Haberler

kategorisine ait Haberler

 • "Türkiye Yatırımlarımızı Artıracak, Tesis Yenileme ve
  Proses İyileştirme Üzerine Çalışacağız"

  Gentaş Grup CEO’su ve Gentaş YK. Başkanı, Orhan Kahraman ile Gentaş’a ve sektöre dair konuştuk. "Gentaş; sektöründe birçok yeniliğe öncülük etmiş, hedefini büyük koyarak dünya markası olmak için gerekli adımları zamanında atmış ve global bir oyuncu olabilmeyi başarmıştır." diyen Kahraman, bugün AR-GE’ye verdikleri önem ve yaptıkları yatırımlar sayesinde laminat üretiminde birçok yeniliği sektöre kazandırmada öncü olduklarının altını çizdi.
  07 Temmuz 2018 Cumartesi
  162
 • 42. Uluslararası Çin Mobilya Fuarı (Şangay), 10-13 Eylül 2018 tarihlerinde Hongqiao NECC’de gerçekleşecek. İhraç & tasarım holü, modaya uygun ve kaliteli mobilyalar, kişileştirilebilen akıllı ev sistemleri ve çocuk mobilyaları, oturma odası ve takımları, uyku merkezi, ev dekorasyonu ve ev tekstili, dış mekan, ofis ve Uluslararası Çin Mobilya Makinaları & Ham Mobilya Materyalleri Fuarı gibi müthiş güçlerinin yanı sıra birbirlerini tamamlayan 2000’den fazla markaya ev sahipliği yapacak. Fuar, CFTE ve Red Star Macalline ev sahipliğinde 400,000 metrekare yer tutan fuar merkezinde yapılacaktır.
  07 Temmuz 2018 Cumartesi
  168
 • Türk Ahşap sektörünün öncülerinden Agt, gerek innovatif çalışmalarıyla gerekse de kısa zamanda gerçekleştirdiği yatırımlarıyla sektörümüzün gelişmesinde önemli bir rol üstleniyor. Bu noktada AGT denince aklımıza hep yeni şeyler geliyor, parkede artık takip etmekte zorlandığımız yeni desenler , yeni renk ve tasarımlar, akrilik yüzeyler, yurtiçi ve yurtdışında yeni yatırımlar gibi ardı sıra gelen çalışmalara tanık oluyoruz. 2018 yılının ilk 6 ayında birçok çalışmalara imza attınız bu çalışmaları bize anlatır mısınız ?
  AGT markasının özünde yenilikçilik, tasarım ve dinamizm hep var. Farklı ve yenilikçi bakış açımız, sektöre sunduğumuz ürünlerle ile trendlerde öncü kimliğimizi korumaya özen gösteriyoruz. Bu bakış açısı ile sektörümüzde birçok ilke imza attık, atmaya da devam ediyoruz.
  07 Temmuz 2018 Cumartesi
  160
 • Bu yıl Milano’da gerçekleşen Xylexpo 2018, Weinig Group için çok başarılı bir etkinlikti. Milano’da genel açıdan oldukça kısıtlanmış, sınırlı bir ziyaretçiye karşın, masif ahşap ve panel işleme makine ve sistemlerde pazar lideri, yüksek bir oranda karar vericilerin ziyaret ettiği standında yatırım yapma konusunda istekli önemli bir ziyaretçiyi ağırladı ve onların olumlu taleplerini değerlendirdi. Weinig Group, 1.000 m2’nin üzerinde bir alanda, tamamı çalışır vaziyette toplam 25 makine sergiledi. Fuarın beş günü boyunca 60’tan fazla ülkenin potansiyel müşterileri karşılandı. Bu fuarda Weinig ticari fuarlar Pazarlama İletişimi Başkanı Klaus Müller: "Atmosfer çok olumluydu. Değer zincirinin tamamı için tam hizmet sağlayıcı olarak iyi bir performans gösterdik ve iki güçlü markamız olan Weinig ve Holz-Her ile uluslararası lider konumumuzu destekledik, teknolojimizi ve gücümüzü burada da gösterdik " dedi.
  07 Temmuz 2018 Cumartesi
  168
 • Mobilya ithalatına getirilen yasak, yan sanayinin önünü açtı...
  Zengin Cezayir Pazarında Türk imalat sektörü avantajlı durumda.
  Kuzey Afrika’nın en zengin ve önemli pazarı olan Cezayir’de 29 Ocak-1 Şubat 2019 tarihinde SAFEX Fuar Merkezinde organize edilecek olan Woodex Algeria / Uluslar arası Ağaç İşleme Makineleri, Mobilya Yan Sanayileri ve Teknolojileri Fuarı katılımcılarına önemli iş fırsatları sunacak.
  07 Temmuz 2018 Cumartesi
  172
