Schmalz, Orijinal Yedek Bloklara Uygun Maliyetli Alternatif Sunuyor

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi

Schmalz, Orijinal Yedek Bloklara Uygun Maliyetli Alternatif Sunuyor

20-03-2020
Schmalz, Orijinal Yedek Bloklara Uygun Maliyetli Alternatif Sunuyor
Schmalz, İtalyan Biesse şirketi tarafından üretilen CNC ahşap işleme merkezleriyle kullanılmak üzere yeni vakum blokları geliştirdi. Vakum blokları, birkaç nedenden ötürü orijinal yedek bloklara gerçek bir alternatiftir: Sadece son derece sağlam ve iş parçasını güvenli bir şekilde doğru konumda tutabilmekle kalmaz, maliyetleri düşürmek için avantaj sağlar..

Biesse konsol sistemleri için yeni vakum blokları VCBL-B orijinal bloklarla uyumludur ve makinenin blok montajına sabitlenmesi kolaydır. Çarpışma, aşınma veya başka bir hasar durumunda tüm vakum bloğunun pahalı bir şekilde değiştirilmesi için ödeme yapmak yerine, Schmalz'dan gelen bu yenilik, vakum plakalarının değiştirilmesinin mümkün olduğu anlamına gelir. Geleneksel sistemlerde, tüm vakum bloğunun değiştirilmesi gerekir. Bu nedenle Schmalz'ın çözümü yedek parça maliyetini azaltır ve makinelerin sadece kısa bir kesinti sonrasında çalışmaya hazır olduğu anlamına gelir.

Vakum bloğu VCBL-B muhafazası, optimum stabilite sağlamak için son derece dayanıklı plastikten yapılmıştır. Bu, vakum bloğunun yüksek kuvvetler olsa bile iş parçasını güvenli bir şekilde doğru konumda tutmasını sağlar - işlenen parçaların genellikle çok büyük ve ağır olduğu ahşap endüstrisinde önemli bir avantaj. Schmalz'ın yeni vakum blokları böylece her türlü iş parçasının çok sıkı toleranslar dahilinde güvenilir şekilde işlenmesini kolaylaştırır.

Vakum plakasında esnek bir sızdırmazlık dudağı olan özel bir kontur bulunur. Bu, iş parçası yüzeyine optimum ayar yapılmasını sağlar ve etkili vakum dağılımı sağlar. Takma işlemi basittir: Bloklar Biesse'nin standart montajında gerekli pozisyona yerleştirilir. Vakum blok halkasındaki sıkıştırma kayışları, vakum bloğu montajına güvenli bir şekilde sabitlenmelerini sağlar. Vakum bloğu ayrıca montajda ek önekleme için güçlü mıknatıslarla donatılmıştır. Düzgün çalışan plastik algılama valfi, vakumun iş parçası için otomatik ve nazikçe etkinleştirilmesini sağlar. Kullanılmayan vakum blokları montajda kalabilir.

Schmalz'in vakum blokları VCBL-B, 3- ve 4 eksenli makineler için 29 ve 48 mm ve 5 eksenli makineler için 74 mm yüksekliklerde mevcuttur. 140 x 130, 125 x 75, 120 x 50 ve 130 x 30 mm boyutlarında gelirler ve versiyona bağlı olarak piyasadaki benzer ürünlerden yüzde 30'a kadar daha ucuz olabilirler. 

Resim 1: 


Schmalz, orijinal Biesse bloklarına (arka sağ) - VCBL-B vakum bloklarına (ön) uygun maliyetli bir alternatif sunar.

 

 

yazar

Nesip Uzun

E-bülten için e-posta bırak