorasyona Sahip Mudanya Otelleri ve Gezilecek Yerleri

09-05-2021
Büyüleyici İç Dekorasyona Sahip Mudanya Otelleri ve Gezilecek Yerleri
M.Ö. 700’lere kadar uzanan tarihi, mis kokulu sokakları, doğal güzellikleri ve efsane doğasıyla Mudanya, Bursa’nın en özel ilçeleri arasındadır. Marmara denizine kıyısı olan ve başta Bursa olmak üzere yerli ve yabancı turistlerin şehrin kalabalığından ve gürültüsünden kaçarak dinlenmek ve tatil yapmak istediği yeşilliklerle ve maviyle süslenmiş Mudanya..

 

Bursa’ya 30 kilometrelik mesafede olan ve özellikle hafta sonları yerli turistler tarafından dinlenmek ve huzur bulmak için gelenler için ideal bir bölgedir. Mudanya ayrıca arkeolojik çalışmaların yürütüldüğü ve oldukça tarih bakımından zengin bir bölgedir. Arkeolojik çalışmaların bir kısmına göre Mudanya tarihi M.Ö. 7. yüzyıla kadar gitmiştir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra kültürel ve tarihi açıdan oldukça zengin olan bu ilçe de konaklama sağlanabilecek uygun Mudanya otelleri bulunmasının yanı sıra gezilecek birbirinden farklı alanlar bulunmaktadır.

Mudanya’da Mutlaka Gezilmesi Gereken 3 Yer

      Tahir Paşa Konağı: Mudanya merkezine bağlı Şükrüçavuş Mahallesinde bulunan bu konak, Osmanlı mimarisinin günümüze kalmış en değerli ve en güzel örneklerinden sadece bir tanesidir. Tahir Paşa Konağı 1724 yılında inşa edildikten sonra 1985 yılında Kültür Bakanlığı tarafından kamulaştırılarak koruma altına alınmıştır. Kamulaştırılmasından sonra restorasyon çalışmaları yapılarak bu eşsiz güzelliği korunmuştur. Ayrıca 2013 yılında Kent müzesi olarak hizmet vermeye başlamış ve günümüzde de halen müze olarak kullanılmaktadır. Mudanya ziyareti sırasında Osmanlı mimarisine ilgi duyanlar için gidilebilecek en önemli yerler arasında.

      Apostoloi Kilisesi: Aydınlar Kilisesi olarak ta bilinen bu kilise, Mudanya şehir merkezine 9 kilometrelik mesafede bulunmaktadır. Kilise geçmiş dönemlerde cami olarak da kullanılmıştır. Dikdörtgen şeklinde inşa edilen bu kilise, 1922 yılında camiye çevrilerek Müslümanların ibadet etmeleri için kullanıma açılmıştır. Ancak 1980 yılında bir cami inşası tamamlandıktan sonra kendi haline terk edilen ve bir süre depo olarak kullanılan bu kilise, boşaltıldıktan sonra kendi haline bırakılmış ve tamamen harap bir halde kalmıştır. Günümüzde ise bakımsızlık nedeniyle tarihi yapı oldukça kötü bir durumdadır.

     Yıldıztepe: Bu bölge sadece Mudanya değil aynı zaman da Bursa şehrinin den en önemli bölgelerinden bir tanesidir. Bulunduğu konum nedeniyle güneşin doğuşunu seyredebilmenize imkân sunuyor. Aynı zaman da güneşin batışını eşsiz manzarayı bu tepeden izleyebilirsiniz. Keyifli dakikalar ve sohbet etmeniz için Yıldıztepe’de park ve kafeler bulunmaktadır. Mudanya ziyareti sırasında güneşin batışı ya da doğuşunu izlemeden buradan ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

    

Büyüleyici İç Dekorasyona Sahip Mudanya’daki En İyi Oteller

Mudanya otelleri, sakinlik ve huzur isteyenler için en özel yerler arasındadır. Doğal güzellikleri, enfes havası sayesinde huzurlu hissedebileceğiniz bir bölgedir. Bu nedenle oldukça keyifli ve rahat edebilmeniz için Mudanya otelleri arasında en iyilerini seçerek mutlu olmanızı amaçlıyoruz. Ayrıca Mudanya’ya bağlı olan Trilye bölgesinde bulunan Trilye otelleri de bölgenin manzarası sayesinde oldukça sık tercih ediliyor. Mudanya’da yer alan, en iyi iç dekorasyona sahip otellerden bazıları şu şekildedir;