Haberler

kategorisine ait Haberler

 • Kastamonu İtalya, 16-19 Ekim tarihleri arasında İtalya’nın Pordenone kentinde gerçekleştirilen, sektörün en prestijli fuarlarından SICAM Fuarı’nda boy gösterdi. Fuarda İtalya’ya özel geliştirilen koleksiyonla öne çıkan Kastamonu Entegre,Pomposa Tesisleri’nde ham ve melamin kaplı yonga levha üreterek, bu üretimin tamamını İtalya pazarına sunacak.
  07 Kasım 2018 Çarşamba
  1041
 • Dövizdeki hızlı değişkenler ihracatı çok daha önemli hale getirdi.
  07 Kasım 2018 Çarşamba
  821
 • Köln Messe tarafından gerçekleştirilen ve kendi grubunda en önemli trend ve yeniliklerin sergilendiği fuar olan IMM Mobilya ve İmm Living Kitchen 2019 fuarı 15-21 Ocak tarihleri arasında Almanya Köln kentinde gerçekleşecek.
  Fuarın tanıtımı ve uluslararsı lansmanı için bu yıl da yine değişik ülkelerde tasarım dünyasının önemli merkezlerinde sunumlar ve ziyaretler gerçekleştirildi.
  07 Kasım 2018 Çarşamba
  712
 • Çin fuarcılık sektöründe bu yıl 42. Gerçekleşen ve gerçekleştiği m2 itibarıyla da dünyanın en büyük alan ve katılımına sahip fuar, bu yıl yine oldukça başarılı ve yeniliklerle dolu bir fuar oldu.
  Her yıl olduğu gibi Ciff fuarları bu yıl da biri 18-21 mart arası diğeri de 28 Mart’ta Mobilya aksesuar malzemeleri ve ofis mobilyaları olmak üzere 2 si Guangzhou’da diğeri de 10-14 Eylül arası Shanghai’de olmak üzere 3 farklı konsepte mobilya fuarı gerçekleştiriyor. Önceki sayılarımızda Mart fuarlarını bizzat yerinde izleyerek dergimizde okurlarımızla paylaştık. Bu yıl gerçekleşen 2018, CIFF önceki yıllara göre kendini pek çok konuda yenilemiş olarak karşımıza çıktı.
  07 Kasım 2018 Çarşamba
  94
 • Döviz kurlarındaki düşüş sürerken, TL’ye bir destek de Hafele Türkiye’den destek geldi. Tüm ürünlerinde yüzde 15 indirim kararı alan Hafele’nin Türkiye ve Bölgesi İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, "Suların durulmaya başladığı günlere geldik. Şimdi ileriye odaklanma vakti" dedi.
  07 Kasım 2018 Çarşamba
  101
 • Uluslararası perspektif ve küresel fırsatlar konulu panelde Türkiye adına Mobilya dergisi İmtiyaz sahibi Nesip Uzun Türk mobilya sektörünü anlattı.
  07 Kasım 2018 Çarşamba
  107
 • Ekin Yayın Grubu dergilerinden İngilizce olarak yayınlanan ve dünyanın önemli fuar ve organizasyonlarında dağıtılan Furniturk dergimiz de 16 - 18 Eylül tarihlerinde Partner fuar organizatörümüz olan TG Expo Uluslararası Fuarcılık tarafından stantta ve fuar alanaında katılımcı ve ziyaretçilere dağıtıldı.
  16 - 18 Eylül tarihlerinde Dubai World Trade Center’da 29. kez gerçekleşen fuar, 3 gün boyunca toplamda 91 farklı ülkeden27,448 ziyaretçi ağırlanırken, 23 ülke pavilyonu fuar alanında yerini aldı.

