Haberler

kategorisine ait Haberler

 • 11 - 14 Ocak 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen, halı ve zemin kaplamaları alanında dünyanın önde gelen ticari fuarı DOMOTEX, bu yıl sektörün uluslararası trendlerini ziyaretçileriyle buluşturdu. Bu yılki "CREATE’N’CONNECT" teması, zemin tasarımında tüm yönleriyle dijitalleşmeye ve yaratıcı bağlanabilirliğe odaklanarak, tüm etkinlik için bir ana tema oldu. Özel "Framing Trends" etkinliği kapsamında sergilenen ilgi çekici sunumlar, yenilikçi ürünlerin tanıtımları ve destekleyici etkinlik takvimi, özellikle odak noktası yaşam tarzı olan ziyaretçiler için DOMOTEX’i canlı bir cazibe merkezi haline getirdi.
  04 Şubat 2019 Pazartesi
  183
 • 04 Şubat 2019 Pazartesi
  184
 • Bu yıl yabancı ziyaretçi profilinde yüzde70 oranında artış gerçekleşti.

  Türkiye mobilya sektörünün tüm paydaşlarını aynı çatı altında buluşturan İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı 122.516 toplam ziyaretçi ile kapılarını kapattı. Kapanış günü fuarı ziyaret ederek izlenimlerde bulunan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, CNR İMOB’un mobilya sektörünün 2023 hedefi olan 6 milyar dolara ulaşmasında önemli bir konumda olduğunu söyledi. Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç isesektör olarak 2019 yılsonu hedefi olan 4 milyar doların önemli bir kısmını CNR İMOB’da gerçekleştirdiklerini belirtti. Ayrıca Güleç, 38.816 kişi ile CNR İMOB’un yabancı ziyaretçi rekoru kırdığını söyledi.
  04 Şubat 2019 Pazartesi
  175
 • Making its 15th appearance, EFE 2019 gets better and welcomes quality buyers from over 140 countries.

  The exhibition is scheduled on 9-12 March 2019 at Kuala Lumpur Convention Centre (KLCC), Malaysia’s exhibition facility adjacent to the famous Petronas Twin Towers.
  13 Ocak 2019 Pazar
  403
 • Bu yıl 15.’si düzenlenen EFE 2019 fuarı her yıl kendini geliştirerek büyüyor.
  9-12 Mart 2019 tarihlerinde, Malezya’nın ünlü Petronas İkiz Kuleleri’ne bitişik sergi merkezi olan Kuala Lumpur Kongre Merkezi’nde (KLCC) gerçekleştirilen fuar 140 ülkeden gelen alıcıları ağırlıyor.
  13 Ocak 2019 Pazar
  432
 • "İnovasyon, detaylara verilen önemle yakından ilgilidir. Bizi; engelleri ortadan kaldırarak ve hatta onları fırsata çevirerek gözlerimizi ve ufkumuzu açmaya, hedeflerimizi gerçekleştirmeye davet eder. İşimize olan bağlılığımızı ve bilgi birikimimizi, geleceği tasarlamak için kullanmamızı sağlayan bir anahtardır." (Giancarlo Selci, Biesse Group’un kurucusu).

