Haberler

kategorisine ait Haberler

 • ’Size uluslararası alıcılarla birleşmek ve daha büyük ortaklıklar ile fırsatlar için bize katılın diyoruz.’’
  İhracat Mobilya Fuarı (EFE), en son, yenilikçi ve yaratıcı ürünlerini dünya pazarında ilk kez sergileyecek firmaları Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur Kongre Merkezi’nde (KLCC) 9 - 12 Mart tarihleri arasında büyük mobilya ihracat fuarına bekliyor
  19 Ocak 2020 Pazar
  45
 • Avrupa’nın en büyük ve etkili mobilya fuarı Almanya’nın Köin şehrinde başladı, Fuar 13- 19 Ocak 2020 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.
  18 Ocak 2020 Cumartesi
  47
 • Hayat yaşadığımız yerkürede tüm canlıları farklı şekillerde geliştiriyor, kıvandırıp şekillendiriyor. Şems-i Tebrizi’den Mevlana’ya ustalık ve akıl , insanlık mertebesine şu üç kelamla ulaşılıyor, ’Hamdım, Piştim Yandım.’ Yanmak ulaşılan son mertebedir; kimi bu dünyada sıradan bir varlık olarak vadesini bekler, kimi biraz pişer ama hep döner bir türlü kavrulamaz; çok az kısmı ise yanar. Bilgi, tevezu , deneyim, ustalık, gibi kavramların hepsi sıradanlaşır ve onlar başka bir alemde, biraz da yalnız dünyalarında bu kıvancı yaşarlar. Bir ağacı beş kış bekletip kıvamına gelinceye kadar beklemenin sabrı, günümüz dünyasında kaç kişide var ki!...
  Bugünün telaşlı dünyasında insanların sabırsızlığı, tahammülsüzlük ve vurdumduymazlığı yaşadığımız coğrafyada tüm acımasızlığıyla çevremizde kol gezerken, yanmış ve pişmiş insan bulmak da
  bir o kadar zor oluyor. Doğadaki her nesne organik olarak
  yaşayan ve moleküler yapıları dönüşerek devinen nesnelerdir. Şekil değiştirirler ama değişim devam eder, yumuşaktır sertleşir, ıslaktir kurur, renk değiştirir açıktan koyuya
  daha açığa dönüşür.
  Siz ona dışardan şekil verirsiniz; şeklini sevince dönüşür de dönüşür.
  18 Ocak 2020 Cumartesi
  34
 • Bu yıl Ekim ayında Pordenone’de düzenlenen Sicam fuarı pek çok alanda kendi büyümesini egale etti. Bu yılki etkinliğe 604 katılımcı katıldı. % 27’si 32 farklı ülkeden, yurt dışından geldi. Bu da toplam ziyaretçi sayısının üçte birini oluşturuyor. Uluslararası ziyaretçi sayısı bu yıl bir miktar daha arttı . Profesyonellerini ve üst düzey yöneticilerini Sicam 2019’a gönderen şirket sayısı da % 8,281’e yükseldi.

  Bu önemli rakamlar, SICAM 2019’da küresel mobilya endüstrisinin katılımını kalıcı kılarken, kayıtlı ziyaretçilerden toplanan verilere dayanarak bazı daha ayrıntılı değerlendirmeler yapılabilir.
  18 Ocak 2020 Cumartesi
  34
 • Her yıl Mart ayında düzenlenen MEBLE POLSKA fuarı, bu yıl 25-28 Şubat 2020 tarihlerinde Pozna?’da gerçekleşecek. Tarih değişikliği, olayın küresel sahnede artan öneminden kaynaklanmakta. Değişiklik, mobilya alıcılarının bugüne kadar Mart ayında Uzak Doğu’da düzenlenen fuar maratonunu seçen sektörün, Polonya’daki fuarlara katılmasını sağlayacak.
  18 Ocak 2020 Cumartesi
  66
 • 6-9 Mart 2020 tarihinde Malezya Uluslararası Ticaret ve Sergi Merkezi (MITEC) ve Putra Dünya Ticaret Merkezi’nde (PWTC) açılacak olan Malezya Uluslararası Mobilya Fuarı (MIFF) bu yıl yine gerek m2 gerekse de katılımcı ve ziyaretçi açısından büyümeye devam ediyor.
  18 Ocak 2020 Cumartesi
  85
 • IFEX 2019’da en iyi rattan, ahşap mobilyalar, dış mekan mobilyaları ve eşsiz dekor ürünlerini vurgulayan çok çeşitli mobilya ürünlerini keşfedin.

  İfex 2020, Endonezya mobilyalarının küresel pazardaki güçlü popülaritesini kanıtlayan ülkenin en önemli mobilya fuarıdır.

  Mart 2019’da gerçekleşen fuarı başarısı bu yıl daha güçlü çalışmalarla destekleniyor.
  17 Ocak 2020 Cuma
  83
 • AĞAÇ VE PEYZAJ AŞ " İSTANBUL YEŞİL ALANLAR ÇALIŞTAYI" DÜZENLİYOR

  İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ, kentin yeşil alanlarıyla ilgili çalışmaların masaya yatırılacağı "İstanbul Yeşil Alanlar Çalıştayı"’nı düzenleyecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayacak olan çalıştay, 5-6 Şubat 2020 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.
  17 Ocak 2020 Cuma
  0
 • 7-10 Ocak 2020 tarihleri arasında 50. yılını geride bırakan sektörün önde gelen fuarı Heimtextil’e Türk firmaları damga vurdu.Messe Frankfurt İstanbul Yönetici Ortağı Tayfun Yardım konu ile ilgili yaptığı açıklamada; "Dünyanın lider fuar organizatör şirketi Messe Frankfurt’un portföyündeki sektörün önde gelen fuarı Heimtextil yarım yüzyılı geride bıraktı.
  17 Ocak 2020 Cuma
  53
 • "2020, atılım yılımız olacak"
  Ağaç işleme makineleri sektörünün 2019 yılını değerlendiren ve 2020 öngörülerini paylaşan AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Erol, "2020 Türkiye için atılım yılı olabilir. Büyüme, 2019’un önüne geçecek. Hem iç pazarda, hem de ihracatta ciddi bir artış yaşayacağız"dedi.
  16 Ocak 2020 Perşembe
  44
 • Yeni koleksiyon, Şubat 2020’de pazarda yerini alacak ,
  hşap bazlı malzeme sektörünün lider üreticilerinden EGGER, Şubat 2020’de yeni Dekoratif Koleksiyonu’nu pazara sunmaya hazırlanıyor. Mimarlar, üreticiler ve bayiler yeni koleksiyonla birlikte "daha fazla"nın gücünü keşfederken; tüm müşteri gruplarına daha fazla olanak, daha fazla ilham, daha fazla dekor, daha fazla servis ve yeni EGGER Dekoratif Koleksiyon mobil uygulamasıyla daha fazla erişim sunulacak.
  16 Ocak 2020 Perşembe
  32
 • Türkiye ekonomisi, 2018 yılı Ağustos ayında döviz kurlarında yaşanan dalgalanmanın ardından zorlu bir dönem yaşadı. Özellikle sanayici / üretici firmalar açısından iç pazarda oldukça
  durağanlaşan bir piyasa görünümü vardı. Ancak üretmeye ve küresel arenada mücadeleye odaklanan pek çok kimya şirketi, 2018 yılından itibaren yurt dışı vizyonlu bir aksiyon alarak, tüm sektörlere örnek olacak bir sıçrama gerçekleştirdi.
  16 Ocak 2020 Perşembe
  0