ANDRITZ, Starwood firmasına 2. MDF üretim hattını tedarik edecek

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi - furniture - wood - design - dizayn - aksesuar - kenarbandı - edgeband - makine -woodworking - woodworkingmachinery

ANDRITZ, Starwood firmasına 2. MDF üretim hattını tedarik edecek

09-01-2021
ANDRITZ, Starwood firmasına 2. MDF üretim hattını tedarik edecek
Uluslararası Teknoloji Grubu ANDRITZ, Starwood Orman Ürünleri San. A.S firmasından İnegöl’de MDF tesisi için lif üretim hattı siparişi aldı. Bu ANDRITZ’in bu müşterideki ikinci lif üretim hattı siparişidir. 2021 yılı sonunda çalışacak şekilde planlandı.

 Komple lif üretim hattının tedarik kapsamı disk hacker, cips yıkama sistemi ve refiner sistemini içermektedir. Refiner sistemi 60 inç çaplı öğütücü içermektedir ve mümkün olan en düşük enerji sarfiyatı ile en iyi lif üretimini garantiler. Ham madde olarak, yüksek verimli cips yıkama sistemi ve refiner sistemi 32 ton/saat üretim kapasitesine sahiptir ve 80% nem içeren, 20 – 100% Çam ve 80 – 0 % Kayın işleyecektir. Ek olarak, ANDRITZ mevcut MDF üretim tesisi için ayrı bir cips yıkama tesisi daha teslim edecektir.

 

“2014 yılında biz zaten ANDRITZ ile İnegöl tesisimizde çalışmıştık ve işbirliğimiz olağanüstü idi, bu da tekrar ANDRITZ’i seçmemizin ana nedenidir. Bizi dikkatle dinlediler ve ne istediğimizi buldular ve biz onları dinledik ve üzerinde çalıştıkları en son teknolojik geliştirmeleri öğrendik. Bu sektör hakkındaki harika bir şey de, birbirimizden teknoloji avantajlarını sürekli öğrenmemizdir ve ANDRITZ en modern teknolojik çözümleri sunan her zaman öncü firmadır.” ekledi Hüseyin Yildiz, Starwood Başkan Vekili.

 

Starwood, Türkiye’de en büyük endüstriyel firmalardan bir tanesidir ve günde yaklaşık 2.000 m3 MDF ve 3.000 m3 yonga levha üretmektedir. Diğer iş kollarının yanı sıra, firma 1,5 – 8,0 mm kalınlıkları arasında ince MDF üretiminde uzmanlaşmıştır. Starwood, Türkiye’de ve Orta Doğu’da yerleşik diğer ülkelerde mobilya levhası tedarikçisi olarak başrolü almaktadır.

yazar

Nesip Uzun-editor

E-bülten için e-posta bırak