  İç dekorasyon, mobilya, bahçe mobilyası, ev tekstili, aydınlatma ve tasarım alanlarında dünyanın en büyük ve en geniş katılımlı organizasyonlarından olan Index 2018 ile birlikte Arap ve Orta Doğu ülkelerinde mevcut olan prestijini koruyamaya devam eden Türk firmaları fuarda en çok ilgi görenlerdendi.
  2008 yılında uluslararası fuarcılık sektöründe faaliyet göstermek üzere, kurulan TG EXPO Uluslararası Fuarcılık A.Ş, fuarlarda millî katılım organizasyonları gerçekleştirmede T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan akredite bir şirket olup, işletmelerin ihracat, büyüme, iş geliştirme ve markalaşma süreçlerine, organize ettiği küresel fuarlarla katkıda bulunmaktadır.
  07 Kasım 2018 Çarşamba
  107
 • 16-19 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılan ve italya’nın en önemli Mobilya yüzey malzemeleri ve aksesuarlar fuarı Sicam bu yıl yeni bir salon daha ekleyerek 10 salonda gerçekleşti.
  Yıllar önce Zow Fuarcılık tarafından ilk kez bu tarz özel bir tasarım ve içerik konseptiyle farklı ülkelerde başlayan ve bu gün SICAM fuarcılık eliyle İtalya’da başarıyla sürdürülen özel konseptte bir fuar olan Sicam 10. Yılında yine başarılı bir performans gerçekleştirdi.
  Kendi konseptinde dünyada da tek fuar olan Sicam bu yıl başta Avrupa olmak üzere dünyanın hemen her yerinden katılımcı aldı önemli bir ziyaretçiyi ağırladı.
  25 Ekim 2018 Perşembe
  295
 • Ofis sektörünün dünya çapındaki en önemli fuarı olan Köln Orgatec 2018 fuarı 23 Ekim 2018’de kapılarını açtı.
  Dünya çapında en önemli ofis mobilyaları markalarının yer aldığı fuarda bu yıl 12 katılımcı Türk firması var. Ekin Yayın Grubu-Mobilya Dergisi olarak sizler için fuarı izledik.
  İki yılda bir Almanya’nın Köln Kentinde gerçekleşen ve ofis sektörünün dünya çapında en büyük ve prestijli fuarı sayılan Köln Orgatec 2018 fuarı 23-27 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti.

  Bu yıl Architecture World Etkinlikleriyle birlikte gerçekleştirilen ve fuar boyunca pek çok panel ile konferansa da ev sahipliği yapan Orgatec fuarı’nda yüzlerce firma en yeni tasarımlarını görücüye çıkardı. Ağırlıklı Ofis sandalyeleri, makam koltukları personel masaları, ofis çalışma istasyonları ile bunların yeni teknoloji içinde uygulamalarının sunulduğu fuarda modern ofislerin gelecek dünyadaki rolleri de sunuldu. Teknoloji ve dijital dünyanın her alanda etkisini burada da görmek mümkündü. Smart uygulamalar akıllı ofislerde bir android veya IPhone komutları içinde kontrol edilebiliyor.
  25 Ekim 2018 Perşembe
  2911
 • TAMDER (Tüm Ahşap İşleme Makineleri Derneği)değerlendirme ve genel kurul hazırlık toplantısı Kurucu Başkan Nizamettin Coşkun başkanlığında 13 Ekim 2018 tarihinde 13 firmanın katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda genel kurul hazırlıkları için gerekli çalışmalar yapılarak görev dağılımları ve hedefler belirlendi.
  14 Ekim 2018 Pazar
  368
 • Türk ahşap ve imalat sektörünün en büyük fuarı olan Tüyap İntermob ve Ahşap işleme Makineleri fuarı kapılarını açtı.
  Kendi alanında Dünyanın sayılı büyük fuarlarından olan Tüyap İntermob ve Ahşap işleme Makineleri Fuarı İlk günde önemli bir katılımcı ve ziyaretçi akınına uğradı. Dünyanınher yerinden sektör temsilcilerini ağırlayan fuar5 gün sürecek. 14 büyük salonda gerçekleşen fuar, Almanya Ligna fuarından sonra Dünyanın da en büyük katılım fuarlarından biri durumunda.
  14 Ekim 2018 Pazar
  384