Adil Pelister, İKMİB Başkan adaylığını açıkladı

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi

Adil Pelister, İKMİB Başkan adaylığını açıkladı

13-03-2018
Adil Pelister, İKMİB Başkan adaylığını açıkladı
Kimya Sektörünün Birleştirici Gücü İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği- İKMİB’de seçim yaklaşırken sektörün önemli oyuncularından Beta Kimya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, İKMİB için başkan adaylığını açıkladı.

Sektörümüz için de gurur vesilesi olacak bu adaylığı için bizler de Sn Adil Pelister’i kutluyoruz. Hemen her tür sektörün yarı mamül olarak bünyesinde barındırdığı kimya sektörü bugün gıdadan, ziraate ayakkabıdan tekstil ve mobilyaya kadar uzanan çok geniş bir alanı teşkil etmektedir. 

Yıllık 16.1 milyar dolarlık Türkiye’nin üçüncü büyük ihracat sektörü olan Kimya sektöründe mobilya sektöründe sevilen ve başarılı bir işletmenin sektörü temsil etmesi sektörümüz açısından da bir kazançtır. Kendisine buradan başarılı bir seçim diliyoruz. 

Adaylığını ana kimya ve kimyanın diğer alt sektörlerinden temsilcilerin katıldığı ve birlik vurgusunun yapıldığı bir basın toplantısıyla açıklayan Pelister, “Biz Birlikte Güçlüyüz” sloganıyla sektörün birlikte büyümeye devam edeceğini ve başkan olması durumunda yönetimde kimyanın bütün alt sektörleri hep birlikte çalışacaklarını belirtti.

6 binden fazla ihracatçıyı temsil eden İKMİB’in, şu anki Başkanı Murat Akyüz’le büyük bir gelişme gösterdiğini ve ihracatçının ciddi bir büyüme kaydettiğini vurgulayan Pelister, bayrağı devraldıktan sonra kimya ihracatının gelişimine katkı yapmaya devam edeceklerini ve hedeflerinin kimya ihracatını genel ihracat içinde ikinci sıraya sabitlemek olduğunu söyledi.

Ana kimya sektörü ve alt sektörlerin tamamını kucaklayan bir çalışma biçimi benimseyeceklerinin altını çizen Pelister, “Beta Kimya AŞ.’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak sektörümüzün önemli yapılarından İKMİB’e başkan adayı olmaktan gurur duyuyorum. Ancak benim adaylığımı bireysel bir adaylık olarak değil, Türkiye ekonomimizin ihracatında önemli bir yere sahip olan kimya sektörünün gücünün birleştiği bir adaylık olarak değerlendirmenizi isterim. Çünkü biz, kimya ihracatçımızın birliğinde, birlikte güçlüyüz. Bizim kimyamız bir ve önceliğimiz birlikte başarmaktır. Seçim çalışmalarımız hızla devam ediyor. İhracatçımızdan ve sektörlerimizden çok olumlu tepkiler alıyoruz. Bu da bizi heyecanlandırıyor ve sorumluluğumuzu artırıyor. Elbette seçimlerde rekabet olacak. Diğer aday arkadaşlara başarılar diliyoruz. Seçim yarışının adil bir şekilde sürmesini ve sonuçlanmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

yazar

Nesip Uzun

E-bülten için e-posta bırak