  Pesaro, 4 Aralık 2018 - Biesse Group, İnovasyon ve Teknoloji alanındaki yarım yüzyıllık tarihini ve başarısını, geleceğe odaklanarak kutlamaya hazırlanıyor.
  12 Ocak 2019 Cumartesi
  266
 • Tüm Ağaç İşleme Makinecileri Derneği TAMDER, 2018 yılının sonbahar aylarında, ağaç işleme makineleri sektörünü, donanım ve yan sanayini de dahil eden bir biçimde üretici, temsilci, ithalatçı, ihracatçı, tedarikçileriyle birlikte bir bütün olarak kucaklayacak şekilde, sektörel işbirliği, yardımlaşma, temsil ve dayanışma amacıyla kurulmuştu. Kuruluş sürecini tamamlayan TAMDER, genel merkezini İstanbul’un önemli iş merkezlerinden Brandium, ATAŞEHİR’e taşıdı. Yeni dernek merkezinde faaliyetlerine hız veren TAMDER, yönetim kurulu başkanı Nizamettin Coşkun başkanlığında buradaki ilk toplantısını 15 Aralık 2018 tarihinde toplanarak 2019 yılı çalışmalarını ele aldı. Aralık ayı itibariyle göreve başlayan TAMDER Genel Sekreteri Zeki Yücel’in de katılımıyla gerçekleşen toplantıda önümüzdeki yılın faaliyet planının detayları görüşülerek önemli kararlar alındı.
  12 Ocak 2019 Cumartesi
  416
 • Ağaç bazlı panel sektöründe 25 yılı aşkın tecrübeye sahip olan 53 yaşındaki Naci Güngör, ODTÜ mezunu ve ileri düzeyde İngilizce bilen tecrübeli bir profesyonel. Uluslararası ahşap literatürünü de çok iyi bilen, pek çok önemli panel ve sempozyumda bildiriler sunan Güngör, sahip olduğu deneyim ve birikimiyle Alim Grup’a çok şey katacak. Alim Grup’u uluslararası çapta büyütmeyi hedefleyen Naci Güngör, Alim Grup’a katılmadan önce, Kastamonu Entegre’de 11 yıl yöneticilik yaptı. Naci Güngör ayrıca, İİB’de Yönetim Kurulu Üyesi, DEİK’te Bulgaristan ve Bosna Hersek İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi, FAO’da ( Birleşmiş Milletler Gıda Tarım Teşkilatı) Orman Ürünleri Danışma Kurulu Üyeliği gibi görevlerde de bulundu.
  12 Ocak 2019 Cumartesi
  405
 • Dünya Mobilya Şehri Malezya;

  Miff 25 yıllık global mobilya ticaretini kutluyor.
  KUALA LUMPUR, yakın zamanda hükümet tarafından Malezya’nın Mobilya Şehri’ni ilan edildi.
  Güneydoğu Asya’nın en önemli endüstri fuarından olan ve 8-11 Mart 2019 tarihleri arasında kapılarını açacak MIFF 2019 (Malezya Uluslararası Mobilya Fuarı) fuarı bu yıl 25. Yılını kutluyor.
  2018 yılındaki en büyük genişlemesinden sonra, MIFF 25. yıldönümünü, Malezya’nın mobilya ihracatının % 70’inin üst sıralarda yer aldığı, Amerika Birleşik Devletleri, Singapur, Japonya, Avustralya, Britanya ve 160’dan fazla ülkeye denk gelen itici gücü Muar ile kutlayacağını duyurdu

  MIFF 2019 PRESENTS "MUAR: FURNITURE CITY OF MALAYSIA" TO THE WORLD
  Celebrating 25 years of global furniture trade
  12 Ocak 2019 Cumartesi
  409
 • CIFF, 43. Çin Uluslararası Mobilya Fuarına hazırlanmakta , Her yıl Guangzhou’da gerçekleşen bu etkinlikler iki aşamada gerçekleşecek. Fuar, ürün sektörüne göre bölünmüş durumda:

  Birincisi, 18-21 Mart 2019 tarihleri arasında, ev mobilyası ve ve tamamlayıcı aksesuar, aydınlatma, tekstil bahçe mobilyası, ev dekorasyonu ve ev tekstili;

  ikincisi,28 - 31 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan ofis mobilyaları, otel mobilyaları, aksesuarlar, metal mobilyalar ve kamu alanları ve resepsiyon alanları için mobilyalar, mobilya endüstrisi için malzeme ve makineler olacak. Bu tarihte gerçekleşen yarı mamül mobilya malzemeleri yüzey malzemeleri aksesuarlar endistri fuarının 5. Salonu da İnterzum Guangzhou olarak hizmet verecek.
  12 Ocak 2019 Cumartesi
  405