Belgrad Furniture Fair 2012 Yapıldı

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi - furniture - wood - design - dizayn - aksesuar - kenarbandı - edgeband - makine -woodworking - woodworkingmachinery

interzum @home 2021

Belgrad Furniture Fair 2012 Yapıldı

13-01-2012
Belgrad Furniture Fair 2012 Yapıldı
EKİN Yayın Grubu, uzak - yakın demeden Türk mobilya endüstrisinin hedeflediği coğrafyalarda düzenlenen tüm sektörel fuarlara katılarak, hem firmalarımızı yanlız bırakmıyor, onlarla birlikte çevre ülke pazarları hakkında birinci elden bilgi toplayıp, izlenimlerini yayınlarında paylaşıyor, hem de sektörün aynası olan yayınlarını o pazarlarda dağıtarak ihracatımıza katkıda bulunmaya devam ediyor.
EKİN Yayın Grubu, uzak - yakın demeden Türk mobilya endüstrisinin hedeflediği coğrafyalarda düzenlenen tüm sektörel fuarlara katılarak, hem firmalarımızı yanlız bırakmıyor, onlarla birlikte çevre ülke pazarları hakkında birinci elden bilgi toplayıp, izlenimlerini yayınlarında paylaşıyor, hem de sektörün aynası olan yayınlarını o pazarlarda dağıtarak ihracatımıza katkıda bulunmaya devam ediyor. Bunun son örneklerinden biri de SENEXPO Fuarcılık tarafından 14-20 Kasım 2011 tarihleri arasında Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenen 2012 Belgrad Furniture Fair' idi.

MOBİLYA SANAYİNİN YAYGIN OLDUĞU BİR PAZAR
Balkanlar'da gelişen endüstriler içerisinde önemli bir role sahip olan mobilya sanayi, özellikle Belgrad'da hayli yaygın bir durumda. Bu durum, haliyle mobilya yan sanayini de tetiklemektedir.

HER SONBAHAR KAPILARINI AÇAN BİR ETKİNLİK
Türkiye katılımı Senexpo Fuarcılık tarafından organize edilen ve önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da dergilerimizle katıldığımız SERBIA FURNITURE FAIR, sektörümüzün ilgi gösterdiği ve artık gelenekselleşmiş olduğunu söyleyebileceğimiz bir etkinlik.

GENİŞ BİR YELPAZEYE YAYILAN ÜRÜN VE HİZMETLER
Fuar aslında dekorasyon ve ev tekstili de dahil olmak üzere oldukça geniş bir alanı kapsıyor. Pek çok tüketici ve tedarikçi sektörün içiçe sergilendiği bu fuara ilgi gösteriyor. Fuarda sergilenen mobilyaların yanısıra, dekoratif paneller, mobilya aksesuarları, metal mobilya aksamı, kulp, ayak ve tekerlekler, plastik mobilya aksamları, döşemelik kumaş ve deri ürünler dikkati çekmekteydi.

DÜNYA MARKALARI ve SIRBİSTAN'DAKİ TEMSİLCİLERİ
Fuar, bu yıl da bölgedeki onlarca imalatçı firmayı ve bu pazara girmeye çalışan Avrupa'nı bilinen markalarını buluşturmuştu. Bitmiş mobilya konseptinde yerli imalatçıların katıldığı fuarda Avrupa'nın ve Türkiye'nin önemli tedarikçi ve mobilya malzeme üreticilerni ya doğrudan ya da Sırp bayileri aracılığıyla bulmak mümkün. HETTICH, HAFELE, GRASS gibi tanınmış Avrupa markalarının yanısıra Türkiye'den de 22 aksesuar firması ürün ve hizmetlerini sergilediler bu yıl.
Fuar alanı sınırlı olduğundan, ana girişleri büyük Sırp mobilya firmaları kapatmıştı. Türk firmaları ve beraberinde bazı yabancı tedarikçiler en üst katta yeralmakta, bu nedenle de ziyaretçilerin standlara ulaşımı açısından zaman zaman sorun yaşamaktaydılar.

SIRBİSTAN, SEKTÖR AÇISINDAN ARTISI ÇOK OLAN BİR PAZAR
Ancak, ne olursa olsun, Sırbistan'ın mobilya sektörü açısından oldukça önemli bir pazar olduğu da bir gerçek. Bu pazarda Türkiye'ye çok yakın üniversitelerin Türkoloji bölümü var ve bu nedenle pek çok insan Türkçe konuşabiliyor ki, bu da hem pazar hem de fuar açısından bir artı oluşturmakta.

FUARIN TÜRK KATILIMCILARI
Bu yıl fuara aktılan Türk firmaları arasında şu isimler bulunmaktaydı:
APX, BULUTPEN, ÇAĞ KABARA, ÇAĞBERK, ÇANAKÇILAR, DALİ TEKSTİL, DÖRT DİVAN ÇERÇEVE, EKİN YAYIN GRUBU, EGELİ POLİSAJ, ESKİM, GÜZEL METAL, İNEGÖL TEKNİK METAL, IKZ TEKSTIL,IZAKS KALIP, KAPSAN KAPLAMA, METPLASCAN METAL, MİS PLASTİK, ÖMERSAN MAKİNA. ÖZDEMİR, ÖZMETAL, SİMİTEKS, YAMANLAR ORMAN ÜRÜNLERİ ve TURKUAZ.
yazar

E-bülten için e-posta bırak