Haberler

kategorisine ait Haberler

 • 27 sektörün başkanlarından oluşan TİM Sektörler Konseyi, Genel Kurul’un ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. 100 bini aşkın ihracatçının tek çatı kuruluşu olan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe’nin başkanlığında yapılan toplantıda, 4 yıl boyunca TİM Yönetim Kurulu Üyesi olarak ihracat ailesine yön verecek olan yeni yönetim kurulu kadrosu belirlendi.
  02 Temmuz 2022 Cumartesi
  190
 • Yaz ayları verimlilik aylarıdır, yazın çocukluğumuzda en ucuz meyveler yer tarladan domates toplardık. Sonra büyüdük ve önce büyük şehrin pazarlarında, sonra da marketlerde kendini yeniden üretmeyen tek seferlik sebze ve meyveler yemeye başladık. . Kentlerden kaçışlarıyla yazı tekrar özledik. Köy ziyaretlerinde yada tatil beldelerindeki küçük pazarlarda bu duyguları yeniden yaşama heyecanıyla yazları bekliyoruz. Ama artık yazlar da eski yazlar gibi değil, kentlerde, köylerde ve kasabalarda Hormonlu yapay hayat kılcallarına kadar işlemiş ülkenin.
  02 Temmuz 2022 Cumartesi
  61
 • Hedef: İhracatta 3 milyar dolar çıtasını aşmak

  Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) desteği, Tüyap Fuarcılık ve Mos Fuarcılık iş birliği ile 24-29 Ocak 2023’te gerçekleşecek olan IIFF 2023’ün hedefi, 2022 fuarında temeli atılan 3 milyar dolarlık iş bağlantısının üzerine çıkmak. Fuar, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde eş zamanlı olarak gerçekleşecek.
  13 Haziran 2022 Pazartesi
  314
 • Ağaç bazlı panel sektöründe yarım asrı geride bırakan Kastamonu Entegre, İSO 500 listesinde ilk 50 arasındaki yerini bu yıl da korudu. Yeni tesis yatırımlarıyla sektörde dünyanın beşinci büyük üreticisi konumuna yükseldiklerini belirten Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, "Artan hammadde talebini karşılamak üzere yurt içi yatırımlara ağırlık verdik. 2022 yılı sonunda Balıkesir’de ikinci tesisimizi devreye almaya hazırlanıyoruz." dedi.
  13 Haziran 2022 Pazartesi
  245
 • Fonksiyonellik ve tasarım odaklı çözümleri ile hayatı kolaylaştıran dünyaca ünlü mobilya teknik aksesuarı üreticisi SAMET ve İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul iş birliğiyle gerçekleştirilen

  AURA Crea "TRANSFORM: Gelecegin Arayuzleri" Yarışmasının kazananları belli oldu.
  13 Haziran 2022 Pazartesi
  0
 • 60. Salone del Mobile.Milano neden sadece tasarım endüstrisinin ekonomik toparlanmasını müjdelemekle kalmayıp, aynı zamanda çağdaş yaşam ve konut hakkında düşünce için yiyecek sunarak oyunun kurallarını değiştireceğini vaat ediyor.
  07 Haziran 2022 Salı
  268
 • Ev Tekstili Sektöründe Dev buluşma :
  Ev tekstili sektöründe dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan HOMETEX Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı, 17 Mayıs’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak. Sektörün çatı kuruluşu Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iştiraki KFA Fuarcılık Şirketi tarafından düzenlenen HOMETEX, 17-21 Mayıs tarihleri arasında tüm dünyadan gelecek sektör profesyonellerini ağırlayacak.
  16 Mayıs 2022 Pazartesi
  246
 • HEVES BİLGİN :HVS Tasarım

  Pandemi sonrası Paris Maison & Objet 2022 izlenimlerimizi paylaşacağımız bu satırlarda fuarda gördüğümüz önemli tasarımları anlatmaya çalışacağız.
  12 Mayıs 2022 Perşembe
  452
 • Ağaç işleme makine sektörü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 22-26 Ekim 2022 tarihleri arasında buluşacak. Reed Tüyap Fuarcılık tarafından Ağaç İşleme Makine Sanayicileri Derneği (AİMSAD) iş birliği ile düzenlenecek WoodTech Fuarı ve Mobilya Aksesuar Sanayiciler Derneği (MAKSDER) iş birliği ile düzenlenecek Intermob Fuarı eş zamanlı olarak tamamlayıcı sektörlerin buluşma noktası olacak.
  12 Mayıs 2022 Perşembe
  404
 • İstanbul Ticaret Odası Mobilya Meslek Komitesi tarafından düzenlenen sektörel istişarelerde bulunulacağı "Mobilya Sektörü Sorunları ve Çözüm Önerileri" başlıklı sektör toplantısı gerçekleşti. Toplantıya Maksder Mobilya Aksesuar Sanayicileri Derneği adına Maksder Genel Sekreteri Hakan Pakoy Katıldı.
  11 Mayıs 2022 Çarşamba
  364
 • Almanya’daki yüz yüze HOLZ-HANDWERK ticaret fuarı için Temmuz ayına kadar beklemeniz gerekiyor, ancak çevrimiçi önizlemelerimiz ve etkinliklerimiz zaten mevcut - her an canlı vizleme şansınız var.
  11 Mayıs 2022 Çarşamba
  279