 • Önde gelen Türk ahşap bazlı panel üreticisi Starwood, Dieffenbacher’den yonga levha fabrikası sipariş ediyor.
  ?Yeni fabrika, Bursa-İnegöl’deki Starwood merkez tesislerinde 2019 yazında hizmete başlayacaktır.
  07 Temmuz 2018 Cumartesi
  174
 • Kastamonu Entegre, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırma Raporu’nda Türkiye’nin en büyük 40. sanayi kuruluşu oldu. İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan rapora göre, net satış cirosunu bir önceki yıla göre yüzde 25 arttırarak yaklaşık 2 Milyar 794 milyon TL’ye çıkaran Kastamonu Entegre, ISO 500’deki hızlı yükselişini sürdürüyor.
  07 Temmuz 2018 Cumartesi
  173
 • SOPHIA projesi Biesse tarafından geliştirilen kendini sürekli yenileyen ve geliştiren önemli bir yapay zeka platformudur. Platform, etkileşimi artıran bir dizi yeni özellikle zenginleştirilmiştir. Artık müşteriler, Sofia ile iş yönetimini basitleştiren ve makinelerinin ve sistemlerinin verimliliğini artıran bir dizi hizmete erişebiliyorlar.
  Geçtiğimiz beş ay boyunca, bu sistem içinde çalışan birbirleriyle bağlantılı makineler verimlilikte % 60’lık bir büyüme kaydettiler ve platform, Biesse’nin 2.000.000’den fazla olayı çeşitli tiplerde ele aldığını vurguladı.
  07 Temmuz 2018 Cumartesi
  23
 • İnovatif çalışmallarına hız kesmeden devam eden Peli Parke, geçtiğimiz yıl koleksiyonuna kattığı ’LOFT’ renk tonları ve yüzey özellikleri ile ahşap görünümüne en yakın parke. ’Loft Koleksiyon’u doğal görünümü, zengin renk seçenekleriyle özgün ve özgür tasarımlara zemin hazırlıyor.
  Adını, en belirgin özelliği özgürlüğü, rahatlığı ve ferahlığı olan Loft’lardan alan koleksiyon dar ebadı, gerçek ahşap dokusu, gerçek masif veya lamine parkelerle yarışacak nitelikte. Loft Koleksiyon’da yer alan meşe ve kestane dokuları 8 farklı renk alternatifiyle mekanlara artı değer katıyor.
  07 Temmuz 2018 Cumartesi
  167
 • 2018 yılı ülkemizde ve dünyada önceden öngörülmeyen pek çok değişimlere tanıklık ediyor,
  Toplumbilimciler ve ekonomistlerin 21. Yüzyıla yönelik analizleri reel hayatta pek karşılığını bulamadı. Yaşanan ve tanık olduğumuz Bir öngörü var ki, o da bu finansal ve büyük teknolojik güç kimin elindeyse onun borusu ötecek gibi görünüyor. Dünyada demokrasinin yayılacağı ve AB değerlerinin Avrupa’dan başlayarak gelecekte tüm dünyanın evrensel hukuk’una dönüşeceği varsayımları önce İngiltere darbe yedikten sonra Trump’ın başkan seçilmesiyle birlikte dünyanın farklı kıtalarında tersi eğilimler kendini gösterdi. Pek çok ülkede sertlik yanlısı otoriter ve savaşçı kesimlerin iktidara gelmesi 2. Dünya savaşından sonra ortaya çıkan yeni bir defacto durum denebilir. Keza bu eğilimlerin genişlemesi ve Avrupa’da yeni ortaklar bulması durumunda başta enerji savaşları olmak üzere yeni bölgesel çatışmalara tanık olmak içten bile değil.
  07 Temmuz 2018 Cumartesi
  22
 • Mobilya sektörünün 27 yıllık sektör yayını, Mobilya dergisi yeni sayısı ile yine dopdolu sektör haberleri, Fuarlar, yeni ürünler ve firmalardan haberler ile çıkıyor. Bu sayımızda yine yurt içi ve yurtdışından Mobilya , Orman ürünleri ve Ahşap makineleri sektöründen önemli içeriklerle hazırlandı., Dergimize ulaşamayanlar için Sitemizde Ana sayfadaki son sayımız penceresini tıklayınız dergiyi bütün olarak dijital ortamda E- Dergi olarak okuyabilirsiniz.
  Önümüzdeki sayımız, Tüyap İntermob ve Ağaç işleme makineleri fuar sayısı. Şimdiden haber, içerik ve reklamlarınız için bizlere ulaşınız.
  Ekin Yayın Grubu Mobilya Dergisi standı. 6 ve 7 salon ana giriş fuayesinde olacaktır.
  07 Temmuz 2018 Cumartesi
  28