Bilenor Orman Ürünleri 25 yaşında

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi

Bilenor Orman Ürünleri 25 yaşında

04-05-2019
Bilenor Orman Ürünleri 25 yaşında
1994 yılında Orman Endüstri Yüksek Mühendisi Yasin Bilgin tarafından şahış firması olarak kurulan Bilenor orman ürünleri, kuruluşundan itibaren orman ürünlerinden elde edilen ham madde ve yarı mamul satışına ağırlık vererek, uzmanlık alanı olan ahşaptan hiçbir zaman ayrılmamıştır.

                  Bu güne kadar gerçekleştirdiği önemli hemen tüm projelerinde ahşap kullanmış ve ona imalatta hakettiği estetik ve güvenilirlik değerlerini tüketiciyle paylaşarak ahşabın toplumda benimsenmesi ve hak ettiği yeri alması için özel çaba harcamıştır. Yasin Bilgin’in gerek ahşap sevgisi,  gerekse de eğitiminin ana konusu olması nedeniyle bu 25 yılda ahşaba olan tutkusunu Tüm çalışmalarında yansıtmıştır. Bu nedenle de firmanın bugün ulaşmış olduğu nokta tesadüfü değildir.

Bilenor Orman Ürünleri , 2000 li yıllardan bugüne fuarlar, yayınlar,makaleler gibi çalışmalarla masif panelin Türkiye pazarında yer edinmesinde büyük katkıda bulunmuştur. 2007 yılından itibaren Bilenor Orman Ürünleri San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. olarak faaliyetlerine devam etmiş, özellikle Rize ve civarında yetişen endüstriyel ağaçları işlemiştir. Bunlardan özellikle kestane kereste, masif panel, parke, pencere profilleri üretilerek kendi markasıyla pazarlamaya başlamıştır.

Bu markanın yanı sıra firma ortaklarından tasarımcı Heves Bilgin’in oluşturduğu HVS Tasarım markası ile yeni masif iç mekan mobilya ve aksesuarları tasarlayarak piyasaya sunulmuştur.

2016 yılında, Rize OSB’de 14.000 m2 alan üzerinde yeni fabrika kuruluş çalışmalarına başlamış olup, yakın bir gelecekte çok daha yüksek kapasitede ve çeşitlilikte üretim yapılabilecektir.

Kurulduğu günden bu yana yüksek bir ivme ile büyümüş ve 25 yıldır aynı adreste bulunarak, sektöründe istikrarlı ve güvenilir bir firma olmuştur.

Bilenor Orman Ürünleri ; masif panel ile kalıcı, dayanıklı, yaşam dostu ahşap ürünlerin önünü açarak, sürdürülebilir doğal çevreye katkı sunmaktadır.

yazar

Nesip Uzun

E-bülten için e-posta bırak